America (137)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Vad ca avem gusturi care mai de care mai "ieftine"!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui alintaroma

Ramona e scumpa foc Anuta , si vezi ca ai incurcat Cenia cu Uta-ciun eu cred ca is doua persoane diferite

Happiness keeps you Sweet,
Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,
Failures keeps You Humble,
Success keeps You Glowing,
But Only God keeps You Going


Ooops! Ii dau un miel! Chiar ma gindisem la Cenia.
Atita lume a scris intre timp, incerc sa-mi amintesc cui sa-i raspund si uite ce prostii fac!

Eu n-o inteleg pe asta cu visatul masinilor. Pentru mine masina-i masina, isi face treaba si gata. Ride sotul de mine ca in parcare merg la prima masina neagra care-mi iese in cale (asa e Mazda lui) si el imi tot explica (virgula) ca era ba Infiniti, ba Mercedes sau nu stiu ce alta masina care costa de citeva ori mai mult decit a noastra. Mie mi se par la fel!
Asa ca n-am "dream car" (Odiseea mea poate), dar are husbandu' nu stiu cite, si pentru mine! Unora le umbla ochii dupa femei, el vede toate masinile, intoarce capul etc. Obsedat!
Are si ce sa vada pe aici, numai in TX si in Bucuresti am mai vazut asa masini scumpe. Ex: pina sa vad Maybach al lui Becali eu nu mai vazusem pe sosele asa masina. Asa si aici, circula Bugatti, Ferrari si alte alea de nu le stiu numele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Ramona asta incerc de zooor!!!
Si ptr mine masina e masina nici in zi de azi nu am sa pricep de ce trebuia sa avem Mercedes cand toate celelalte alearga la fel...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Pai dc toate alearga la fel ar tb sa ne aducem niste dacii din Ro

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Andreea, am vazut burticica mica de mamica! :), e frumos si Lincoln-ul celalalt!

Eu balesc dupa orice BMW, Mercedes si mai nou visez la Audi TT si Q7 :), sa imi fie rusine ca am asa vise cand nici macar nu am carnet!!!

Miere, si mie imi place Infiniti, am vazut o gramada la baza(aici, cum Headquarters si musteste de ofiteri, vezi masini care mai de care).

Asa e fetelor, am ramas si eu pleostita cand am auzit chestia cu masina, imi spusese soacra-mea si mai spunea ca nu o sa ii spuna asta in fata ei dar eu cred ca cineva ar trebui sa ii spuna! Nu se face asa ceva cand ai nevoie de bani pt copilul tau... :(


Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Eu cred ca in general ne dorim masini scumpe pentru ca venim din Romania si asta e face parte din "realizarea" in US. E chestie de mandrie.

Dar pe masura ce traiesti mai mult aici si intre mai putini romani, nu mai simti lipsa unei masini de lux...adica cred ca o cumperi numai daca esti super bogat. Altfel nu cred ca faci sacrificii, ca nu mai simti nevoia.

Si de altfel mi se pare chiar silly. Citeam ca zicea o tipa undeva ca nu e nici un fun sa ai Mercedes in Germania ca nu te admira nimeni. Una e sa ai Mercedes in Germania, alta e sa ai in Romania. .

In fine, barbatii cred ca sunt un pic diferiti de noi, femeile. Ei nu renunta la visele lor asa usor. Daca nu se intinde mai mult decat tine plapuma e ok pana la urma. Dar daca incepe sa sacrifice lucruri in viata pentru o masina, nu mai e ok cu mine. Daca sacrifica vacantele sau copiii pentru o masina e vai de el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Pai dc toate alearga la fel ar tb sa ne aducem niste dacii din Ro

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan




Nu pot, ca trebuie sa fie automata. Mai trebuie sa aiba si DVD, ca numai asa tace Ana si pot si eu sa conduc. In fine, am cerinte de confort, nu de firma. Caut sa aiba reviews bune, sa nu ma lase in strada, ca nu stiu ce sa-i fac. Dar daca masina de $15,000 intruneste criteriile mele, nu simt nevoia sa dau $90,000 pe alta care are niste briz-brizuri fara de care pot trai. Plus ca probabil ca odata ce "gusti" din alea "there is no going back".

Corina, mai rasfat-o putin pe Raluca pina sa vina bebe.

Pantera, zic si eu ca e bine s-o traga cineva de mineca pe cumnata. Poate ca nu-i prea tirziu sa duca masina inapoi si sa puna banii aia pentru stem cells. Poate chiar si-o fi dat si singura seama pina acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Pt mine nu e vorba de lux...ador forma lor, mirosul de piele din inauntru, mi se pare atat de sexy!! Gadget-urile si tehnologia performanta din masina ma dau pe spate si ma excita la nebunie puterea motoarelor, zgomotul pe care il fac.Sunt fan masini, mereu am fost.

Na acum clar o sa ziceti ca sunt bolunda :))

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Hilde, ai dreptate. Eu nu vreau masina europeana tocmai pentru ca e mai scumpa, intretinerea costa mai mult, asigurarea la fel. Plus ca pe urma o sa urc in vreo Mazda si nu-mi dau seama ca nu-i Mercedesul meu!
Dupa ce "scapam" de copii o sa-i dau voie sotului sa-si ia o jucarie de-asta daca si-o mai dori pe atunci. Ca-i cale lunga inca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

La mine prima cerinta este de safety si apoi sa ma simt eu in largul meu conducand-o. Nu ma simt ok in masinute mici gen matiz (cand trecea un camion pe langa mine flutura masina pe strada), dar nici in masini f mari pe care mi-e greu sa le stapanesc. De aia imi place SUV-ul ala de la infiniti, ca e undeva la middle (nu foarte mare si cu forme elegante).
Oricum e doar un vis deocamdata ma inteleg bine cu masinuta mea luata la mana a doua, spre deosebire de barbate-miu care isi pune in practica visele eu sunt mai cerebrala si ma gandesc de doua ori inainte sa fac un pas.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput