Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (224)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

cea mai mare spaima a mea, ca sa zic asa , este sa nu ma ia prin surptindere;medicul e in fiecare zi acolo, de la 5,45, dar daca se intampla ceva noaptea, oare vine? eu l-am intrebat ce fac in situatii de urgenta in perioada asta (sarbatori), dar nu a zis ceva de genul:suna-ma la oice ora...., desi stiu din sursa sigura ca nu e plecat nicaieri, iar de revelion e de garda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Mara, la mine termenul era 1 decembrie (atunci se implineau fix 40 saptamani), doct mi-a zis ce zi prefer intre 1 si 7 dec. , eu am zis 1 dec., m-a programat la 8 dimineata iar in seara anterioara scadentei o sunam, ca se declansase. So, s-a nascut pe 1 dec., dar la 2 dimineata, nu la 8 cum programasem noi. Doct. a fost super ok, a venit la spital la 11 noaptea, a mai rezolvat 2 mamici care erau urgentae (mai mari ca mine) iar la ora 2 mi-a venit randul la cezariana.
Ideea e sa-l tii la curent cu tot ce ti se intampla, ca sa-si dea si el seama daca se apropie sau nu. Eu n-am zis nik, nici nu stiam exact, cand m-au luat durerile de spate, discrete apoi tot mai accentuate.

Leea, iesi din starea asta, va aveti unul pe altul, e foarte important. Pupici, sa te invaluie spiritul de sezon .

Negara, fainut bradul. A ajuns popa? La noi era afisul pentru ieri. L-am asteptat toooaataaaa ziua, nimic-nimic iar seara, cand Alex era in cada la balaceala cine suna la usa? Mda, popa. A fost frumos din partea lui cand i-am zis ca cea mica e la balaceala in cada si i-am deschis usa de la baie sa se convinga, a pasit cu icoana in baie si i-a dat-o s-o pupe. Iar Alex n-a avut nicio jena ca era in fundul gol.

Pup toti sarbatoritii si spor la pregatiri de Craciun.

Aaa, uitam sa zic. Am fost sambata la echo, bebe are dimensiunile care trebuie pentru "varsta" lui. So, e bine. Aveam emotii ca , din neatentie, Alex mi-a mai dat cateva suturi in burta. Fara sa ma doara, dar nu mi-a picat bine. Ii zic acum mai des sa aiba grija la burta lui mami ca e bb acolo, ea intelege, o vad ca automat fereste piciorul/mana. Iar atentia sporita eu trebuie s-o am, ea se straduie cat poate.

Mihaela, Alexandra - Maria (01.12.2005) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

La Multi Ani, Sorana!
La Multi Ani, Cristi!
La Mutti Ani, Victor!
La Multi Ani, David!
Sa va traiasca puii, mamicilor! Sa fie sanatosi si voiosi tot timpul!

Roxi, deci concluzia sper ca ai tras-o singura Matei sa stea cat mai mult cu tati La Noi e vreme de toata fumusetea, balti pana la gezna, ieri a fost soare, de-aia am si iesit. Azi e iar urat Io nu-s dispusa sa renunt la somnul lui STef, ca e mic, inca. ca urmare, am facut un salt inapoi in timp si l-am pus in leagan, sa-l adorm mai devreme.

catutza, sanatate la urechiusa!

AM luat brad artificil, e o splendoare, des asa cum imi doream demult asa s-au bucurat amandoi cand l-au gasit ieri dimi in sufragerie!!! Mosul l-a adus in avans ca nu incapea in sac cu jucariile, deh era prea mare. Maria zumzaie toata ziua in jurul lui, dar rezistam tentatiei de a-l impodobi pana maine.

EU nu am facut nimic, nimic pt Craciun. Maine comit o salata boeuf si racituri, cu restul vine soacra-mea. Curatenie daca fac in juma de ora nu se mai cunoaste nimic, asa ca nu ma agit. Plus G lucreaza si azi si maine, deci n-am ajutor. SI nici cadou nu i-am luat

pup si spor la sarmalit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

yep, steel waiting...
m-am apucat de facut prajiturelele. elise deja si-a imprastiat jucariile pe jos, asta e! munca in zadar... sanatosi sa fim.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

LA MULTI ANI DAVID!!!!!!!!! Sa cresti mare sanatos, voios si sa ai parte de tot ce-i mai bun si mai frumos in viata!

Spor la pregatiri tuturor! Eu sunt in urma rau de tot cu pregatirile , da' asta e! Nu prea am chef de nimc, dar trece si asta !
Am facut si noi bradul (natural) azi dimineatza ... cam saracacios (nu prea are multe ramurele) eu imi doream artificial, dar nu a vrut sotul si am cedat, gandindu-ma ca va mirosi a brad si la noi in casa!

Lavi, felicitari si lui Virgil pentru noul job si bafta multa !
Felicitari pentru Silviuca care isi face temele singurica!

Mara, tinem pumnii sa fie totul bine si sa duci sarcina cat mai mult si nastere usoara si bb sanatos!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Am aproape 3 ani ... !

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello si de la noi, dupa ceva absenta.Motivata,clasic, de lipsa de timp.Am am asa ceva ca sunt in maisina, in drum spre Bistrita is Sarah face nani.

Am maaari restante de uraturi-muraturi.

Sorana, Mihai, Victoras, sarbatoritii week-end-ului, sa cresteti mari, voiosi si sanatosi!

Cristi scump, sa aduci parintilor tai dragi si surioarei tale mult-iubite numai bucurii si impliniri! Sa fiti mereu feiriciti si norocosi!Maria draga, sa-ti traiasca flacaul!

David-seful de tura de la metrou, sa cresti mare si sanatos, voinic si vesel!

---

Catuta,tare scumpa Bia la serbare. Si cuminte, mai, cuminte.Sa va reparati repede urechiusa!

Negara- a venit pana la urma? E figura mare bradul vostru si Elise si mai figura ca l-a ignorat.





Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Iata-ne si pe noi, scurt si rapid, din Franta.
Am ramas in urma cu urarile, cu scuzele de rigoare o facem acum:
La Multi Ani Adeline de Pumba!
La Multi Ani Che de Tania!
La Multi Ani Dl T de Leea!
La Multi Ani Mihai de Alexandrina!
La Multi Ani Sorana de Soanso!
La Multi Ani Cristian de Maria Alexia!
La Multi Ani Victor de Ilenutza!
La Multi Ani David de Miri!
Va doresc tuturor, copii frumosi, tot binele din lume, sanatate si zile senine alaturi de parinti!

Si era sa uit: La multi ani Maya de Miahela, bine ati venit in grup!
Si pentru ca nu cred ca mai apuc sa intru, urez de pe acum un Craciun Fericit tuturor, cu sanatate, iubire, pace si intelegere!

XO, XO ( Gossip girl)

Alina si Amalia 17.11.2005

Amalia la 3 ani

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

LA MULTI ANI, DAVID! Sa cresti mare, sa fii sanatos si voios!

Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

La multi si foarte frumosi ani , David cu fericiri ciorchini si bucurii nenumarate. Cu sanatate si iubire ce nu se mai termina!


A doua zi la munca a trecut chiulind. Mi-am facut cuparaturile si l-am strans de gat pe Mos Craciun ca sa scoata de unde-o sti cadouri pentru toti ai mei iubiti.Aseara am facut bradul la ai mei azi ma duc dupa T sa-l aduc la mine ca sa-l impodobim si pe al doilea. Am capatat unul supeeeeerb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

aleluia, doamne miluieste! a trecut si asta, mai asteptam maine inca o tura de la biserica "concurenta", dar am ajuns la concluzia ca e prea mare bataie de cap pt cateva sec cat sta popa in casa. intrat, pupat icoana, plecat fara sa serveasca nik. ma intorc la treaba.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput