Nou stil de viatza (241)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Zuzi poezia mi-a mers la un locusor unde nu a mai intrat nimeni de mult si vreau sa ma mobilizez ca nu se mai poate.

Lou nici nu vreau sa zic ce imi fac kg astea acuma ca partea dreapta imi amorteste pur si simplu si trebuie sa imi revin.

Sincer ce scriu acuma nu are nimic cu subiectul nostru dar numai pot trebuie sa zic sa intelegeti de unde dezechilibru meu interior total.De la nunta suntem cu actele de cetatenie iar pana vine raspunsul nu pot pleca nicaieri nu pot face nimic ,dupa socru imi mananca si ultimul fir de par,numai stiu cum sa reactionez,suna noaptea face numai tampeni de aici suntem intru impas cu relatia ca nici momentele de tandrete numai sunt ca daca suna telefonul numai stii ce sa faci,apoi papi de craciun a aflat ca una din afaceri se va termina de la 1 martie(mai putini bani mai multe griji) ,spatele meu e dezastru si ma gandesc cu groaza ca va trebui sa ajung la cutit iar ultima este o bucata de carne crescuta pe operatia de la san si care cred ca va trebui indepartata lista ar mai continua dar eu imi dau seama ca mie gandul la slabit nu imi sta si stiu ca fiecare kg luat in plus imi pune sanatatea in pericol .

Vreau sa ma schimb sa ajung Marinica aia care era vesela si bucuroasa dar trebuie sa imi gasesc un echilibru interior si imi e asa de greau,asa ca poate daca puneti biciul pe mine si intrebati mereu ce bag in gura sa vedeti cum i-au de frica .Pot zice ca poezia lui Zuzi m-a facut sa renunt la dulcele care ma astepta pe masa si ma multumesc cu un ceai.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Ruxi interesante meniuri mai ai tu
Felicitari pt kg pierdut

Delia eu poimaine.. Voi aveti examene duminica??? La noi nu se tin decat in timpul saptamanii. In schimb nu avem niciodata cursuri in sesiune
Mai patesc si eu sa stari de genu la cursuri da intru pe net atunci..

An-k spor la slabit!!
Am vazut in tabel ca tu ai luat aproape 5 kg in plus fata de greutatea cu care esti trecuta in tabel!! E nevoie sa faci ceva ca obezitatea aduce cu ea si multe boli :(
Incearca si sa analizezi care e motivul pt care mananci asa mult si care e cea mai buna strategie pt tine. E nevoie sa te organizezi mai ales cand ai o greutate asa mare.
Te asteptam cu meniul...

Zuzi esti mortala cu poezioarele/ urarile tale
Asta e unul din lucrurile care imi plac la tine. Esti tot timpul bucuroasa si plina de viata
Nu-mi plac persoanele care vad numai lucrurile negative in viata si care-s nemultumite tot timpul, chiar daca toti mai avem perioade mai blue

Claudia eu cred ca oricum ti-ai face parul (da nu roz, punk sau alte de genu) arati
Spor sa ai la calcat maine

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Gusta, . Daca nu poti schimba unele lucruri concentreaza-te pe cele pe care le poti schimba, iar unul din ele este sa fii mai atenta la ce maninci. Asta poti face cu siguranta caci depinde numai de tine. Ca sa nu mai maninci dulciuri pur si simplu nu le mai cumpara si daca nu le ai tot timpul sub ochi n-o sa-ti mai stea gindul la ele. Ia-ti un bol mare si umple-l cu fructe de toate felurile, si cind te roade pofta du-te si mai maninca un mar, o banana sau ce alt fruct iti place tie. Haide, curaj, cu pasi mici o sa-ti revii tu pina la urma.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara, fete scumpe!
Aliclara, Happymum bine ati venit printre noi si spor la slabit.
Ruxandra felicitari pentru slabit. Esti intr-adevar un exemplu. In aceste zile pline de tentatii tu ai stiut ce vrei.
Danielaq, Hcclara, Zuzi . Aveti si nu aveti dreptate (din punctul meu de vedere): Cum v-am obisnuit, eu lunea beau doar apa, si credeti-ma ca nu este nimic rau. Mai ales dupa atatea zile in care am mancat din toate. Am vrut sa-mi detoxific organismul. Nu cred ca am gresit.
Meniul de azi, de exemplu:
- 2 mere si 2 mandarine
- 400 g iaurt
- salata de boeuf
- 2 felii de toba
- 2 felii de paine graham
- un pic de desert (ca nu pot rezista): cornulete vanilate

Am uitat de raport. Am trecut peste teama specifica si m-am cantarit. Pot spune ca sunt multumita: 67,5 kg , deci serifa te rog un porcusor la fetita, ca-l merit cu varf si indesat.

Fetelor trebuie sa ma apuc de invatat, pe la sfarsitul lunii o sa am sesiune. Imi este groaza, ca eu am pierdut contactul cu scoala. Am reusit sa-mi printez cursurile si doar le-am rasfoit. Sper sa ma descurc.

Zuzi in ce priveste planul meu pentru anul acesta, aici cred ca ai dreptate. O sa fiu mai atenta la alimentele pe care le mananc. Oricum iau de 1 luna Centrum materna. La Brasov voi merge dupa ce-mi vine ciclul, sau poate nu mai imi vine. Cine stie? Doamne ajuta!
Daca imi vine ciclul, atunci dupa, voi merge la Brasov pentru histeroscopie. Sper insa sa nu mai fie nevoie.

Va parasesc acum, nu inainte de a va ura o zi frumoasa maine, si calduroasa.
Pup toate fetele, fara restrictii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Lou, anul acesta, spre marea noastra fericire (vorba vine) o sa avem 2 examene in presesiune iar de pe 25 incepe sesiunea propriu zisa (desi din punctul meu de vedere cind incep examenele incepe si sesiunea, logic, nu? ) Asa ca m-am aranjat pentru urmatoarele 3 duminici. Si da, la noi nu se tine cont ca e simbata, duminica, etc.....

Edit: Voi aveti calculatoare cu net la cursuri? Profii vorbesc si voi faceti ce vreti sau cum?

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Gusta sper ca-ti gasesti echilibrul in viata

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Am revenit sa-mi cer scuze pentru confuzia facuta:
Hcclara, dar nu tie iti era adresata fraza, ci pentru louisea , careia ii trimit multi pupici.
Louisea vreau sa-ti spun ca nu este chiar atat de nesanatos sa bei doar apa intr-o zi, sau sa mananaci doar fructe, sau legume. Este o detoxifiere a organismului. Si sa stii ca am luat multe din stilul de viata sanatos al fetelor de pe acest subiect. Nu cred ca-ti aduci aminte cum mancam inainte de a veni printre voi. Acum mananc si fructe si legume si branzeturi. Carnea si ouale nu pot spune ca sunt 2 produse pentru care fac o pasiune, dar nu-mi lipsesc. Le mananc mai rar, dar nu deloc. Oricum merci pentru grija ta si a celorlalte fete.

Mii de pupicuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Violeta nu-i bai, mi-a prins bine pupicul tau! bafta la examene! si sa dea Domnul sa mergi degeaba la Brasov, adica sa nu mai fie nevoie de histeroscopie!
Marilena, las ca cetatenia vine ea, de socru nu se pot ocupa si restul fratilor sotului tau? du-te la control pt chestia cu pieptul, nu sta asa! multa sanatate si ai grija de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Buna, am revenit cu meniul:

D: 1 cafea cu lapte degresat ca era deja tarziu si se apropia pranzul
P: am facut o salata mare pe care am impartit-o in doua. Continea salata verde, carstravete, castravete acru, rosie, 1 morcov ras, 10 masline verzi in ulei, si 150 g carne de porc slaba prajita in putin ulei de masline si 3 linguri de dressing de iaurt

G: 1 kiwi
C: aceeasi salata

Lou ai dreptate, am luat foarte mult in greutate incepand din septembrie cand aveam cam 94 kg, dau vina pe stres si pe mancatul ca la concurs de ingrasare, cred ca nici nu sunt in stare sa astern pe hartie cate porcarii (bune de altfel) am inghitit intr-una din zilele de sarbatoare. Sper ca de data asta sa am ambitia necesara.

Ufff... la 18 ani aveam 58 kg si ziceam ca-s grasa, dupa ce am nascut-o pe Bia aveam 83 si ziceam macar de-as fi cum am fost la 18 ani, acum cand Anthony face deja un an eu imi doresc sa fiu macar cum eram in vara 2006, ufff trebuie sa fac ceva ca in ritmul asta nu stiu unde o sa ajung

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Tzuni mic si pisicos
Daca-ai merge doar pe jos
Sigur doar in calea ta
Va aparea cineva...

Este EL brunet sau blond
Sigur semanana cu James Bond
Si-i plac (toate) filmele
Copii si matele

Dar din toate cea mai draga
Ai sa-i fi tu, fara saga
Pentru ca esti frumusica
Inimoasa si "voinica"

Insa am uitat sa-ti spun
Ca el e un sportiv bun
Care mi te va "munci" (a se citi iubii)
De-o-i slabii cat ai clipii

Si-ai sa fii o fericita
Implinita si iubita
C-un barbatel iubitor
Si-un bebe la purtator.

Si daca-s eu chiar asa
Cum zice toata lumea
Cea cu gura "aurita"
Ai sa fi o familista.


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput