Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (150)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ma retrag si eu...vorba biancai....maine am o zi incarcata....si inca nu m-am hotarat ce sa imbrac maine noapte.....

daca nu mai intru maine va urez de pe acum :LA MULTI ANI!!! SA AVETI UN AN NOU PLIN DE BUCURII SI IMPLIMIRI!!!

siiiii.....DITRACTIE MAXIMA!!!!!

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Citat:
citat din mesajul lui popbianca

buna seara !
ellis, multumesc de raspunsuri...dar inca ceva...la Alessi se poate obs. usor pielicica ?...ca la Ana e ff greu de obs...uneori nici nu sunt sigura ca e acolo...

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia


tot asa e si la a mea, adica tre desfacut bine ca sa se vada putin....dar lasata asa va creste si se va vasculariza; s-ar putea insa ca acum sa fie devreme pt incizia aia, dar numai un chirurg ne poate spune.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
POVESTEA NOASTRA
UN ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata :)
Uff, se pare ca toata lumea iese si nu are vreme de chestii romantice in seara asta..hmm...

BB si fetele care mergeti la rev undeva, distractie placuta :)

Ellis, ma gindesc ca mai bine te duci acum cu micutza sa vezi daca e de facut ceva, cred ca e mai simplu sa rezolve acum problema


------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Buna dimineata!

A trecut foarte mult timp de cand nu am mai stat de vorba cu voi...va mai aduceti aminte de noi?
Astazi am intrat sa va aducem o urare .
Fie ca anul ce vine sa va aduca numai bucurii ,impliniri si fericire alaturi de piticii vostri si alaturi de familie. Fie ca momentele frumoase petrecute alaturi de ei sa fie vesnice.Anul nou sa va aduca mai mult belsug de dragoste,armonie si implinire in tot ce va doriti!!!
Va Dana & Luca .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna dimineata!!!!....nu de multe ori mi s-a intamplat sa fiu de dimineata aici....
Ana mea a adormit inainte de 23(a baut 80ml) iar eu nu am auzit alarma de la ora 6, asa ca a baut lapticul la 8,30(100 ml )...pai oare chiar nu ii era foame,sa-si fi baut portia de 150ml? acum mai baga somn pana pe la 10,30
bunica s-a apucat sa faca niste eclere bio(...ca deh...sa manance si rasfatata asta mica...)si racituri.......desi azi nu cred ca apuc sa mananc din ele....(vor fi extraordinar de bine venite si maine)
ellis...deci tre sa caut un chirurg ,... nu ginecolog?
nu cred ca voi mai putea intra azi ,asa ca fac urarile acum:
LA MULTI ANIII!!! VOUA, TUTUROR, DRAGI MAMICI ,IMPREUNA CU PITICII MULT IUBITI....SA NE-ADUCA ANUL NOU MAI MULTE BUCURII, FERICIRE SI SANATATE !!!IMPLINIREA DORINTELOR....TOT CEEA CE NE DORIM ...ALATURI DE FAMILIE SI PRIETENI!!!!
SI BINE INTELES ....DISTRACTIE PLACUTA TUTUROR...!!!!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totulii spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

'sa va pove de azi...a venit preotul sa sfinteasca casa......si mami meu a spus o data :iasmi vine popa........atat ia trebuit nazdravei mele desi a durat vreo 5-10 min pana a ajuns la noi nici nu a apucat sa deschida usa ca a si inceput sa tipe: puupa....poopaaaaaaaaa...popaaaa in gura mare !!! a inceput si preotul sa rada!!!

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

-super tare iasminica, cocotata mica si papacioasa de bananute.
ellis, mama cum ai timp sa faci si torturi, ce rapida esti.
ramo super piciul, mai ales ca papa si lapte, cand ii vad ma topesc.
aseara am scris un mesaj si l-am pierdut si ca sa-l sintetizez spuneam ca sunt foarte necajita ca puiul meu e cam bataus.am fost in vizita la niste prieteni care aveau un pici de 4 ani si nu il lasa pe zgamba, al meu sa se urce pe masuta, baiatul stia bine ce are voie si ce nu si mata mea a inceput sa-l traga de par si sa dea cu palma-AM RAMAS MUTA
de unde astfel de gesturi, ca noi suntem pasnici si nici la tv nu are voie?
am fost socata rau + ca un invitat adauga -vai da ce baiat rau aveti-era cam ametit dar omul la betie scoate adevaruri.
nu este prima oara cand bate dar am crezut ca a fost doar o intamplare.
de unde stiu ei sa se comporte asa?
apoi prin casa face numai prostii, se uita in ochii nostri si parca te provoaca, nici nu stiu cum sa mai procedez, sa-i interzic, sa nu? sunt in mare dilema.
voi ati vazut astfel de comportamente la puiii vostri?


mama de serban pavel(28.11.2007)
poze

povestea noastra


http://picasaweb.google.com/BicaSerban/DiversificareInVersiuneFuturista POZE NOI
http://video.google.com/videoplay?docid=-1055353380504549316

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Dany2007, eu imi aduc aminte cu mare drag de tine. Am tot intrebat de tine in trecut, dar m-am gandit ca pur si simplu ai decis sa nu mai intri pe forum. Tare mi-ar placea sa revii printre noi, s ane povestesti de Luca. Voi sunteti bine? Ce mai faceti?
Hai fa un efort si mai scrie din cand in cand cate un mesaj aici



Citat:
citat din mesajul lui dany2007

Buna dimineata!

A trecut foarte mult timp de cand nu am mai stat de vorba cu voi...va mai aduceti aminte de noi?
Astazi am intrat sa va aducem o urare .
Fie ca anul ce vine sa va aduca numai bucurii ,impliniri si fericire alaturi de piticii vostri si alaturi de familie. Fie ca momentele frumoase petrecute alaturi de ei sa fie vesnice.Anul nou sa va aduca mai mult belsug de dragoste,armonie si implinire in tot ce va doriti!!!
Va Dana & Luca .

Dany de Luca -Rares nascut pe 01.12.2007

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze noi cu bebe Luca-Rares









Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)

AL DOILEA CRACIUN



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Buna,

BB,Ellis multumesc pentru urari!

noi nu suntem prea bine...Iustin e in continuare racit(acum sunt si eu)...orice ii dau nu ii amelioreaza starea......tuseste foarte rau,aproape ca nu mai are aer sa respire iar batistuta bb o fol din 30min in 30 min caci ii pica mucisorii in gura

vreau sa va intreb: ce parere aveti de aparatele de aerosoli? ati cumparat asa ceva?ati folosit?
mi-a recomandat o amica,ea l-a folosit cu succes cand a fost racit baietelul ei.

vreau sa aflu mai multe pareri asa ca orice informatie de la voi ma poate ajuta.Nush ce sa fac ,sa-l cumpar si sa incerc?!

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ramo, m-am prapadit de ras la filmuletul in care puiul tau adoarme cu sticla in mana. Adevarul ca si Matei oricat de obosit ar fi, nu renunta neam la biberonul de lapte.

Anca D, si eu cred ca e totusi destul de mare cantitatea de laptic bauta de Maria. Si exact cum spunea Ellis, si eu stiu ca li s emareste capacitatea stomacului cu cat bagam in ei cantitati f mari de papa, lapte.

Fetelor, noi plecam azi iar din Bucuresti. Vom petrece revelionul la un local de langa Pitesti. Va fi prima noapte cand Matei nu va fi cu noi (va dormi cu soacra-mea). Oricum nu intentionez sa stau pana dimineata la restaurant pt ca sunt convinsa ca nu voi rezista fara sa-l stiu langa mine .

VREAU SA VA UREZ UN AN NOU MINUNAT, NUMAI SANANATE, NUMAI VESTI BUNE DESPRE BULGARASI, SA AVEM NUMAI MOMENTE FRUMOASE, SA APARA A DOUA SERIE DE BULGARASI () SI SA NE INTELEGEM BINE SI SA NU MAI FIE NICIO DISPUTA INTRE NOI. VA PUP CU DRAG PE TOATE, SA VA DISTRATI LA NOAPTE SI SA NE REVEDEM CU BINE .

Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)

AL DOILEA CRACIUN



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Mai raspund la cateva mesaje si ma retrag .

LA MULTI ANI, AMY!!! SA FII SANATOASA, VESELA SI SA AI UN AN NOU PLIN DE BUCURII!!!

Eu stiu de la Adyanna ca e super incantata de aparatul sau de aerosoli. Nu mai e nevoie sa se deplaseze cu copilul bolnav la spital pt respectiva operatiune. O curata bine in nasuc cu batista bebelusului si pe urma ii pune aparatul de aerosoli. Eu zic sa-i scrii pe PM si s ao intrebi detalii



Citat:
citat din mesajul lui Amy26

Buna,

BB,Ellis multumesc pentru urari!

noi nu suntem prea bine...Iustin e in continuare racit(acum sunt si eu)...orice ii dau nu ii amelioreaza starea......tuseste foarte rau,aproape ca nu mai are aer sa respire iar batistuta bb o fol din 30min in 30 min caci ii pica mucisorii in gura

vreau sa va intreb: ce parere aveti de aparatele de aerosoli? ati cumparat asa ceva?ati folosit?
mi-a recomandat o amica,ea l-a folosit cu succes cand a fost racit baietelul ei.

vreau sa aflu mai multe pareri asa ca orice informatie de la voi ma poate ajuta.Nush ce sa fac ,sa-l cumpar si sa incerc?!

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)


Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)

AL DOILEA CRACIUN



Mergi la inceput