Nou stil de viatza (241)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Haideti la ceai ( in cazul meu verde) si .

Eu astazi vreau sa merg la patinoar si la shopping, sa imi iau niste pantaloni ca toti nadragii cad de pe mine.

Ce faceti astazi fetelor?

O duminica minunata,
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Nu am dormit toata noaptea ca ieri pe la 4 si jumatate au fost hoti la vecina si noi nu am au auzit nimic si deja sunt un pic paranoia si sa va zic ca au sarit de la etajul unu deci destula inaltime si nu am auzit nimic.


Puskin nici nu vreau sa zic cat arata cantarul asa de luni pe baricade.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gusta, cam nasoala faza cu hotii. Eu am patit-o aici, adica mi-au spart apartamentul in care stateam cand eram plecati de acasa .

Apropo, cand dati raportul ? Marti, comme d'habitude?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Neata si multumim Puskin de cafea!

Puskin, da, sunt fana Dieta Daneza pt ca eu ca sa fac treaba am nevoie de o disciplina stricta de la care sa nu am voie sa ma abat, altfel, gasesc tot felul de motive si scuze si bla bla... In schimb, in urma Danezei, asa cum se si spune, n-am mai avut treaba cu greutatea doi ani - metabolismul s-a schimbat in sensul bun. Problema mea e ca am mancat in ultimul an aiureli si in cantitati f mari, n-are de-a face cu dieta ci doar cu cantitatile si continutul meselor si poate si cu inaintarea in varsta... Eu am nevoie de o dieta care sa ma oblige, in urma careia sa slabesc si in timpul careia sa-mi educ creierul si obiceiurile alimentare, pt ca la terminarea dietei sa pot sa ma mentin si sa mananc sanatos. Insa nu am nervi de o dieta stricta (deocamdata), asa ca am revenit de cateva zile la dieta grupelor sangvine (care mie mi-a facut bine in trecut), in care am grija la combinarea alimentelor si la controlul cantitatilor. Ieri am facut si sport si o plimbare de 6 mii de pasi. Sunt multumita.

Gusta, cred ca e groaznic.... Biata de tine!

Gabrielama, ce faci azi? Cum te bucuri de ultima zi libera?

Mephala, ne-ai parasit de tot? Hai, macar un "salut" da-ne, ca altfel stiu ca nu ne mai iubesti!

Delidana, ce papi bun azi?

Mai fetelor, mie mi-e dor de Mik. O fi bine? S-o fi adaptat in noua tara? Oooof, oare de ce nu da niciun semn?


Meniul de azi:
D: iaurt cu ovaz + cafea cu 1 lg zahar brun
P: paste eco integrale + sos de rosii cu masline
C: peste cu salata de castraveti

2 l apa si sport cat pot

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Fetele sunt total panicata ca eu nu inchideam o usa si plecam de acasa si tot asa ,plus ca poate ati inteles ca s-a intamplat in timpul zilei si eu cred ca a fost si la noi in balcon si tot asa ,sper sa imi revin ca nu se poate asa,plus ca eu am multe nopti cand olandezu nu e acasa si raman singura si deja ma gandesc ce am sa fac.

Tzuni stii ce fac ma duc la metro sa ma uit dupa un sistem de alarma .

Si stiti ce i-a luat numai bijuterii,ceas si portofel si au intrat pe balcon,promit sa va fac o poza sa vedeti dupa daca nu imi intelegeti teama.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Vai Gusta ce spaima ati tras! Si io mai uit usa descuiata, insa nu am avut norocul sa intre intrusi. Chiar radeam cu sotul ca de Craciun mi-a luat o caseta de bijuterii si le-am pus pe tote acolo...daca vine un hot sa nu innebuneasca cautand saracu`

Puskin...io sunt prima la biciuire...si azi am mancat porcarii...si imi propusesem sa termin cu ele

Va pup! Sanatate maxima!

www.aventuratrasnita.ro/aventura/103/" target="_blank">Votati-ne va rugam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut!
Zuzi multumim, la fel si voua!
Marilena ce spaima trebuie sa fi tras, pai fa bine si incuie si tu usile, eu le incui ca la noi ft usor le deschid hotii daca nu e incuiata cu cheia, baga numai o cartela magnetica si poc se deschide usa!!! nici balconul nu il las intredeschis cand nu suntem acasa, fiindca si pe balcon se urca unu-doi, desi stam la etaj! mie nu mi-e frica de ce ar gasi sa fure, insa mi-e frica sa nu fie surprins in casa si cine stie ce ne face!!!!
Ruxandra da, sunt reduceri, adica depinde de ce vrei! in düsseldorf mie nu mi s-au parut ft reduse, adica aici la noi gasesti reduceri mai mari! eu mi-am luat ceva de la promod insa din colectia noua, dar ieri am dus-o inapoi ca nu mai imi placea, si ceva de la mango ce erau reduse la jumate! in rest am vazut pe la h&m reduceri, (insa eu nu sunt fan), am luat numai pt un bebe ceva de acolo, la promod esprit, peste tot adica! si cele de designeri sunt reduse, insa tot scumpe!

Eu si sotul ne-am hotarat sa nu mai bem atata cafea, asa ca am trecut pe ceaiuri! cafea numai 1- maxim 2 pe zi, ca de renuntat nu vreau! Ieri mi-am cumparat 3 feluri de ceaiuri, un ceainic si o doza pt zahar, si 2 feluri de zahar, brun si cristale, ca fara zahar nu pot bea ceai!

lou,Delia spor la invatat si bafta la examene!
lai bine ai venit!

ma duc la nani acum si apoi ma uit la niste filme!
o duminica placuta sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Cu intarziere va urez si eu "La multi ani" si un an 2009 excelent, cu sanatate si realizari in tot ce v-ati propus si cu cate kg vreti voi! Va imbratisez pe toate!

34 +
Inimioara meaRadu Costin

A.M.R. 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Buna dimineata! Va multumesc pentru primire Louisea si Puskin, multumesc pentru sfaturi

Gusta, ce sperietura..

Puskin, trebuie sa fie super senzatia cand mergi la cumparaturi ca ti-au ramas prea largi hainele. Spor la shopping! Si la patinoar, ce fain

Louisea, bafta in sesiune!

Tzuni, spor la sport!

Claudia, si eu incerc sa beau mai mult ceai - de la sot m-am mai invatat, eu eram cu cafeaua, el cu ceaiul, la capitolul asta mai bine ca el

Stiti vreun site sau unde/cum altcumva pot calcula de cate calorii am nevoie, si cate calorii au mancarurile pe care le prepar/consum?
(din cele consumate cum sunt cumparate din magazin mai au caloriile pe ele, dar altfel?)

Exact acum zece ani tot cu probleme cu greutatea si nutritia am fost sa vad o nutritionista. Atunci cantaream si mai mult decat acum, si-mi amintesc ca imi calculase ca mi-ar trebui 1500 calorii pe zi + sport ca sa slabesc. Si-mi mai spusese si cate portii ar insemna asta din fiecare grupa alimentara, si ce mancaruri si in ce cantitate ar constitui o 'portie' din fiecare grupa. Din pacate nu cred ca mai am info respective..

Cu sala - am facut o pauza de o saptamana de Craciun cand am fost plecati din oras. Acum ca am revenit vreau sa mai variez si asa e, ar fi bine sa includ si greutati in program, mai greu cu sporul de una singura, dar trebuie sa ma mobilizez.

Eu azi am in meniu ultimele ramasite de la Revelion:
Mic dejun/pranz:
jumatate de ou fiert cu maioneza si caviar
niste fasiute de ardei gras murat
masline
doua sardine
doua felii de paine neagra
salata de vinete
strugure
cafea cu lapte
Pranz/cina:
branza de capra cu rosii, ulei de masline si usturoi la cuptor
o felie de paine neagra
Daca mi se mai face foame intre - mar, mandarine

Ieri dupa-masa am iesit la o terasa si s-a mai adaugat la meniu o bere..

Acum vreau sa ies la alergat, a promis sotul ca vine si el

Mai pe dupa-masa vrem sa mergem sa ne uitam la un cartier de case (ne-am mutat de cateva luni aici in oras si inca mai exploram orasul, si ne gandim si la posibilitatea de a cumpara o casuta in viitorul nu foarte indepartat), eu vreau sa gatesc pentru maine si, daca mai avem timp, sa dam o fuga pana la muzeul de stiinta, au o expozitie cu parti conservate din corpul uman, "Body Worlds" - am inteles ca a fost in jurul lumii, ati vazut-o?

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:



Lai, uite de ce site mai folosesc eu pt calcularea caloriilor:
http://calorii.oneden.com/

Bafta multa!Si nu, nu am vazut expo in cauza, dar sigur dupa ce-o vezi iti dispare pofta de mancare pt o buna bucata ded timp!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput