Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (224)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

La multi ani, David!
Sa cresti mare, sanatos !

cristina, dar de ce trebuie sa fie toate la dunga cand intra popa in casa?

anda, saru mana! Ce mai faceti?

noki, drum bun! Sa petreceti cu bine.

In seara asta mergem la o prietena ce a inchiriat un mos craciun, vor fi 4 copilasi..abia astept sa vad ce impresie o sa aiba.
am fost azi cu matei la orl, a trecut otita dupa sedintele de aerosoli. multumesc doamne!


miroase a cozonaci!!! cine gateste asa de bine?


Va pup dragele mele
Craciun Fericit!
Sanatate, pace si iubire!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Multumesc ca ati avut timp sa imi impartasiti din experienta voastra!
Eu ma simt bine, nu am niciun fel de dureri acum, dar apropierea momentului ma streseaza.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Tudor, Mihai, Sorana, Cristian, Victor, David., , sa cresteti mari si frumosi, viata voastra sa fie plina de bucurii si fericire. Numai bine va dorim din tot sufletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Dupa 7 zile de antibiotic nu mi se pare ca starea lui Kriszti e mai buna . Atat ca n-a mai facut febra. Dar de tusit...ce sa va spun ca dupa 3 zile de antibiotic si Humex ne-a trecut drita pe Paxeladine ca i se pare ca tusea lui e seaca Dar a trebuit sa trec inapoi pe Humex ca tusea nu e seaca deloc. Nici aerosolii cu ser fiziologic nu au dat roade.
Si eu tusesc de imi vine sa mor cateodata, ma tot intreb cum am reusit sa ne imbolnavim toti trei in halul asta. Asadar ne asteapta un Craciun in care o sa bolim toti trei, dar nu ne lasam , ne-am hotarat sa fie un Craciun frumos in ciuda bolii.

Va pupam si va dorim alaturi de cei dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Multumesc mult de tot pentru urarile de LMA la adresa Soranei!
nu am primit niciodata atat de multe urari ,mi-a crescut inima de fericire si bucurie

noi am impodobit bradutul,e rosu asa cum vroiam ,am instalat noile achizitii(canapea si covor),mai am de sters mobila si de facut bagajele...vb unei colege mergem la cei care au facut mancare
http://good-times.webshots.com/album/569333526LuBwlK


La Multi Ani, Cristi!
La Mutti Ani, Victor!
La Multi Ani, David!sa aveti parte numai de zile senine,sanatate si un munte de cadouri!

mandy,sanatate
lavi,Silviuca sa o tina tot asa sa fie sarguincioasa tie felicitari ca ai o fetita asa cuminte si studioasa,ii dorim sa ia cat mai multe premii si coronite!

roxi ,ma bucur ca ati scapat de otita,sunt curioasa si eu de reactia copilasilor,Sorana a plans deja de doua ori (prima data in Mall, a doua oara la serbare).


SOSO (20 dec 2005)
POZE SORANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Multumim mult de tot pentru urari!

Ziua lui Cristi am sarbatorit-o in avans, duminica seara, cu prieteni si copilasi, iar maine seara o sa facem si reuniunea familiala. Inca n-avem si tort pentru asta, deci s-ar putea sa fie doar seara de colindat si Mos Craciun, fara LMA . Asta daca nu cumva se intampla vreo minune si gasim tort potrivit - tati va face o tura de noapte dupa cumparaturi si cadourile lipsa dupa ce culcam copiii.
...Cam asta e atmosfera la noi, improvizam la greu, facem ce reusim... important e sa ne bucuram si de perioada asta dinainte de sarbatori. Sau... sa-i supravietuim macar

PS. De la noi miroase a cozonaci, lucreaza masina de paine din greu zilele astea . Tati si Cristi pun ingredientele, masina munceste, iar eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Mare strigare: facem panou de 3 anisori!!! Pozele, cu sau fara tort, se vor trimite/regasi pe picasa, in contul novdec2005. Albumul va ramane privat.

Eu as propune sa pastram stilul pozelor de panou = portretele copiilor la 3 ani. Asta insemnand ca nu conteaza decorul (tort, brad etc.)

Noi o sa trisam putin si n-o sa punem poza chiar din ziua in care a implinit 3 ani. Pentru ca nu i-am facut niciuna in ziua resp. Asta pentru ca a fost/este ultra-mucos, si pana sa pun mana pe aparat, eram iar la el cu batista . Altfel suntem ok, pare a fi doar un guturai care sper sa ne lase pana de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

La multi ani Sorana, Mihai de alexandrina, cristi al mariei si david!!! toate gandurile noastre bune si frumoase pentru voi copilasi scumpi! ma scuzati de intarziere, iar am o perioada super naspa cu organizarea timpului.

pt ca banuiesc ca nu mai apuc sa intru pana in craciun ( ca e vai de timpul meu si maine trebuie sa merg cu nichita dupa mine la toate drumurile, de dimi pana seara) va urez de-acum CRACIUN FERICIT!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

La Multi Ani, Cristi!
La Mutti Ani, Victor!
La Multi Ani, David!


Bia e mai bine, dar tot am mari probleme cand ii pun picaturi in urechi, plange si face ca toate cele! nu stiu maine ce o sa ma fac ca sunt singura cu ea, azi eu o tineam si Mihai ii punea picaturile dar maine ce ma fac ?!?
va multumesc tuturor pentru urari

Noki , drum bun catre Bistrita! cand va intoarceti?

Lavi , felicitari pentru Silvia ca-si face temele singura si din proprie initiativa! Drum bun si voua catre Alba!

revin, ma duc sa fac baie pe cap




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

REVIN CA am citi si io 2 pagini:
sanatate biancai, bre dar ce lovira otitele astea!
roxi, la tine care mai e situatia pe frontul asta de vest?

am vazut-ope sorana la brad:)
1)biroul meu din clasa 1 pana in a 8-a era identic, dar cu placa alba nu roz.
2. am avut de la 1 an la 6 ani freza soranei
3. chiar seamana putin cu mine cand eram mica:), poiate iti arat odata o poza, soanso, cu mine mica sa vezi:)


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput