Nou stil de viatza (241)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Claudia, mersi. Eu urasc sa calc, si sotul meu isi calca singur camasile. Ce e drept, acum nu poarta camasi,deci nu calca deloc .

Gusta, un pentru tine. Sau merge mai bine biciul? Iti doresc sa reusesti sa te regasesti, stiu ca e greu.

Lou, sunt cam in pana de inspiratie. De fapt inspiratie am, da' n-am materie prima . Am tot cautat carne buna, azi am cumparat niste carne de vita.

Delia, spor la invatat. Nasol cu somnul la cursuri,pe mine ma mai apuca cateodata si puneam capul pe banca si dormeam.

Violeta, arata mai bine mancarea de astazi.

An-k, spor la slabit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Vio mda.. tu mananci f putin oricum si credeam ca e una din zilele obisnuite
De ce nu incerci macar sa manci niste legume si fructe? Eventual organice.. Bine ca nu ametesti

Multa sanatate iti doresc Si sa vi cu vesti bune

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Raport: 74 kg

Meniul de azi:
9:00 doua banane si un pahar mic cu lapte
11:30 doua sardine (Ruxandra, m-ai inspirat cu sardinele )
13:30 un sandvis cu doua felii de paine neagra, mustar, pesto de rosii si usturoi, branza, masline, rosie, ardei gras in otet, cilantro, menta
15:30 o felie de paine neagra cu ce-a mai ramas din combinatia facuta la cuptor de branza de capra, rosii, usturoi, ulei de masline
intre - apa, ceai, mere, mandarine

De ce nu sunt bune fructele seara?

Gabi, am citit si eu vanatorii de Zmeie, mi-a placut foarte mult.

Anda, vin si eu la Cluj cand iti deschizi restaurant

Cristina, ce frumos ca ti-ai visat sotul

Violeta, sa-ti aduca Doamne-Doamne cat de curand un bebe mic in burtik! Si eu lucrez la proiectul asta si sper ca anul asta sa fie cu noroc.

Gusta si Incearca sa te ocupi in primul rand de problemele de sanatate, sa ai grija de tine, si apoi vezi de celelalte. Cu cetatenia incearca sa privesti partea buna a lucrurilor - eu sunt intr-o situatie cumva similara din punctul asta de vedere in sensul ca noi suntem acum cu actele de rezidenta permanenta si nu stim exact cat va dura si intre timp eu nu pot sa ma misc, ceea ce ma supara pentru ca pierd niste conferinte destul de importante, nu pot sa merg la nunta verisoarei mele, nu ma pot intalni cu niste prieteni dragi pe care nu am ocazia sa-i vad prea des; dar pe de alta parte sunt atat de bucuroasa ca in sfarsit dupa atatia ani am posibilitatea sa cer rezidenta permanenta si toate avantajele care vor decurge de aici, ca-mi trece supararea. Si in general, desi de multe ori e greu de pus in practica, tot incerc sa ma gandesc la faza cu da-mi Doamne puterea sa accept lucrurile pe care nu le pot schimba, curajul sa le schimb pe cele pe care le pot schimba si intelepciunea de a face diferenta dintre ele.

Claudia, Ruxandra, Anca si celelalte fete cu zapada, trimiteti-mi si mie o naveta! (inainte de Craciun ma plimbam intr-o zi pe strada si am trecut pe langa curtea unei scoli unde era parcata o masina care facea zapada artificiala pentru copii )

Delia, Doina, Lou, Violeta, pumnii stransi la maxim pentru sesiune!

Tzuni, si-asa deci cu Mircea Badea

Daniela, n-am ajuns pana la urma la Body Worlds, dar vreau neaparat sa merg. Toti cei care mi-au zis ca au fost sustin ca nu e scarbos deloc.. va povestesc cand ajung.

Ruxandra, felicitari pentru slabit si sa te bucuri de noile achizitii vestimentare!

Happy, suna tare bine sala + sauna si colega co-mobilizata

Claudia, mi-ai facut pofta cu ceaiurile Mi-am adus si eu azi la birou ceasca si pliculete de ceai, am gatat deja o cana jumate' si mai lucrez Aici am tot felul de tentatii si-mi caut diversi 'intaritori' care sa-mi ia gandul sau la care sa pot sorbi/rontzai sanatos cand ma apuca poftele.

Zuzi, esti dementiala cu poeziile

Delia, Ruxandra - cu incalzire cardio + greutati + cardio eu mi-amintesc asa in mare cand am fost cu cativa ani in urma la o sala unde aveam antrenor si ma punea sa fac ceva cardio la inceput si apoi grosul la final (si greutati intre) cred ca am inceput cu 10 min la inceput si parca 20 sau 25, nu mai stiu exact, la final, si cred ca tinta era sa ajung la 20 la inceput si cred ca 40 la final, poate 45, nu mai retin exact, dar ceva de genul asta. (wow, acum mi se pare f mult 20 + 45 si greutati si abdomene serios intre )

Azi dimi am facut doar cardio (50 min = 15 bicicleta + 15 eliptica + 20 banda de alergat din care jumate mers rapid si jumate alergat) si abdomene (10 min).

Aseara am fost la tango cu sotu', nu mai fuseseram de multa vreme. A fost frumos, intr-un barulet care are scena si spatiu de dans, cu muzica live, canta un nenea la pian, imbracat in negru, cu costum, elegant in partea de sus, iar in partea de jos.. pantaloni scurti (tot pe negru ) si sosete albe

Diseara incepe noul sezon Biggest Loser, abia astept

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Zuzilici esti de coma!
Tu mi-ai zis de maritis....io vreau de dat jos sunci!
Sau faza cu iubitu' intra la slabit?

Multumesc frumos!

Gabrielama, am vazut si eu PS I Love You. Actorul e MORTAL Stii ca e tipul din rolul principal din 300 - Sparta? Iata-l:
http://www.thebeforetime.com/wp-content/photos/for_posts/300.jpg
si uite-l si in PS I Love You:
http://media.movieweb.com/img/T/J/L/PHFgRMKFvioTJL_l.jpg

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Salut.
Cu chiu si vai am reusit sa rasfoiesc cateva pagini din urma, e tare nasol sa n-ai net, . Am dat telefoane peste telefoane, am auzit vreo zece opinii, au promis ca vor face imposibilul posibil, :)...vrajeala! Cred ca vom cauta alta firma mai serioasa...

Bun venit fetelor noi, incerc sa actualizez prima pagina, sper sa reusesc; dar nu depinde de mine, din pacate.

Bafta fetelor care au de sustinut examene: Delia, Lou, Vio, Nastad. Parca si Madelaine?

Tzuni, multam de mesaj, ai fost haioasa si m-ai surprins placut, . E bine cand stii ca se gandeste cineva la tine, :).
M-am distrat citind aventurile tale cu pestii.

Un special pentru Claudia---le ordonezi cum vrei tu: vizionare placuta, spor la calcat, multumim de ceaiuri si sanatate tuturor!

un special pentru Gusta---ne-ai demonstrat o data ca poti sa duci la bun sfarsit ce ti-ai propus, nu vrei sa incerci inca o data? Stim cu toate cat de greu e, insa nu imposibil.

un special pentru Puskin---felicitari pentru perseverenta! Esti o femeie puternica!

Hopes, , capul sus si sa speram ca totul va fi bine.

Anda, astept sa mearga netul bine, sunt nerabdatoare sa-ti admir creatiile culinare.

Zuzi, tare inspirata ai fost zilele astea!

Daniela, mi-a placut ce ti-ai propus pentru anul in curs. Sa-ti ajute Dumnezeu!

Sabina, sper ca sunt mai bine copilasii.

An-k, musai sa te mobilizezi, nu mai e de joaca! Incepe prin a posta zilnic meniurile.

Gabi, n-am reusit sa te vad in poze. O sa te rog sa-mi dai link-ul din nou, la timpul potrivit, :).

Delia, ai vazut filmul despre Benjamin Button (Brad Pitt)?

Va pup pe toate, va doresc o noapte linistita.

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Ah ce ma enervezzzzzzzz .. am apasat IAR pe un boton sau doua si am schimbat ceva la laptop - imaginea e mai stersa si scrisu diferit Si asa e tipic mie

Mie nu mi-e asa groaza de camasile cu barbate-miu cat mie de ale mele Ca´s mici si greu de trecut cu fieru prin toate colturile

Claudia ce film vezi?
La noi a inceput sa dea in reluare Desperate Housewives.. Va place? Cate un episod in fiecare zi, da-l inregistrez ca-i dupa-masa..

Daniela eu is happy pt jobul meu (part-time). E mai greu cand ai si fac. dar e in domeniu desi fac experienta
Da e faina viata de student Si mie una imi place sa studiez
Tu pe unde mai esti acum? La Buc. sau Cluj? Cum impaci delegatiile lungi cu viata de fam.?

Zuzi ca mi-am adus aminte Da ceaiul verde nu-ti place? E ff sanatos si cica ar ajuta si la slabire

Lai ce romanticccccccccccccc
La noi nu exista asa ceva Vin la tine

Tzuni yukssssssssss .. arata naspa in prima poza.. tot el e?
Ce mai pui la cale in seara asta?

Carmen.. sper sa-ti rezolvi repede probl. cu net ca iti ducem dorul!!

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Ruxandra poti veni cu biciu ,dar in seara asta am stat cuvinte.

Tzuni mie maritatul mi-a adus kg in plus ,plus multe fire de par alb,dar e bun si la ceva ca acuma sunt o doamna.

Lai sa ma bucur ca mai e cineva in situatia mea(e o gluma).Eu sper sa rezolv repede situatia si sa primesc raspuns.

Delia si Lou si eu sper sa ma regasesc si sa imi revin .

Claudia frati se gandesc numai la bani si daca nu sunt sunati nici nu ii intereseaza ,si cand a fost vorba de azil cel mare a zis ce sa aruncam atatea bani ca putem continua asa.

Sa va zic ca copilul pur si simplu numai vrea sa mearga acolo,ca daca cere ceva nu i se da chiar daca are dulapul plin si undele sunt cumparate si de noi.Iar acasa daca ii dau nu ii mai trebuie si atunci ma apuc eu de mancat pana mi se face rau.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Lai, ma bucur ca te-am inspirat. Eu mananc des sardine, din conserva.
In general carbohidratii se consuma in prima parte a zilei, consumati seara se pot depune sub forma de grasime.

Tzuni, interesant domnul, dar nu e genul meu .

Carmen, .Ce fac baietii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:


S-a intors serifaaaaa!
De trei ori: hyp hyp uraaaaaaaaaaaaaa

louisea, da mai, tot el e! Da' e frumushel rrrrau! In seara asta o sa vad The Curious Case of Benjamin Button.

Gusta, daca numa de kile in plus si par alb e vorba...nu cred ca ma bag!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Tzuni, interesant domnul, dar nu e genul meu .



Lasa-mi-l mie! Pt el as slabi pana la os!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput