Campanie de responsabilizare a autoritatilor (9)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

News!

Senatorul Iulian Urban a inceput dezbaterea publica pentru legea noastra, a scris la Medsana si Polisano: http://www.urbaniulian.ro/2009/01/14/proiectul-de-lege-privind-subventionarea-procedurilor-de-fertilizare-in-vitro-lansat-de-urban-iulian-in-dezbatere-publica/

Eu am citit doar foarte pe diagonala textul, ideea e ca e doar inceputul inceputului, adunarea de informatii si opinii despre - dar a demarat.

Problema: avem prea multi initiatori, cine-ar fi crezut in veci c-o sa ajungem aici! :)) Dna Sulfina Barbu ne-a promis, la randu-i, ferm, ca va face initiativa legislativa, urmeaza sa ne revedem peste o luna. Vestea buna e ca sunt de la acelasi partid, ideea e sa ii punem in legatura, sa isi uneasca fortele.

Oricum, se intampla chestii! :)

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucaLuca

News!

Senatorul Iulian Urban a inceput dezbaterea publica pentru legea noastra, a scris la Medsana si Polisano: http://www.urbaniulian.ro/2009/01/14/proiectul-de-lege-privind-subventionarea-procedurilor-de-fertilizare-in-vitro-lansat-de-urban-iulian-in-dezbatere-publica/

Eu am citit doar foarte pe diagonala textul, ideea e ca e doar inceputul inceputului, adunarea de informatii si opinii despre - dar a demarat.

Problema: avem prea multi initiatori, cine-ar fi crezut in veci c-o sa ajungem aici! :)) Dna Sulfina Barbu ne-a promis, la randu-i, ferm, ca va face initiativa legislativa, urmeaza sa ne revedem peste o luna. Vestea buna e ca sunt de la acelasi partid, ideea e sa ii punem in legatura, sa isi uneasca fortele.
...
Cum ii anuntam sa-si uneasca fortele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Pe mail. :)

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

LucaLuca esti TARE!!! Bravo tie!

Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Ellanik, multumim de aprecieri, nu fac pe modesta: da, sunt tare, dar nu sunt singura. :)

Si inca o veste buna - mai suportati?:)) -, si anume ca reportajul realizat de catre dna Carmen Avram cu fetele de pe forum va fi redifuzat duminica, 18 ianuarie, la 18h00, actualizat cu evolutiile campaniei.


Despre ce alte promisiuni mai avem, deocamdata nu zic nimic. Dar avem! :)

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Supertare!!!!! Cate vesti bune pentru o zi!
Fetelor - veterane, ati adus campania la punctul de fierbere!
Fetelor - noi voluntare, haideti sa ne implicam si noi cat mai multe, sa ajutam aici, ca e nevoie sa aducem aceasta campanie la stadiul vulcanic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

PSJ , Elenada - eu as face o mica recapitulare, cum impartim/feliem bazele de date. Am vazut ca Ioana_p76 a facut update pe prima pagina.
Bazele sunt:
- cu pagini web care se ocupa de sanatate/ familie/ maternitate/ resurse ONG
- cu ziaristi responsabili pe social/ sanatate de la principalele cotidiene si periodice

Eu m-am apucat urmatoarele felii: pag.web sanatate si as ataca si resurse ONG, fundatii. Voi ce ziceti? Ce alegeti? Raman pe astea? Schimb? Cred ca oricum le poate centraliza una din noi la final si poate elimina dublele.

Pe de alta parte lucrez si la identificare - asociatii, ONG-uri din UE cu ob. de activitate RUAM (fara spatiul francofon - facut deja de LucaLuca). Am gasit interesante, mai am putin si e gata. In timpul acestei cautari, colateral - am dat (si le-am salvat) peste niste studii noi despre trend fertilitate si despre FIV in UE. Fetelor - ne-ar fi utila o mica biblioteca virtuala cu asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Beatriz, fa-le doar pe cele de sanatate deocamdata, poate mai gasesc ajutoare zilele astea. In ce format le faci? In Excel?

Eu ma apuc de ziaristi.

Cand ai tu timp si atat timp cat nu-ti mananca din alte activitati.

Incet-incet le facem.

Cred ca vor fi foarte utile/importante studiile gasite, mai ales ca la noi lipsesc. Si partea de identificare a ONG-urilor etc. e foarte importanta.

Se mai ofera cineva?


Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

PSJ - ok. Ma ocup de pag. sanatate. Le-as pune in Word, tabel cu cap dat de LucaLuca: nume site-profil-contact electronic-obs. Capul de tabel e mic, poate intra pe A4 landscape in Word, daca nu, se cere Excel.

Continui si cu ONG straine.
Voi citi un pic si studiile, ca doar le-am vizualizat, apoi le voi trimite in curand pe mail la LucaLuca si Ioana_p76 (am adresele lor).

Zilele urmatoare voi fi mai libera si de aceea m-am bagat la mai multe. Deci voi avea vant/val bun de pe internet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirimir spune:

Nu stiu daca ajuta o emisiune la post tv local si un articol in ziar local, pot incerca daca ajuta.

Mergi la inceput