Nou stil de viatza (241)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Io n-am vazut decat proaspeti, cu ochi .

Imi place Meri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Hallo si de la mine la ceas de noapte.

Lai ms mult de aprecieri...si bine ai venit printre noi.

Tzuni esti de coma cu pestii tai. Eu daca simt miros de peste crud....mi se face rau, deci...nu gatesc peste...dar noroc cu Mama care ii face si noi ii mancam ca altfel....greu fac pt copii dar din ala file care nu pute rau.

Eu azi am baut lichide si nu am mancat mare lucru, iar maine ma asteapta cantarul si raportul dezastruos...sper eu ultimul dezastru de acum incolo.

Acum ma duc la nani...ca imi e un sooooomn!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Apar si eu tot la ceas de noapte, de data asta dupa sora-mea. Parca am fi siameze.Apropo sor-mio, superbe pozele.

Meniul de azi: apa plata (2,5 litri) + alune (cam 100 grame)

Maine raportul, probabil dezastruos, dar sunt hotarata sa ma cantaresc, fara frica, indiferent de ceea ce va arata cantarul.

Tzuni esti superhaioasa!

Pupici la toate fetele
O saptamana usoara si plina de realizari.
Nopate buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

No hai sa va mai spun o ultima patanie SF cu pestii: ma duc sa duc gunoiul, sa nu stea resturile de peste in casa, peste noapte. Asa cum era "normal", mi s-a rupt punga de gunoi exact in fata usii - in casa, nu in exterior. Mi-am pus manusile de cauciuc si m-am apucat de strans gunoiul. MINUNE! Aveam 5 cozi de peste!!!!!!!! . De unde? Ca n-am avut decat 4 pesti si n-am taiat decat 4 cozi. Va jur! SF...spioni...paranormal....ceva se intampla, clar Ma duc sa ma culc!



PS. Hehehe...la tv la stiri au zis acum ca e noaptea de Boboteaza cand se deschid cerurile si fetele de maritat isi afla ursitul daca pun busuioc sub perna! Acu' nu-mi dau seama: io mai sunt "fata de maritat"? Sau sunt expirata....? Oricum n-am busuioc. Poate merge cu frunze de patrunjel uscate!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

buna dragi "stilate"

as vrea sa ma alatur si eu grupului vostru.
am 32 ani, 1,64m / 75kg
cat am tinut post am slabit 4 kg, de pe 20 decembrie am inceput sa pap de toate si am ajuns la 75kg.
singura dieta pe care am tinut-o a fost acum 2 ani jumate. nu stiu sa fi avut vreun nume doar ca aveam meniu stric timp de 13 zile. am slabit at 8 kg.
dar apoi am recuperat rapid si inca ceva pe langa.
sunt constienta ca ar trebui sa am mai multa grija, dar nu am vointa de-ajuns. poate ca alaturi de voi as reusi,,,,, sper si eu.

am incercat sa intru la Filmulete cu exercitii fizice, dar ori nu stiu eu ce si cum , ori tre sa imi fac cont. va rog sa ma sfatuiti.

numai bine.


sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Las' Tzuni ca-mi pun io niste basilicum sub perna in numele tau ca tocami ce am facut niste paste si imi trebui mai mult asa ca am luat un ghiveci, poa' visez pt tine ceva. Acum vin de la cinema, am vazut Australia, super film, vi-l recomand, aah luati-va apa multa si ceva de rontait, da da morcovi cum altfel:), ca e lung filmul. Asa ca e posibil sa-ti visez sortitul cam in stilul lui Hugh Jackman asa mai nebarberit dar masculin si atragator nevoie mare http://www.australiamovie.com/ . E cica numai al 7-lea in topul celor mai sexy barbati, dar cred ca e bun si el, ori iti plac neaparat blonzii? http://www.hugh-jackman.com/ . Pe stilul meu e, italianul meu parca aduce cu el cind se poarta mai nebarberit asa, mai in wild stile. Tzuni dar ce ma fac de-l visez pe al meu, cu busuiocul pt tine.Lucru necurat cu pestii aia.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaT
Zuzilici, 100 kg? eu voiam sa o plimb prin casa ca pe scaun. In cazul asta imi iau bicicleta? Tot nu vreau sa aduc iar femei peste femei in casa. Am gasit Leg Magic la Hervis, cred ca era 2,2 mil. Am avut surpriza cand m-am urcat pe el sa-mi zboare picioarele intr-o parte si alta, neplacuta senzatie. Il cam urasc acum. Pangasius, nu-i asta controversatul?http://www.dietmindspirit.org/2008/01/30/why-you-shouldnt-eat-this-fish-pangas-pangasius-vietnamese-river-cobbler-white-catfish-gray-sole/si :)
Aoleooo ma ia voma, tocami ce am mincat la cina asa ceva. In germania tot pestele e scump, ma rog mult mai scump ca in ro, ma refer la ala de-l poti lua la pescarii, ca asa la punga congelat parca mai sunt si mai ieftini(ieftin aici, ca tot mai scump ca in ro e). Claudia cum ii zice la rot barsch? Ori mai era somonul ala alb ori cam asa ceva, astia sigur is la jumate de pret, la fel si crapul si sigur mai sunt undeva pe acelasi pret, am mai probat eu lunile astea alte citeva sortimente. Bine ca normal ca sunt si pesti mai scumpi, preferatul meu limba de mare e de vreo 5 ori mai scumpi si inca mai sunt, dar e alambicat de gatit.Deci de la toxicitate e asa bun si merge pe toate gusturile? Mai rau e ca am facut de citeva ori pane pt copii, ca sa inlocuiesc preferatele lor fish fingers, ca si alea is aproape la fel de pacatoase, cu oasele lor topite cu tot.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Mai am tot dat paginile in urma si nu gasesc pozele cu Gabi, sa o admir si eu. Ma grabesc ca tre sa merg sa-l visez pe al lui Tzuni si daca mai citesc mult de pestii asiatici toxici si de aia cu ochi si decapitati ai lui Tzuni chiar nush ce o iesi. Hugh Jackman decapitat si cu ochi chinezi de peste, nebarberit si toxic cu semnul de cap de mort in frunte. E vreau sa joc la nunta mey si cum is curioasa tre sa stiu pina si inaintea lui Tzuni daca o sa aiba parte de blonzii ei ori am contaminat-o cu bruneti. Da' de nasa ma vrei, ca sa stiu daca-ti zic, ca eu visez mult si explicit de pot scrie romane a doua zi. Noapte buna Sabina ce mai faci? Ce fac puii?Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Fain filmu, Vikingo, da' cam luuuung Iar Nicole Kidman a re-nascut toate complexle in mine AI vazut cat de slaba e? Batz, nu alta! Nici chiar asa nu-i fain, dar ei ii sta bine!

Sa ma tii la curent cu ce-ai visat. Si daca-i al tau la mijloc, tragem o bataie-n ciocolata si ne impacam, nu?

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga

Mai am tot dat paginile in urma si nu gasesc pozele cu Gabi, sa o admir si eu. Ma grabesc ca tre sa merg sa-l visez pe al lui Tzuni si daca mai citesc mult de pestii asiatici toxici si de aia cu ochi si decapitati ai lui Tzuni chiar nush ce o iesi. Hugh Jackman decapitat si cu ochi chinezi de peste, nebarberit si toxic cu semnul de cap de mort in frunte. E vreau sa joc la nunta mey si cum is curioasa tre sa stiu pina si inaintea lui Tzuni daca o sa aiba parte de blonzii ei ori am contaminat-o cu bruneti. Da' de nasa ma vrei, ca sa stiu daca-ti zic, ca eu visez mult si explicit de pot scrie romane a doua zi.
Noapte buna
Sabina ce mai faci? Ce fac puii?

Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo




Esti prima pe lista naselor! Hai, fuga la culcare si vezi ca la cat de disperata sunt, nu-i bai de-i blond ori brunet! Cap sa aiba, ca doar nu-l decapitez!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput