Durerea unei pierderi de sarcina (79)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

ariana,

imi pare nespus de rau ca si tu te numeri printre mamicile de ingerasi.e greu...e dureros...si dupa cum ai spus si tu nu doresc la nimeni sa mai treaca printr-o astfel de nenorocire.



profa,

imi pare foarte rau.stiu ca orice ti-as spune nu ti-al alina durerea.si eu mi-am pus intrebarea "de ce?" dar nu am gasit niciun raspuns.nu stiu de ce Dumnezeu ne-a ales tocmai pe noi,care ne dorim atat de mult un sufletel alaturi.nu stiu de ce ne incearca atat,sau ce ar trebui sa invatam din asta...off, atatea intrebari fara raspunsuri...
nu pot spune decat ca esti o femeie foarte curajoasa si ai parte de toata admiratia mea.ai avut curajul sa incerci de atatea ori...
mie mi s-a intamplat de 2 ori si imi e tare frica sa mai incerc,deocamdata nu ma pot gandi la asta.
Tie nu ti-a facut necropsia bebelusului pierdut in luna 5? poate aflai vreun raspuns si de acolo...
Eu inca astept rezultatul autopsiei.Am fost ieri la spital si nu iesise inca.poate saptaman viitoare.
Multa putere,dragele mele,va doresc.Sper ca intr-o zi sa putem sa zambim din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

unombun,

eu am uterul bicorn,nu fibromatos.la mine uterul este impartit in 2 cavitati mai mici in loc de una.am inteles ca se poate opera ca se se indeparteze septul despartitor,dar am vazut cazuri in care s-au dus sarcini f bine pana la termen si cu astfel de uter.eu oricum vreau sa scap de problema,am inteles ca printr-o histeroscopie operatorie.o sa-i cer doctorei,chiar daca ea a zis ca nu trebuie,ca sarcina se poate dezvolta normal,ca septul nu e adanc.

iti spun ca mama are uter fibromatos,adica predispus sa dezvolte fibroame uterine.a nascut 3 copii sanatosi,fara probleme.
eu zic sa mai ceri si alta opinie medicala si sa nu te panichezi de la primul diagnostic.mergi la un ecografist f bun care stie sa interpreteze corect.
mult succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletistele spune:

Dragi fete, va invit AICI la un capitol nou !


Lau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

nu am, dar mai concret, ce ti-a spus, ca ai un fibrom? ce fel, unde este pozitionat, cat este de mare?
fibroamele se pot rezolva cu bine!
spune mai multe

Mergi la inceput