Mamici antistress de ianuarie-februarie 2009 (108)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Hello, girls!

Prima intrare in calitate de mamica! Sunt f mandra!
Multumim tuturor pt urari si ganduri bune!
Pupam bebicii "noi" de Alina, Naty, Cristi!
N-am apucat sa citesc mai nimik, de ieri suntem acasa s e tare bine.
Dormim, papam si suntem cuminti.
Nu am timp sa detaliez acum ca ne pregatim de baita, insa voi reveni cu pov nasterii, funny pe alocuri.

va pup si tin pumnii pt nasteri cat mai usoare si bebelusi sanatosi!

Andreea, mami de Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

M-am intors si eu de la doctor, nu prea fericita si multumita de noutati: copilul mai mare decat normal, tensiunea mea mai mare decat normal, nici un semn de nastere.In rest nu am semne de preeclamsie: nu am proteine si sugar in urina (o analizeaza la fiecare vizita), nu mai am edeme la picioare, nu ma doare capul....doar tensiunea asta nenorocita: sambata am avut 159 cu 95, azi era 135 cu 90, cam ciudata. Mi-a spus ca ma mai lasa maxim doua saptamani,asta dupa ce sapt viitoare face o evaluare a copilului, lichidului si placentei cu ecografie si test non-stress si in functie de asta se decide dc ma induce sau nu. Sper sa nu fie nevoie de cezariana, chiar nu vreau. Mi-a recomandat sa fac ceva efort, gen aspirat prin casa, plimbari, cand i-am zis ca de o saptamana dau cu aspiratorul l-a bufnit rasul.

Daiopri am si o veste buna pt tine, am slabit un kilogram!Deci se poate.

Mai, da chiar o fi nascut Iris? Pana acum tb sa scrie ea ceva.
Alina o sa ma uit si eu la inregistrarea de pe antena 1 dc o sa pot. Bine ati venit acasa, Alina si Ciufik. Asteptam detalii despre nastere si pozici.
Cris, Daria este adorabila! Un pupic pt voi amandoua!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Miere, dau si eu un sfat. Pune-l pe Luc la treaba sa vezi ce repede nasti. LA mine in carte scrie ca stimularea sfarcurilor ajuta si ea. Si uleiul de castor( dar faza cu sotul e mai buna decat uleiul ala, te asigur) Si cum zicea Dark, cumpara-ti ceai de frunze de zmeura si bea in loc de apa. Spor la treaba

Crisss 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Nu vrea domle', cica ii e frica sa nu invineteasca okii copilului. El fuse prima optiune inainte de aspirator, da' nu mi-a iesti pasenta!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

hihi, Miere, eu l-as pune pe doctor sa-l sune si sa-l indemne la treaba! sau zi-i ca doctorul asa a prescris...ca sa eviti alte complicatii

Crisss 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Salutare gagici cu burtici si mamici. Declar inchisa o noua zi dadaca la Stefan. Ma simt bine doar ca bineinteles am nasul infundat

Mie imi place Mara si Ana pentru fetite.

Irina sa stii ca si maica-mea ma vede tot copil, ma enerveaza de nu mai pot. Tot timpul zice ca oare cum om creste noi copilul asta.... (in ideea ca eu si Mircea suntem doi oameni f veseli si copilarosi)

Cris e superba Daria Sa va traiasca si sa fie sanatoasa.

Dark super vestile

Irisssssssssss unde esti?

MVB unde esti?

Ira!!!!



33+ Vlad Mihai

AMR 7 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Multumesc la toate fetele , ieri ne-a cazut si buricutu chiar am notat ziua de 29 in calendar .
Iry fac si eu ca si Criss poate ar trebui sa incercati si varianta .Se pare ca lui Aidan ii place tare mult la tine in burtica.
Dark mai ai si tu foarte putin pana vine Huckle .



http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

merci crisspolis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

http://www.antena1.ro/index.php?page=news&subcat=1&id=39209¤tPage=7

Fetelor asta e tot ce am gasit pe net despre stire, acolo sunt doua mamici....oare sa fie a 2 a????? Alinuta te rog sa ma ierti dar nu imi pot da seama ca nu mai gasesc pozele cu tine ca sa compar

33+ Vlad Mihai

AMR 7 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Nup Bebelusi, nu e.Cand o vei vedea o vei recunoaste fara dubii!Crede-ma

bb mic

POZE
36+

Mergi la inceput