Nou stil de viatza (241)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

La multi ani!!

Eu vin numai sa va salut si sa va multumesc si eu pt urari..

Tzuni.. ia da o tura pe la generale.. Mai sa confuz numele

Carmen si pt cei mici



-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna seara,

m-am adunat si eu de pe drumuri...

Happy
, in primul rand de unde ai chipsurile? Le-ai cumparat? De ce? Pentru cine?
Primul pas este sa nu cumperi decat mancare sanatoasa. Si daca iti vine sa bagi in tine, baga...urmarile nu vor fi lafel de grave daca mananci o punga de 100g de cashew sau una de 100g de chips.
Pe mine cand ma apuca foamea sau pofta compulsiva, stau si gandesc macar 5 min. Si constientizez cat rau imi face mancatul respectiv. De cele mai multe ori renunt.

Lou, cam scumpa la vedere .

E un frig aici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Ruxi is in sesiune si is in plop cu timpu la scris si chef la fel In schimb va citesc.. Da revin eu

Eu tocmai ce am venit de la alergat. Cam periculos cand e inghetat
Si mi-am facut o salata cu morcov ras, tije de telina, mar, stafide si bucatele de nuca, cu un pic de maioneza si cremefresh.. Va las si voua o portie ca taie buna e

Tzuni n-ar fi mai bine daca ai schimba P cu C? Mai bine cu proteine seara decat cu carbo (ovaz)

Anda ce mai zici? Cum ti-a mers in perioada de sarbatori cu afacerea?


-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Lou, iti doresc bafta atunci .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Buna seara si La multi ani!

Primiti membre noi?

Va citesc de multa vreme, dar nu am indraznit pana acum sa scriu.

Eu am probleme cu greutatea si cu stilul de viata de multa vreme. Practic toata viata mea adulta am tinut-o intr-un yo-yo cu greutatea osciland intre 68 si 85 de kg Si cu stilul de viata tot asa, perioade cand mananc, zic eu, sanatos, si perioade cand parca ma apuca nebunia si nu ma pot opri, bag la buzunar in dusmanie, cu precadere zahar si fainoase, cam cum povestea Happy in ultimul mesaj.

Acum am 75 kg (la 1.77 m). Vreau sa ajung la 65 kg - si sa raman acolo. Asta mi se pare cel mai greu, mentinerea.

Fac sport moderat; si aici de-a lungul timpului am avut perioade de pauza totala si perioade ok - in ultimul an zic eu ca per total am fost ok la capitolul miscare. Cu mancarea e problema mare.

Acum avem o mica sala cu echipamente sportive la parterul complexului de apartamente in care locuim si acolo ma duc - in ultimul timp intrasem intr-o rutina de 45 de minute de eliptica + abdomene (de abdomene nu m-am tinut chiar asa constiincios..) cam de 5 ori pe saptamana; dar imi dau seama ca trebuie sa schimb, sa mai variez, cred ca s-a obisnuit corpul tot cu eliptica si nu e solicitat destul.

Cu mancarea - as vrea sa mananc mai putin, sa reduc pe cat posibil alimentele cu indice glicemic mare, sa reduc sau sa elimin masa de seara.

Meniul pe ziua de azi:
doua mandarine, o banana, o para mare, un mar
o cafea cu lapte (fara zahar)
un ceai cu lamaie (fara zahar)
mancare de legume (cu morcovi, mazare, fasole verde, cartofi, ceapa, usturoi; bucatele de slanina si un pic de ou)

Acum ies la alergat, sa vedem cat rezist.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

louisea, da am vazut la generale . Da' e un...el! Si da, ai dreptate si cu P si C. Oricum la C am mancat doar un mix de fructe uscate, fistic si migdale si un ceai de piersici.

Happy, mie cand mi-e pofta de ceva mi se pune ceata pe creier: nu gandesc NIMIC decat ca vreau acel ceva. macar daca mi-as dori parfumuri si barbati, dar nu, eu inca sunt la varsta copilariei se pare...

Puskin, ce-ai vrut sa spui cu Dieta Daneza la subiectul deschis de desprecopii, ca n-am inteles...

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

la multi ani tuturor si un an nou cu kilograme putinele...sa fim toate domnisorici!

puskin o sa ma incumet si io sa pun patinele...abia astept sa ajung acasa...acum sunt la mama si mananc porcarii

lai bine ai venit si la cat mai putine kilograme!

Va pupacim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Ruxi merci

Lai bine ai venit!! Si la multi ani si tie!!
Felicitari pt ca faci sport Dar o nu e o solutie sa mananci asa putin. Va tine numai pt o perioada. Iar dupa o sa bagi iar carbo nesanatosi la greu. exact cum zici ca ti se intampla. E important sa afli cate calorii ai nevoie daca vrei sa slabesti
Ai nevoie de alimente care iti mentin glicemia stabila. Si nu uita de proteine

Happy.. o solutie e cea zisa de Ruxi..
La mine e singura care tine cand vine vorba de cioco si praji - nu am -> nu mananc

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Lai, bine ai venit. Parca vorbesti despre mine acum cativa ani,numai ca eu sunt mai scunda.
Cateva sfaturi: mananci enorm de putin, foarte putine proteine si nu mananci grasimi sanatoase. Incearca sa cresti gradual cantitatea de alimente, altfel mai devreme sau mai tarziu tot la yo-yo ajungi.
Ia o pauza de 1-2 saptamani de la sala, si cand revii schimba rutina. Lucreaza si cu greutati, ajuta enorm la slabire si modeleaza foarte frumos corpul.
Succes!

Tzuni, dieta Daneza este o chestie super nasoala si restrictiva. Stiu ca tu esti fan, dar ea este vinovata pentru incetinirea metabolismului tau..ti-am mai zis eu asta si in alte dati.

Mihaser, de luni incep sa scot bicele, deci mai usor cu mancatul, da? Spor la patinat, cred ca ajung si eu maine.

Lou, gand la gand legat de sfaturile pentru Lai .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buan seara dragele mele. Iaca m-am mai "inseninat" la bibilica (sau cel putin asa cred eu). Cateodata ma "loveste" rima si parca-mi pare rau s-o las sa se iroseasca.

Happy tare frumos mai scrii. Nu zic ca parca ai vorbii de mine, dar zau ca tare aproape de adevar esti. Multumesc pentri articolul postat.

Vik frumoase cadouri ai primit de Craciun. Se vede c-ai fost tare cuminte sau cu minte... Ideea e ca asa cadou mai rar. Spor la pierderea celor 2 kg. sau cate ti-ai propus tu pe anul acesta.

Puskin promit ca si Tzuni ca de luni sa scriu tot ce bag in gura aiic pe subiect. Iti multumesc anticipat pentri sfaturi si .

Tzuni sper doar sa nu fortezi nota mai ales ca intalnirea e destul de aproape. Succes si sper ca anul acesta sa reusim cu toate.

Claudia sanatate multa copiilor. Si eu o am si pe Bella si pe F cobza. Cu muci, tuse si-s "copti" nu alta. Vad ca pe mine m-a iertat dar nu stiu pana cand.

Pe maine.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput