"burtoase" de septembrie 2009?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

felicitari maria!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sa ai grija de tine si de bebe..................bine?????????
no stress si toate vor fi ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sarcina usoara si bebe la termen!!!!!!!!!!

mai hai si pe la noi sa ne iei ci tine..................plssssss


XMAS time...........

Poze

nostru....o fi pe drum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna fetelor,
Maria felicitari din suflet, si eu cred ca sunt insarcinata, am doua teste pozitice, o intarziere de 5 zile , sani durerosi, urinare deeeaassaaa, si mici intepaturi pe jos asa.... Aaaa si inca ceva , nu prea pot dormi f bne.....voi?
Luni imi fac analiza la sange si sper sa ajung si la doctor luni sau marti. Eu inca sunt aeriana asa, uneori nu imi vine sa cred ca s-a intimplat minunea, o asteptam de 8 luni, desi nu pare mult, pt mine a fost o vesnicie, as fi dat orice sa am un copilas sanatos. Si iata ca visul se implineste....am momente cind pare asa un vis frumos..... Conform calculului termenul ar fi 7 sept 2009. Doamne sa ajungem acolo sanatoase toate....nu?
Fetelor ce tre sa luam in primele zile? Eu iau acid folic, atit deocamdata....Voi la ce dr va duceti?
Va pupic si sper sa ingrosam randurile pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Felicitari fetelor ..sarcini cat mai usoare si frumoase,va doreste o fosta mamica de odisee sept-oct 2008

Si ii doresc in special monicai cat mai repede cele II liniute mult asteptate.

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Andy ca ne-ai anunat !

Dragi burtici va doresc sarcini usoare si bebei sanatosi
Suntem alaturi de voi daca aveti nevoie si nu ezitati sa ne intrebati tot ce doriti sa stiti Daca putem , va ajutam

Moni sa dea dumnezeu sa ne dai vestea cea mare curand si sa te inscrii oficial la aceasta odisee


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Sunt o fosta graviduta de la septembrie-octombrie 2008.Felicitari viitoarelor mamici de septembrie-octombrie 2009 , ce emotie cand am vazut ca a aparut noua odisee.Sa va bucurati de aceste 9 luni minunate pt mine au fost cele mai frumoase din viata mea chiar daca am avut o sarcina grea acum privind in urma au fost cele mai frumoase 9 luni din viata mea.Vor trece repede si va va parea rau dupa ele cum imi pare si mie rau acuma.
Monica tin pumnii pentru cele II liniute si sunt alaturi de tine cu tot sufletul.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Wow, Moni sa dea DD sa fie bebic, tare mult m-as bucura pentru tine
Crisutzule si tu vii din urma cu bb la purtator?


Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna fetelor!
Multumesc pt felicitari si incurajari!
Din nefericire ieri am avut parte de cteva ore oribile, desi am stat in casa toata ziua si nu am facut nimic, spre seara am observat o pata maronie-rosie cam cit jumatate de deget. Si erau si ceva dureri, intepaturi,unele ca la ciclu. M-am pus in pat si ma rugam la d-zeu sa nu imi ia minunea....Ce era mai rau e faptul ca nu aveam pe cine sa sun, sa intreb, ca doctor ma refer, i=am dat un sms lui Dr T , dar degeaba. Asa ca din cite citisem pe aici l-am trimis pe sotul meu la farmacie sa cumpere utrogestan si magne B6, plus inca un test de sarcina. Testul a iesit tot pozitiv, nu era liniuta la fel de rosie ca cea de control, dar era evidenta. Mi-am bagat doua ovule de utrogestan, am luat un magne B6 si am stat linistita in pat. Pe parcursul seri au mai fost mici scurgeri asa rosiatice, nu ca cele de la ciclu, dar erau. Azi vad ca dureri nu mai sunt deloc, putina scurgere rosiatica mai este....Nu stiu ce sa mai fac, ce depinde de mine. O sa stau linistita azi in pat, si o sa ma rog sa fie totul bine.
Maine dim ma duc sa fac analiza la sange, si dupa amiaza m=as duce la cabinet la dr T. Voi stiti fetelor cind il gasesc maine la cabinet?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaady

Buna fetelor!
Multumesc pt felicitari si incurajari!
Din nefericire ieri am avut parte de cteva ore oribile, desi am stat in casa toata ziua si nu am facut nimic, spre seara am observat o pata maronie-rosie cam cit jumatate de deget. Si erau si ceva dureri, intepaturi,unele ca la ciclu. M-am pus in pat si ma rugam la d-zeu sa nu imi ia minunea....Ce era mai rau e faptul ca nu aveam pe cine sa sun, sa intreb, ca doctor ma refer, i=am dat un sms lui Dr T , dar degeaba. Asa ca din cite citisem pe aici l-am trimis pe sotul meu la farmacie sa cumpere utrogestan si magne B6, plus inca un test de sarcina. Testul a iesit tot pozitiv, nu era liniuta la fel de rosie ca cea de control, dar era evidenta. Mi-am bagat doua ovule de utrogestan, am luat un magne B6 si am stat linistita in pat. Pe parcursul seri au mai fost mici scurgeri asa rosiatice, nu ca cele de la ciclu, dar erau. Azi vad ca dureri nu mai sunt deloc, putina scurgere rosiatica mai este....Nu stiu ce sa mai fac, ce depinde de mine. O sa stau linistita azi in pat, si o sa ma rog sa fie totul bine.
Maine dim ma duc sa fac analiza la sange, si dupa amiaza m=as duce la cabinet la dr T. Voi stiti fetelor cind il gasesc maine la cabinet?



Buna,sunt o mamica de septembrie -octombrie 2008 si am nascut tot cu dr T.Vroiam sa-ti spun ca poate nu ar strica sa incepi sa faci si injectii cu pregnyl,ajuta la sustinerea sarcinii si fac parte din tratamentul de sustinere recomnadat de dr T.Oricum continua sa pui utrogestan cate 2 ovule dimineata si 2 seara, magne b6 si acid folic.Bafta sa fie totul bine!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Multumesc musette. Deocamdata pun utrogestan acolo, iau acid folic si magneB6, maine ma duc la cab la Dr T, si vedem ce imi zice. Deocamdata nu a mai curs nimic dubios, sper sa se fi terminat si sa fie totul bine. Multumesc din suflet pt vorbele bune, sa iti traiasca copilasul.
Cum ai nascut natural sau cezariana? Si cum ti s-a parut dr pe parcursul sarcini?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaady

Multumesc musette. Deocamdata pun utrogestan acolo, iau acid folic si magneB6, maine ma duc la cab la Dr T, si vedem ce imi zice. Deocamdata nu a mai curs nimic dubios, sper sa se fi terminat si sa fie totul bine. Multumesc din suflet pt vorbele bune, sa iti traiasca copilasul.
Cum ai nascut natural sau cezariana? Si cum ti s-a parut dr pe parcursul sarcini?


Ma bucur sa aud ca nu mai sangerezi.Sper ca maine la eco sa vezi un samburel mic!
Eu am nascut prin cezariana,ca asa mi-a fost dorinta si nu-mi pare rau.A fost f bine asa.Ma mult am avut de furca cu dr T sa-l conving dar pana la urma norocul a fost de partea mea si mi-a facut cezariana.Eu nu am ce sa-i reprosez,a fost f ok pe parcursul sarcinii si cred ca datorita tratamentului sau de sustinere il am acum pe Luca asa ca pt mine Dr T a fost si va ramane cel mai bun dr!
bafta maine ,te astept cu vesti bune!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Mergi la inceput