FIV sau inseminare cu donatoare/donator(14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Dragele mele , va urez ca 2009 sa va aduca multa sanatate , bucurii si Dumnezeu sa va trimita la fiecare mult dorit , iar celor care sunteti deja va doresc sa aveti copii sanatosi , frumosi si destepti . LA MULTI ANI !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Dragele mele,LA MULTI ANI!
Un An Nou 2009 mai bun,cu sanatate si sa ne implineasca Dumnezeu tuturor visul de a fi mamici,iar celor gravidute sa nasca copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

LA MULTI ANI tuturor, va doresc sa fiti sanatoase, fericite si anul acesta sa fiti toate

Va multumesc mult pt urari, sa dea Domnul sa fie bine pana la capat.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

buna
LA MULTI ANI
am revenit
sa o luam de la cap cu palnurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Buna seara fetelor!
Cum zicea si monty sa o luam de la inceput cu planurile.
Mie raceala din decembrie mi-a cam dat planurile peste cap,in sensul ca, probabil din cauza tratamentului cu antibiotice+paracetamol etc mi-a intarzaiat ciclul 3 zile,asa ca am amanat pt. februarie inseminarea la Sibiu.
Eu imi pusesem deja zilele libere pe ianuarie( dat fiind ca ciclul imi venea fix la 28 zile )si acum nu mai pot schimba.
Daca mergem in ianuarie voi fi stresata din cauza lipsei de timp si am zis ca lasam pe februarie cand avem niste zile de concediu si putem sta mai multe zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Ma si programasem la ginecolog pt azi sa vedem daca am folicul la eco,dar am renuntat pt ca sunt in ziua a 4-a de CM.
Oricum ma voi duce vineri,cand voi fi in ziua a 8-a a ciclului sa vedem ce e pe acolo si sa facem o repetitie pt. februarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Pana atunci o sa mai iau ac folic,iar maca cred ca voi lua numai in februarie din ziua 1 pana la inseminare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Simionete voi ce-ati hotarat? Mergi luna asta sau in februarie cu mine?
Dodo, Bytzi-ati inceput deja stimularea? Voi mergeti luna asta la Sibiu, nu?
Anamy-tu ce faci,cand incepi "operatiunea"?
Gabri-ela tu te-ai programat la Sibiu pana la urma?
Va
monty, cosicel, cate un si pt. voi si pt.toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Buna fetelor!
gata cu sarbatorile ...cred ca r trebui sa intram mai des pe aici
iuca,cipcirip cate un -ic special
dodo,ce mai faci dragutza mea,in ce stadiu esti...mergem odata la Sibiu?astept un semn de la tine
eu mi-am facut ieri anal de secretie vag clamydia,ureaplasma si microplasma+culturi de col si papanicolau si astept rezultatele ,sper sa nu-mi dea peste cap planurile,la CM urmator vreau sa incep stimularea....
iaura,ce mai faci?nu mai stiu nimic de tine,mai baga si tu putin nasucul pe aici...

simonete,rodicuta,montytaiana,anamy,copilutzu,gabriela,dma,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrada77 spune:

Buna fetele.Ma primiti si pe mine cu cateva intrebari?
Pot sa vad si eu poze cu posibilii donatori daca cer asta?Adica,eu nu ma multumesc cu cateva date intr-un dosar.Stiti voi,se poate?Sau macar clinica din Sibiu care lucreaza cu cei din Danemarca,au acesta posibilitate,sa ofere si o poza,ceva?Chiar daca numele nu e dezvaluit,nici nu ma intereseaza,dar macar o poza.Probabil la noi nu se fac si poze la donatori,ca nu ar mai fi anonimi,intr-un fel.Dar am vazut pe unele site-uri,ca pozele sant la cerere.Dar asta in USA.
Cum e la noi?
A facut cineva inseminare simpla,vaginala,fara stimulare?

Mergi la inceput