Nou stil de viatza (241)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Lai ametita cum sunt am si uitat sa-ti urez: Welcome to the club! Bafta multa alaturi de noi si sper sa realizezi tot ce ti-ai propus.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Multu', Zuzi, si tuturor fetelor! Sunteti niste dragute

Tzuni, rasu'-plansu'

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Lai, iti zic si eu bine ai venit!
Zuzilici, cred ca te-am inchis cu intrebarile astea. Chiar vreau sa se plieze chesia asta.

14 febr - 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Tzuni, dupa executie i-ai prajit?



14 febr - 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Tzuni, m-ai omorit cu pestii aia, zau.

Lai, poti face 90 minute o data la doua zile sau in fiecare zi niste combinatii (60 minute): cardio + abdomene sau cardio + sau doar cardio intr-o zi.
Eu de exemplu am hotarit sa fac gimnastica in fiecare zi acasa - azi am facut si 100 abdomene iar miine le inlocuiesc cu citeva seturi de . Vreau s-o iau usor ca sint ruginita rau iar din februarie musai sa ajung si eu la sala ca nu se mai poate. Miine sigur rup cintarul. O sa dau si eu raportul...

Carina, o sa aflu peste vreo 2 saptamini cam cit valoreaza munca mea.

Cristina, sint anul 2.
Eu n-am auzit de banda de alergat pliabila dar poate ca exista...

Zuzi, hai si tu la abdomene.
Claudia, tu cum mai esti? Ti-a trecut raceala?

Puskin, am retinut ideea cu semintele si acum pap si eu 5-6 migdale in fiecare dimineata pe linga fructul obligatoriu.

Ca tot veni vorba de rezolutii, sa zic si eu citeva:
- vreau sa maninc mai putina carne (sint o maaare carnivora)
- sa fac sport regulat
- sa citesc mai mult in spaniola
- sa calatoresc mai mult si sa vad locuri noi.

Deocamdata cred ca ajunge.

V-am pupat.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Mey, am prajit pestii, dar au geci nashpa ca s-au prins de tigaia de teflon! Si cand i-am decapitat, ale naibii geci: erau asa de taaaari! Of! Cred ca tai aici prietenia cu pastravii! De-acum o sa-i iubesc doar in poze!

M-am uitat in magazin si la Dorada, dar arata tare ciudati...zici ca-s palete de ping-pong da rosii...

Delidana, felicitari pt sport. Cum a fost la scoala? A fost ok lucrarea?

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Tzuni esti de coma dar nici eu nu-s departe de tine. N-as putea sa ma uit la ei nici sa ma bati. Tocmai de aceea si iau file Basa (Pangasius).

Cristina banda se poate plia pe verticala. Se ridica toata partea de jos (a literei L) unde e de fapt banda de alergat. Insa e foarte grea. Cred ca are vreo 100 de kg. Poate ca 100 n-ar fi mult dar volumul ei te face sa cam gafai daca o cari de colo, colo (cum am carat-o eu in basement). In rest ce sa-ti zic daca o cumperi la cutie nu-i chiar asa mare si chiar a incaput in masina sotului. Ne-a luat ceva timp s-o montam dar asa cum am mai zis e ce-a mai buna investitie a mea.

Gustei insa ii vorbeam de Leg Magic si din cate am inteles exista si-n romania o oferta destul de atractiva.



Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Zuzilici, ma intorc si io la Pangasius!

Vesti de la Mephala: ii ok, tot slaba si frumoasa, desteapta si veseloasa, doar ca n-are net! Haideti fetelor sa punem mana de la mana si sa strangem o galeata de Net pt serifa!

Roxa-Boxa cre' ca-i in cutia de cioco, iar Gusta sta pe balcon cu bata de beisbol in mana, gata de atac

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Tzuni, m-ai omorat cu pastravii.... Sincer, nu m-am uitat niciodata in ochii lor, mi-a fost rusine....

Uite aici o reteta care nu se lipeste - ii ungi pe toate partile cu putin ulei si condimente, le pui in burtica rozmarin proaspat, sare, usturoi, felii de lamaie si ii pui la cuptor pe hartie de copt. Sunt tare buni!

Am fost la sala, am facut doua ore, sunt rupta, mai ales ca n-am dormit decat vreo 4 ore azi noapte; dar citesc o carte frumoasa rau si vreau sa o termin azi.

Acum imi fierb niste pulpe de pui pentru maine la birou; + niste legume.

Revin ca boloboroseste ceva pe aragaz.
Lai, bine ai venit, succes si multumesc!

Cristina, eram inalta in poza, caci aveam toace de 12 cm! Asa ca "saream" de 1,80! Dar cum barbate'mi'o are 1,93, tot pitica paream linga el!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Gabrielama, multumesc frumos, dar pastravul pt mine e prea mirositor si lamaie nu pot sa pun pe peste, ca am senzatia ca mananc prajitura cu peste. Lamaia, pt mine, e numai pt dulciuri.... Multumesc oricum de reteta! Si nu ma mai lua cu "burtica" pestilor ca-mi vine iar sa plag! ...ochii lor ca doua stele...

Citeam la diversificarea Marei... N-ai incercat sa-i faci sandvich-uri in care sa-i "ascunzi" legume, sa le descopere gustul acolo in combinatie cu ce-i place ei? Cu Meri a mea e super-bine: papa broccoli, conopida, morcovi, fasole verde...iar spanac am gatit plantatii intregi! Mananca tot! Nu se da in vant dupa ardei si mazare, dar tot ii mai var in mancarea de orez si asa papa!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput