Nou stil de viatza (241)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Zuzilici, 100 kg? eu voiam sa o plimb prin casa ca pe scaun. In cazul asta imi iau bicicleta? Tot nu vreau sa aduc iar femei peste femei in casa.
Am gasit Leg Magic la Hervis, cred ca era 2,2 mil. Am avut surpriza cand m-am urcat pe el sa-mi zboare picioarele intr-o parte si alta, neplacuta senzatie. Il cam urasc acum.

Pangasius, nu-i asta controversatul?
http://www.dietmindspirit.org/2008/01/30/why-you-shouldnt-eat-this-fish-pangas-pangasius-vietnamese-river-cobbler-white-catfish-gray-sole/

Gabrielama, am scris la subiectul cu diversificarea, a fost un studiu pe discovery si acolo am vazut si testele si cum se procedeaza. Sa nu iti inchipui ca o silesc, ii bag pe gat sau ce insinua d-na Daca imi aduc aminte iti dau link ca a fost acum de curand in reluare. Rezultatele au fost spectaculoase la grupele de gradi, la cei mai mari, rezultate - asa si asa.
Ce carte citesti?

Apropo de vesti, am si eu de la Mik, e tot mica 47 kg, ocupata si cu mare dor de voi!


14 febr - 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Cristina: si banda mea e mare, dar cand se strange nu ocupa loc mult. De ce vrei sa o muti?
Se poate face curat pe sub ea.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Merci fetele de urari Abia astept sa se termine..
Azi am fost si eu la servici ca dehh de tot nu scap chiar daca am sesiune.. Si apoi o tura la innot ca n-am mai fost de dinainte de Craciun ca-i prea aglomerat in vacante

Lai.. eu una mi-am facut una cu morvoci rasi, tije de telina si mar taiate cubulete, si cu niste stafide si nuci intre cu o lingura de maioneza si 3 de cremfresh.. Nu zic ca-i cea mai buna combinatie da e yumi Ai mai putea incerca din varza cu morcov taiate fideluta, sau brocoli, conopida, ridie cu dip (evt. de avocado) sau cu salsa de rosi.. Ca variatie ;)

Zuzi si te asteptam cu meniul

Carmen sa-ti faci repede netu si sa vi la o vorba

la restul fetelor

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Am revenit . Am facut o plimbarica prin zapada, asta dupa ce m-am imbracat bine, ca e ger afara. Vroiam sa vad podul Carol cu zapada pe el si fara turisti, si am prins ocazia.

Gabriela, imi plac pozele. De tine, nu mai zic...ca dupa aia zici ca ma dau la tine .

Tzuni, esti de coma cu povestile astea. Cumpara si dorada, mie imi place mult.

Lai, mersi frumos. Gustare poti sa mananci si portii mici ( 30-40g max) de nuci, nuci pecan, caju, nuci braziliene, seminte de dovleac DAR nesarate si neprajite. Sau 1 iaurt.
Legat de antrenament, daca faci cardio inainte de greitati, limiteaza la 5 min, adica doar incalzire, si fa la sfarsit 30 de minute. Antrenamentul cu greutati incearca sa nu fie mai lung de 30-40 min.

Inca ceva, legat de sport mai mult nu este intotdeauna mai bine.

Zuzi, astept cu interes meniul. Te .

Anda, am postat meniul mai devreme. Mi-au facut pofta de pretzel...

Delia, poti sa papi mai mult de 5-6 migdale. As zice cam cat cuprinzi in palma, asta inseamna vreo 30g. Spor la sport.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Puskin, o sa incerc! Sper ca n-are ochi! C nu-mi amintesc....

Gabrielama, m-am luat cu diversificarea si-am uitat sa-ti spun ca arati ca o liceeanca! esi SUPERBA, C. ar trebui sa fie super-mandru cu o asa nevasta!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Ruxi trimite si la mine niste zapada ca mi-e dor!! A nins mult?
SI la noi e ger da nici pic de zapada


-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Am uitat...

Louisea, multumesc de urari. Si eu sper sa imi ramana mari curand... Spor la invatat.

Doina . Cam asa ma simt si eu...

Madelaine, am uitat sa te salut . Scuze...Succes cu dieta, te astept sa ne scrii meniul.

Cristina, ce ma bucur ca Mik e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Tzuni, cum sa nu aiba ochi, ce sunt mutanti?

Lou, te astept la Praga . A nins toata ziua, fac o poza maine dimineata sa iti arat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

E 12 noaptea si Meri a mea sta in patut, sprijinita in coate. O intreb: Meri, de ce nu dormi? Meri raspunde: astept sa adoarma pisica mai intai! / Azi, la plimbare, am trecut pe langa un magazin de covoare care avea in vitrina un covor mare cu o zana frumoasa. O intreb pe Meri: cine e mai frumoasa - zana sau mami? Meri se gandeste si raspunde: Maria!

PS. La ora asta eu fac curat si matza alearga pe langa mine. Nu ma mir ca nu doarme copilul!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Tzuni, cum sa nu aiba ochi, ce sunt mutanti?

Lou, te astept la Praga . A nins toata ziua, fac o poza maine dimineata sa iti arat.


Pai nu-s gata decapitati in punga?

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput