Durerea unei pierderi de sarcina (79)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

roco,ce spui tu acolo e horror.Vino in Romania,aranjezi undeva si iti faci analizele alea.Eu am dat 30ron pe anticorpi antifosfolipidici si m-am linistit.Si restul analizelor,la fel si nici nu m-am dus la medicul de familie,m-am dus direct la laborator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Doamne criss eu abia acumam citit nenorocirea ta.Nu ma pot opri din plans. Te inteleg perfect. Dupa o sarcina oprita la 8 saptamani- sac embrionar gol si una la 21 de saptmani a venit sarcina de acum care o duc cu mare grija si drag. Ma regaseam in cuvntele tale; din luna a 2- a sunt in concediu, tratamente peste tratamente, acum din luna a 6 a multumesc lui Dzeu ma simt mult mai bine, sau ma simt normal, dar tot merg saptamanl la doctoc. L-am innebunit cu fel de fel de intrebari.
Recunosc ca m-a si speriat povestea ta, am griji si mai mari, dar nu ai idee cat m-a durut, caci te inteleg perefct. Ti-as da sfaturi, dar le cunosti si tu si stii ca nu sunt bune de nimic in starea ta, ca ai vrea sa fii tu si doar TU uneori sa te poti gandi si sa iti poti iubi ingerasul in liniste.Stiu, criss draga mea, stiu.......
Dintr-o fiinta fffff vesela mereu energica ma transformasem intr-o leguma. Noroc ca Dzeu m-a binecuvantat cu aceasta sarcina care pentru mine este TOTUL.
TE ROG mult sa nu iti pierzi speranta, atat te rog, o sa reusesti intr-o zi ai sa vezi! TREBUIE!
Apropie-te de Dumnezeu din nou, toate l-am condamnat dar tot EL este cel care te va si alina. A facut-o cu mine. Mi-a dat la nici 4 luni de la provocarea nasterii sarcinii pierdute ka 21 saptamani aceasta minune din burtica.

Iti sunt alaturi si oricand te ajut cu drag.

Doamne ajuta sa ne strangem copilasii la piept!

PS: acum ma gandesc ca si bebelina mea e lenesa si misca numai dimineata si seara. Sa imi fac griji oare? Scuze de intrebare, dar cred ca ma intelegi cat de innebunita sunt

27 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

Laura,draga mea...imi pare nespus de rau pt bebelusii tai,acum ingerasi.
Asa este,doar cine trece prin asta stie ce simtim,cata durere se afla in sufletele noastre,desi nu as dori la nimeni sa treaca prin asta.
Felicitari pt minunea din burtica!Dumnezeu sa va ocroteasca de toate necazurile si sa va ajute sa ajungeti sanatosi la termen.

Off...nu am vrut sa te sperii cu miscarile bebelusului.Asa mi s-a intamplat mie,intr-o zi pur si simplu a incetat sa mai miste,desi ii stiam miscarile,cam intre ce intervale era mai activa...
Stiu ca se masoara aceste miscari,in general seara cand te intinzi in pat trebuie sa simti cam 10 miscari in decurs de 1 ora. se accepta orice fel de miscare,falfaieli,gadilaturi,miscare a burtii,zvacnituri...

Dar ce-ti spun eu,tu stii cel mai bine ce ritm are bebelusul tau si sunt sigura ca daca ar fi vreo problema singura ti-ai da seama.increde-te in instinctul de mama,pe mine nu m-a inselat niciun moment.

Gandeste pozitiv.Mai ai putin si iti vei tine minunea in brate.
Mie deocamdata mi-e frica sa mai ma gandesc la alt bebe,dar cum am spus in alt post,m-am invatat minte ca nu niciodata nu trebuie sa mai spun niciodata.

Sarcina usoara in continoare si sa te ajute Dumnezeu sa aduci pe lume un bebelus sanatos!
Te imbratisez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roco1617 spune:

Citat:
citat din mesajul lui unombun

roco,ce spui tu acolo e horror.Vino in Romania,aranjezi undeva si iti faci analizele alea.Eu am dat 30ron pe anticorpi antifosfolipidici si m-am linistit.Si restul analizelor,la fel si nici nu m-am dus la medicul de familie,m-am dus direct la laborator.


Buna ,

Chiar un horror asa sunt aici spitalele .....si sistemul lor medical .....desi au tehnologii si toate conditiile necesare nu au oameni calificati .
Chiar astazi urmaream la bbc un program si se mentiona o statistica zilnica ........mor in jur de 17 copii nascuti prematur zilnic si cine mai stie nr femeilor care pierd sarcina zilnic aici si nu se intimpla nici o schimbare pt asta .
Acum dupa toata experienta avuta aici pot sa spun dupa parerea mea ca la noi sunt cu siguranta multi doctori foarte buni si cadre medicale destul de calificate ....poate nu in toata tara dar in orasele mari sigur poti gasi .

Cu Dumnezeu inainte si sa auzim numai de bine .

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Criss, multumesc de raspuns.

Niciodata s anu spui "niciodata"; lasa-te in voia Lui.Daca si peste 2 luni vrea sa ai o minune in burtica, ti-o va da. Increde-te; toti doctorii mi-au spus:"macar un an sa astept". Am fost la manastiri. la copacul sfant (unde s-a aratat Feciaora Maria) de la manastirea Caraiman m-am rugat plangand "Doamne da-mi un copil sanatos cand crezi Tu de cuviinta", la fel si la icoana facatoare de minuni de la Sihastria de Rarau si la toate visericile.

Dupa 3 menstruatii de la provocarea nasterii, in a 17 - a zi de ovulatie (eu intotdeauna ovulam, desi putin, in ziua 13-14) pe 8 septembrie, de Sfanta Maria, am ramas insarcinata.

Asa ca roaga-te mereu sa iti dea o minune cand considera El si o sa fie bine, ai sa vezi. O sa lumineze si mintea doctorului si mintea ta incat sa faci cum trebuie sa ai un prunc sanatos.

Recunosc ca am teama in fiecare zi, desi stiu ca este o minune de la Dumnezeu, dar imi spun mereu ca de data aceasta TREBUIE sa fie bine.

Nu ai ideea cat plangeam (urlam) la icoana si il intrebam cu ura chiar "DE CE?!!???" dupa ce mi-am pierdut pruncul si cat L-am condamnat pe Dumnezeu, dar apoi mi-am dat seama ca am gresit si L-am implorat sa ma ierte si sa ma asculte.De aceea am zis ca te inteleg perfect. O sa fie bine!

Crede-ma

Cand vei ramane insarcinata, te rog sa ma anunti sa nu uiti caci te va bucura Dzeu in cel mai scurt timp


27 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

criss, eu nu prea mai citesc la subiectul acesta pentru ca de fiecare data plang,..si am plans si la citirea mesajului tau,..sincer imi pare foarte rau de ce s-a intamplat..m-am regasit in fiecare cuvintel al tau,..doamne ce ne asemanam toate in durere,..si eu am pierdut o sarcina la 38 saptamani dupa o sarcina perfect normala, fara nici cea mai mica problema, urmarita de 2 medici dintre cei mai buni.La fel ca si tine in noaptea cand baietelul meu s-a stins nu am inchis un ochi si am avut o stare de agitatie, nemaisimtita pana atunci, iar dimineata am asteptat sa se trezeasca sotu si am mers la spital. initial credeam ca dr. glumeste cand mi-a spus ca nu-i mai bate inima, oricum acum dupa 6 luni durerea e la fel de mare, dar sunt mai linistita si am incetat sau cred ca nu nmai pot sa ma intreb de ce tocmai mie?..suntem din pacate din ce in ce mai multe care trecem prin asa ceva, si probabil toate ne punem intrebarea asta..

nici mie nu au vrut sa m-il arate desi am insistat, dar sora mea i-a facut cateva poze la care ma uit zilnic, era exact cum mi l-am imaginat si cum l-a visat cu o fata rotunta, ochi mari, si un nasul micut,..era leit mamica lui,..of doamne..

pe toate si sper sa nu mai treaca nimeni niciodata prin ce trecem noi

mami de fetita pe pamant si de baietel in ceruri
poze cu noi

"Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ce-mi sta in putere,
Si intelepciunea de a face diferenta intre ele..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

criss,si toate fetele....va imbratisez cu drag si va impartasesc durerea...din pacate...nu ma simt in stare sa citesc decat f.rar,pt.ca retraiesc alaturi de voi durerile mele,pe care vreau sa le incui adanc,adanc,si nu prea reusesc...
Si eu am pierdut 3 sarcini,prima mica,acum 3 ani,acum 2 ani una in luna a 5-a,fetita mea era foarte bine,pana cand am cedat sfaturilor si am facut amniocenteza...din ziua aia n-a mai crescut,nu mi s-a spus,iar dupa 2 sapt.am aflat ca se oprise in evolutie,si era degradata...si in ziua in care mi s-a facut chiuretaj si-am fost la un mm de moarte,am primit rezultatul de la amniocenteza,si mi-a zis doctorita ca era absolut perfecta...si nu mi-am dorit decat ca acea zi sa fie ultima din viata mea...nici azi n-am fost in stare sa merg sa iau buletinul de analiza de la amnio,nici nu pot sa trec pe strada pe care e acel cabinet...
Si dupa inca un an am ramas din nou insarcinata,si-am fost fericita,dar pentru scurt timp,sarcina nu evolua corespunzator,si am decis sa o intrerup...
Si acum am iarasi o lovitura,se pare ca o sarcina biochimica...
Si am 40 de ani,si mi-am facut toate analizele despre care mi s-a spus si despre care am auzit,incepand cu cele genetice,inca dupa prima sarcina pierduta,si tot degeaba....si sunt la pamant...si nu inteleg: oare de ce????????????????????????????????????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Profa imi pare tare rau ca ti se intampla din nou, raspunsul la intrebarea "de ce" nu stiu daca il vom afla vreo data, poate D-zeu vrea sa le ofere un camin unor copii orfani. Noi, cele incercate avem foarte multa dragoste de oferit si D-zeu isi va intoarce fata spre noi

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

profa-ce inseamna sarcina biochimica?????????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

am o intrebare importanta pentru subiectul nostru:aveti uter fibromatos???Eu am venit de la doctor,care m-a terminat,ca am asa ceva,din nastere si se intimpla numai nenorociri in sarcina-vreau sa discut cu voi daca aveti asa ceva,va rog frumos,sunt un om necajit!!!!!!!!!!1

Mergi la inceput