"burtoase" de septembrie 2009?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

am vb cu dr T la telefon si mi-a spus ca nu e o veste prea buna, dar sa mai am rabdare pina vineri, sa mai fac inca o data beta si apoi sa ma duc la el. A zis ca mai este o mica speranta, ca a mai vazut rasturnari de situatie......acum ca doar a vrut sa ma incurajeze, sau asa o fi....
oi trai si oi vedea....
imi vine sa pling, sa urlu, e cea mai mare durere pe care am simtit=o vreodata.....incerc sa ma linistesc macar pe sansa de 1% sa mai fie acolo simburelul meu.....
Multumesc tuturor din suflet, a fost prima sarcina si prima bucurie , dar si multa durere. Inca mai sper pina vineri, desi nu imi fac mari iluzii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaady

am vb cu dr T la telefon si mi-a spus ca nu e o veste prea buna, dar sa mai am rabdare pina vineri, sa mai fac inca o data beta si apoi sa ma duc la el. A zis ca mai este o mica speranta, ca a mai vazut rasturnari de situatie......acum ca doar a vrut sa ma incurajeze, sau asa o fi....
oi trai si oi vedea....
imi vine sa pling, sa urlu, e cea mai mare durere pe care am simtit=o vreodata.....incerc sa ma linistesc macar pe sansa de 1% sa mai fie acolo simburelul meu.....
Multumesc tuturor din suflet, a fost prima sarcina si prima bucurie , dar si multa durere. Inca mai sper pina vineri, desi nu imi fac mari iluzii


Tinem pumnii

36+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Fetele cred ca ma voi alatura si eu voua. Nu sunt 100& sigura inca, am doua teste cu o a doua liniuta f pala dar e acolo clar. Inca nu mi-a intarziat sunt ziua 28 din 29 sau 30.

Mi-am dorit mult sa fac parte din aceasta odisee. Anul trecut am facut parte din ea si am nascut pe 24 august la 37 de saptamani un baietel mort. Imi doresc mult sa fim o odisee norocoasa si sa o ducem sanatoase pana la capat.

Ma apuc sa fac ID comun si adresa de mail.. asta ca tot imi doream eu foarte mult sa deschid odiseea asta.

Doamne ajuta la toate sa ajungem la termen cu bine. Am niste emotii cat Intercontinentalul



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Visand la o minune
Ticker2
3 + Atat de optimista sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Fetele cred ca ma voi alatura si eu voua. Nu sunt 100& sigura inca, am doua teste cu o a doua liniuta f pala dar e acolo clar. Inca nu mi-a intarziat sunt ziua 28 din 29 sau 30.

Mi-am dorit mult sa fac parte din aceasta odisee. Anul trecut am facut parte din ea si am nascut pe 24 august la 37 de saptamani un baietel mort. Imi doresc mult sa fim o odisee norocoasa si sa o ducem sanatoase pana la capat.

Ma apuc sa fac ID comun si adresa de mail.. asta ca tot imi doream eu foarte mult sa deschid odiseea asta.

Doamne ajuta la toate sa ajungem la termen cu bine. Am niste emotii cat Intercontinentalul



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Visand la o minune
Ticker2
3 + Atat de optimista sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Buna, sunt si io colega de odisee cu voi

UM 25 nov...DPN 01.sept 2009.

Te pup Sabinuto(Devyla)si pe Erika, sarcina usoara sa ai, si un bebe la fel de sanatos si frumoas ca si surioara lui(ei).

Azi am fost la control, am vazut si noi samburelul de 4 mm(daca bine retin) i-am vazut pulsatiile, Doamne ce emotii.

la toate gravidutele le doresc sarcina usoara, si aspirantelor 2 liniute pe test


Pup

.....................................................
mamica de Dariusica (19 sept 2007)
de bebe mic DPN 01.09.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela.d spune:

Si eu. Si eu.
Tot septembrie. Yupiiiiiiiiii.
Am trecut si eu printr-o pierdere de sarcina dar de data asta este cu noroc, simt eu.
Eu mai am un baietel de 2 ani si jumatate.

Monica-dicut, cu siguranta esti insarcinata. Daca testul este vag pozitiv, este sigur sarcina. Cel putin asa mi-a zis mie doctorul inainte sa fac control.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Am facut mail si user comun, astept confirmarea de la ei.
Userul este septoct2009 iar mailul sept_oct2009@yahoo.com, o sa pun acolo parolele.

Pupici



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Visand la o minune
Ticker2
3 + Atat de optimista sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

monica si eu zic ca esti insarcinata, daca a aparut liniuta, fie ea cat de vag...eu zic ca esti

O sarcina usoara, si un bebe sanatos, sa va bucurati de el


.....................................................
mamica de Dariusica (19 sept 2007)
de bebe mic DPN 01.09.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

felicitari tuturor gravidutelor!

adriana si eu am trecut printr-o experienta asemanatoare...e cum vrea Cel de Sus! cu iubire si credinta toate se rezolva

monica cum vrea Cel de Sus! felicitari

sanatate tuturor

-------

Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Buna gravidutelor,

Am si eu un test de sarcina pozitiv, stau cuminte ca deabia am inceput saptamana 6.

Adriana tinem pumnii
Monica fata buna si descurcareata multumim frumos de user si parole, se vede ca ai mai facut parte dintr-o odisee.
Am un baiat de 3 ani si 3 luni, membru odisee sep-oct 2005.
Din experienta (va poate spune si Monica) cel mai bine e sa deschidem o odisee pe 2 luni si primul pas e sa schimbam titlul subiectului, propun "Gravidute de sep-oct 2009".
Intr-o clipita (desi n-ai zice acum) apar gravide de sep si oct 2009, mai ales cele de octombrie vor cauta un subiect care sa le reprezinte. La cealalata odisee ne-am inscris 140, in primul an au renuntat multe sa mai scrie, in al 2-lea an si mai multe, iar acum suntem vreo 20-25 active.
Te ajuta FOARTE mult sa ai cu cine schimba o idee, mai ales la inceput. Cu cat mai multe confirmari primesti ca ceea ce ti se intampla e normal, cu atat mai linistita esti. Cu cat ai mai multe colege de odisee, cu atat mai bine.

Pentru lista de pe prima pagina la cealalata odisee aveam formatul

Diana_n DPN 9 sep , Robert Wood Johnson Hospital, New Brunswick, dr. X-ulescu

mai era si UM mentionat, dar n-a ajutat cu nimic. A ajutat mult numirea spitalului si a medicului, multe fete si-au gasit doctori comuni, altele au putut sa impartaseasca din experienta anterioara cu un anumit spital.

Felicitari tuturor si stati cuminti ca saptamanile 6-7 si 11-12 sunt cele mai delicate.

Diana si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput