Nou stil de viatza (241)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Cristina, Gabi, Dordia, Violeta

Delia, cred ca am sa incerc mai multe combinatii, sa vad cu care ma simt mai bine.

Ruxandra, multu' de sugestie, am sa bag si alune, le mai introdusesem intr-o vreme (citisem printre altele ca de exemplu daca iau o gustare de carbo gen fructe sa o iau impreuna cu cateva alune pt. a mentine insulina sub control - eu avand si ceva probleme cu rezistenta la insulina de la sindromul ovarelor polichistice). Problema cu alunele e ca uneori daca intru in ele e mai greu sa ma opresc dar daca le iau la birou cantitate predeterminata in punguta e ok.

5+30 cardio suna bine - cand o fi sa stau mai mult de o ora incerc sa mai adaug si la cap si la coada.

Tzuni si Vikinga, sunteti mortale faza cu cozile de la pesti mi-aminteste de un banc ce se spunea pe la petrecerile de familie in copilaria mea, si pe care se presupunea ca nu il inteleg copiii, ceva cu un nene care vine in vizita la un cuplu casatorit, i se serveste peste la masa, ramane peste noapte, in timpul noptii sotul se trezeste sa mearga la baie si da peste nenea care tocmai iesea din camera sotiei, il intreaba ce se intampla si nenea zice ca a fost prea bun pestele si a trebuit sa termine si coada.. nu prea ma pricep eu la spus bancuri, dar intelegeti voi

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

hallo...nu am somn...so....am intrat un pic..si ma doare burta de ras cu pestele lui Tzuni. Bine ca l-ai dus la ghena ca cine stie in ce se transforma pana dimineatza....buhuhu!!!

HAi ca sunt paranoica...dar ma tot gandesc la cantarul de dimineatza....si cred ca d'aia n-am somn....

VA poop!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Salutari fetelor frumoase!

Tzuni, calaule de pesti, dar nu ai gasit fara capete, curatati, gata de aruncat in tigaie? Cred ca o aripa ai numarat-o de coada de au iesti mai multe :))

Zuzi, multumesc, dar talentata la scris esti tu aici

Vikule, cum stii tu sa scoti ce e bun din mine :))

Am citit din urma, am vazut poze frumoase m-am gindit la Cami si la faptul ca este pe ultima suta de metri, m-am gindit la Sabina si bebeii ei (sper ca sint mai bine!)...

Azi am fost la sala, am facut o jumatate de ora de alergat, mai incet asa, de inceput :)), am ars 300 de calorii. Oricum, decit nimic, este ok si asta de inceput. Apoi am facut 20 de min de sauna, am facut dus si m-am intors la munca imbujorata.

Meniul de azi:

Dimineata: cereale integrale fara zahar, cu o jumatate de pahar de lapte degresat, o cafea
Gustare: un mar
Prinz: o conserva mica de tuna infasata in tortilla integrala, trei kiwi mici
Gustare: o grefa
Cina : chili cu carne foarte slaba si legume multe, o mandarina

Acum ma duc la culcare, am pus basilicum (merci de ideie Vikule!) intr-o pungulita de sandwich si sper sa visez si eu pe cineva... Daca se lasa cu nunta la Tzuni, vin si eu la nunta, sa nu ma uitati! hahahahah... noi astea de la subiect putem fii domnisoarele de onoare , Meri o sa fie flower girl ... ginerica ne mai trebuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

puskin danke! au fost eficiente corectiile...ieri nu am mai papat porcarii

Pangasius am luat si eu o singura data...era importat din Polonia. Ai mei nu prea s-au dat in vant dupa el! Tot salaul de Dunare rules la noi!

Va pupam!

www.aventuratrasnita.ro/aventura/103/" target="_blank">Votati-ne va rugam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata,

Haideti la cafele, caiuri, sucuri si ce mai doriti.
M-am trezit la 5. Fara pic de somn...cred ca ma striga Don Quijote de pe noptiera, am citit vreo ora jumate dupa care m-a luat somnul. Acum as dormi....
Sa incep eu cu raportul: 68.7 kg. Mult, asa e. Vreau inapoi in lista, tinta 66 kg. Trebuie sa-mi revin caci in mai se marita sora-mea si musai sa fiu zina pina atunci.

Happy, felicitari pentru sala.

Lai, Puskin, incalzirea trebuie sa fie de 15-20 minute inainte de cardio. Eu niciodata n-am facut mai putin...

Happymum, bun venit la noi. Ai incercat cu parola cu tot si tot n-ai reusit sa intri?

Tzuni, zi repede ce-ai visat. Eu am visat numai prajituri si nimeni nu vroia sa-mi dea si mie!



www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Neata,

hai ca vin si eu cu raportul dupa dezmatul de Craciun 65,6 kg fara cuvinte.

Carina, vreau sa mut banda pt ca in afara de mijlocul sufrageriei eu nu am unde sa o pun. Asa ca atunci cand avem musafiri sau ma gandeam eu in week-end sa o mut. Deci nu am nici o sansa sa fac acasa, tot la sala trebuie sa ajung.

O zi buna!




14 febr - 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Citat:
citat din mesajul lui carina
Hopes: unde esti?
Va pup pe toate si revin mai tarzior,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/


Aici mi-s draguta.
Grasa.
Da' n-am nici un chef de nimic. Va citesc aproape zilnic
Noi simtim criza din plin. La firma s-au facut disponibilizari. Inca nu facem parte din grupul celor disponibilizati dar nici prea veseli nu suntem.
Asa ca ma simt grasa, trista, demotivata. Noroc cu Eduard ca ma face sa zambesc.
Sa va zic cate kile am? 67. foarte mult. Va trebui sa-mi revin...dar cine stie cand. Acu nu am chef de nimic.
Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Raport 64.8 kg , adica -900g fata de greutatea din listuta. Si sunt cu vizitatori, umflata ca un butoi.

Revin...
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamne frumoase!

3 pagini de aseara de la 11!!! Uau!!

Tzuni, zice repede ce ai visat azi noapte! Cat despre pesti... cu ochii lor luminosi si plini de speranta... io zic sa cumperi numai pesti fara cap, geaca si coada, adica file, caci e mai simplu si nici nu mai poti sa comunici cu ei . Incearca si cod si salau, ca nu's asa imputiti si se pregatesc repede.

Mie nu-mi place Nicole K. Deloc... si nu's invidioasa! In schimb, Hugh este preferatul meu de muuult timp! Vik, vezi ca aia de la People l-au desemnat number 1 sexy in 2008. E frumusel rau...

Si multumesc de complimente... si tie si Ruxandrei, iar daca C uita cat sunt eu de frumoasa, desteapta si nemaivazuta .... am eu grija sa-i aduc aminte!

Madeline, m-ai intrebat ceva ieri si nu am raspuns - nu ma vopsesc acasa, ci la coafor. Acum, in mod cu totul special, am suvite - de obicei il am aceiasi culoare pe tot parul, culoare pe care o schimb destul de des, dar ultima data mi-a facut suvite.

Cristina, multumesc de sfatul cu diversificarea. Am sa incerc metoda recomandata de tine cu Mara. Poate mai accepta si ea o leguma noua si o fructa noua...

Happy, e zapada la tine?? Ce ti-a pregatit special pentru ziua de 15 ianuarie?

Anda, mirifice prajiturile tale; am fost doar de doua ori in Cluj, super rapid, dar cand iti deschizi restaurant vin special!

Am terminat aseara cartea despre care spuneam. Este o experienta literara minunata; o carte extrem de sensibila, trista... adevarata. Se numeste Vanatorii de Zmeie, de Khaled Hosseini, in Romania a aparut la Editura Niculescu. O recomand calduros...

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neata dragelor,
Am creierul inghetat de frig. La 9 erau -12 grade . Asa nu se mai poate - tre sa vina macar primavara ca o sa crap de frig.
Hopes: Hai te rog eu fii mai optimista - nu e de bun augur sa incepi un nou an asa suparici.
Gabi: mersi de complimente. Ai vazut cumva ultimul post cu tortul de Rev?
Ruxandra: felicitari. Asa consecventa am intalnit foarte rar.
Cristina: am inteles. Eu pe a mea o pot impinge singura, dar nu o imping pentru ca lasa urme in parchet. De adus acasa am reusit sa o aduc cu masina mea (peugeot 307) si a fost ok. Eu personal prefer sa o am acasa, pentru ca asa imi e mai comod: de obicei alerg dupa ce ai mei dorm, adica pe la 11-12 noaptea incolo sau dimineata inainte de a se trezi ei.
Zuzi: sunt mandra tare de tine si imi plac resolutiile pentru noul an. Iti doresc sa te tii de tot ce ti-ai propus.
Tzuni: spune repede ce ai visat. Sper ca nu vreun peste cu geaca

Happy: tu?
Meniul de azi:
paste integrale cu laptic
fritata cu zucchini, ardei gras, mozarella si sunca (din 2 oua)
gustare: o feliuta de cozonac (ca dupa ma duc la stoma si imi e rau de la anestezie altfel)
o pulpa la cuptor cu pastai inabusite si salata de varza
Va pupic pe toate si va doresc o zi minunata,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput