Durerea unei pierderi de sarcina (79)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

am fost la consult cu sonda si doctorul mi-a aratat o portiune despre care a spus:uitati,aici aveti uter fibros(nu fibrom uterin).Eu am avut o sarcina mica,pierduta,parese pe chestia asta.Voua v-a zis vreodata doctorul acest diagnostic??multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

VA ROG, DACA VRETI SA VOTATI PENTRU ORGANIZATIA E.M.M.A.


asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!

finutul radu andrei si finuta maria angela
cand sa vie... ? repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
www.premiilecaroldavila.ro/" target="_blank">***Votati Organizatia EMMA la Premiile Carol Davila***
1)intra aici www.premiilecaroldavila.ro
2)intra in dreapta pe "Voteaza"
3)cauta "Premiul Campania filantropica "
4)bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA
5)apoi cauta mai jos Premiul "Cel mai bun program de responsabilitate sociala"
6)la fel bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA
7)apoi du-te pana jos si scrie-ti adresa de mail in casuta galbena si da clik pe TRIMITE
8)acum asteapta sa primesti un mesaj de confirmare. Si o sa-ti ceara sa validezi votul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Of, Happymum, n-am citit mes-ul tau pana la final si nu am bifat decat 1 data (nu am vazut/stiut ca e trecuta la 2 categorii). Am votat si de pe mail-ul meu si al sotului.
Mariana ma bucur extraordinar de mult pt tine! Sarcina usoara si un copilas sanatos sa-ti dea Dumnezeu! Nu are nimic ca ai stat in camera unde se punea faianta, nu te mai gandi la ce-i mai rau! La ce dr vei merge acum?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),

Atat sunt de mare
Filmulete
Octombrie - Noiembrie 2008
Craciun 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Ioana

Of, Happymum, n-am citit mes-ul tau pana la final si nu am bifat decat 1 data (nu am vazut/stiut ca e trecuta la 2 categorii). Am votat si de pe mail-ul meu si al sotului.
Mariana ma bucur extraordinar de mult pt tine! Sarcina usoara si un copilas sanatos sa-ti dea Dumnezeu! Nu are nimic ca ai stat in camera unde se punea faianta, nu te mai gandi la ce-i mai rau! La ce dr vei merge acum?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),

Atat sunt de mare
Filmulete
Octombrie - Noiembrie 2008
Craciun 2008



Multumesc pentru incurajari, draga Laura-Ioana.Stiindu-ti povestea, ma gandesc c totusi, se poate.O dovada este minunea ta, micuta Theea.
Am incredere ca va fi bine.Mai ales ca azi o prieten care a piedut si ea o sarcina avansata, a nascut un baietel sanatos.
Dumnezeu n vba alina pe toti.
Voi merge la Carnafil, dar voi incerca si alte pareri.

Mariaanna
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

laura ioana multumesc. lasa, nu iti face griji.



asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
cand sa vie... ? repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
www.premiilecaroldavila.ro/" target="_blank">***Votati Organizatia EMMA la Premiile Carol Davila***
1)intra aici www.premiilecaroldavila.ro
2)intra in dreapta pe "Voteaza"
3)cauta "Premiul Campania filantropica "
4)bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA
5)apoi cauta mai jos Premiul "Cel mai bun program de responsabilitate sociala"
6)la fel bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA
7)apoi du-te pana jos si scrie-ti adresa de mail in casuta galbena si da clik pe TRIMITE
8)acum asteapta sa primesti un mesaj de confirmare. Si o sa-ti ceara sa validezi votul
amintirea cea mai draga mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

mariaanna felicitari pentru samburel. fii optimista.
sarcina usoara si DD sa va vegheze.


asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
cand sa vie... ? repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
www.premiilecaroldavila.ro/" target="_blank">***Votati Organizatia EMMA la Premiile Carol Davila***
1)intra aici www.premiilecaroldavila.ro
2)intra in dreapta pe "Voteaza"
3)cauta "Premiul Campania filantropica "
4)bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA
5)apoi cauta mai jos Premiul "Cel mai bun program de responsabilitate sociala"
6)la fel bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA
7)apoi du-te pana jos si scrie-ti adresa de mail in casuta galbena si da clik pe TRIMITE
8)acum asteapta sa primesti un mesaj de confirmare. Si o sa-ti ceara sa validezi votul
amintirea cea mai draga mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

Happymum eu nu prea sunt bine De cate ori aflu de o noua (si azi am aflat despre 2 foste colege de servici) ma apuca plansu si necazu ca puiutu meu drag s-a dus in ceruri si m-a lasat pe mine sa ma chinui si sa plang dupa el....
Am verde de la medic sa incerc inca odata, deja a trecut al 3-lea CM dupa pierderea de sarcina si nu stiu....nu am curaj, mi-e groaza sa nu trec iarasi prin ce am trecut data trecuta, mi-am refacut analiza pt toxoplasma, astept saptamana viitoare rezultatul, mi-am facut Beta HCG-ul care mi-a iesit foarte bine ca valoare, dar sunt blocata psihic. De cand am ajuns acasa de la servici plang intr-una


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

alina draga mea, as vrea sa pot sa te ajut cumva. dar nu stiu cum. te rog, te rog mult de tot sa nu mai plangi. bucura-te pentru noile gravidute ori mamici, nu le purta pica. nu au ele nici o vina, poate chiar si ele au trecut prin durerea unei pierderi. si mie imi este greu, cateodata am impresia ca totul se intampla inadins, caci toate fetele mele, ba aflu ca-s gravidute, ba au nascut. dar ma bucur de fiecare data cand aud de o noua viata.

ma bucur ca a iesit bine analiza. ai liber de la doctor... nu mai sta... apuca-te de treaba...
alina, eu mi-am impus asa: sa gandesc ca fiecare zi ce trece ma duce mai aproape de copilul meu, deci cu fiecare zi am mai putin pana sa raman iar gravida.

trebuie sa lupti in continuare, profita de fiecare clipa, stii foarte bine ce se poate intampla. haide, te rog.... sa nu mai plangi, ci roaga-te si spera... bebe o sa vina... Dumnezeu nu le face asa cum vrem noi, dar cand le face, ne arata ca ne iubeste.... chiar daca noi credem altfel...


asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
cand sa vie... ? repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
www.premiilecaroldavila.ro/" target="_blank">***Votati Organizatia EMMA la Premiile Carol Davila***
1)intra aici www.premiilecaroldavila.ro
2)intra in dreapta pe "Voteaza"
3)cauta "Premiul Campania filantropica "
4)bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA
5)apoi cauta mai jos Premiul "Cel mai bun program de responsabilitate sociala"
6)la fel bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA
7)apoi du-te pana jos si scrie-ti adresa de mail in casuta galbena si da clik pe TRIMITE
8)acum asteapta sa primesti un mesaj de confirmare. Si o sa-ti ceara sa validezi votul
amintirea cea mai draga mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

astazi, eram cu sotul meu prin piata, si o cunostinta ne-a spus: ce va pasa, va plimbati,,, copii nu aveti...

m-a durut tare....as fi vrut sa ii zic ceva... dar m-am abtinut...
ce stiu unia? nimic.... macar de ar sta in banca lor si nu ar mai vorbi prostii...


asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
cand sa vie... ? repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
www.premiilecaroldavila.ro/" target="_blank">***Votati Organizatia EMMA la Premiile Carol Davila***
1)intra aici www.premiilecaroldavila.ro
2)intra in dreapta pe "Voteaza"
3)cauta "Premiul Campania filantropica "
4)bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA
5)apoi cauta mai jos Premiul "Cel mai bun program de responsabilitate sociala"
6)la fel bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA
7)apoi du-te pana jos si scrie-ti adresa de mail in casuta galbena si da clik pe TRIMITE
8)acum asteapta sa primesti un mesaj de confirmare. Si o sa-ti ceara sa validezi votul
amintirea cea mai draga mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

fetelor,va rog aveti mare grija de voi.M-am tratat tot anul trecut cu antibiotice si antiinflamatoare,acum cind am fost la aparate ca muream de durere,am facut ulcer de la medicamente(e clar pe medicamente,de acelea tari),ficatul ma doare,aveti grija maaaaaaaaaaaare!!!!

Mergi la inceput