Piticodromul de Sept - Oct 2005 (217)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Craciun fericit zane dragi!
Tonnia, daca barba e neagra, o vopsesc eu!
Gata, am rezolvat, am luat una cu tot cu mustati si caciula de la Bamboo!
Va cresc cozonacii?


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Mihaela, multumesc pentru gelozie, o primesc cu placere. In ultima luna nu cred ca am dormit o noapte intreaga, si nici in umratoarele 2 saptamini nu prevad asa ceva in program.

Sarbatori Fericite la toate zinele mamici de piticodrom!

Eu o sa fiu online in fiecare zi, intru sa va colind, poate imi dati o prajitura ceva.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Noi plecam maine la munte, asa ca va urez de acum

Craciun fericit alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Salutare!
Stiu ca n-am mai scris demult (nici urmatoarea tentativa nu stiu cand va fi) dar am intrat sa va zic la multi ani si toate cele bune, un Craciun asa cum vi-l doriti si un an nou la fel.
Noi suntem bine, am depasit de cateva zile cea mai naspa etapa de boala de pana acum (o bronsita tare urata la care se manifesta inca febra dupa 5 zile de augmentin, ce mai, a fost deprimant, copila a dormitat cca 48 de ore dar acum e bine). Bineinteles ca toate se trag de la gradi, care a inceput pe 1 septembrie, dar pe care in ultimele 2 luni doar am platit-o fara sa o frecventam (ca niste milionari excentrici ce suntem). Oricum dupa ultimul episod de bronseala vom lua o pauza oficiala de gradi pana-n primavara. Cam asta e.
Poimaine plecam la ai mei (ca cel mai frumos Craciun tot la mama acasa e) si apoi pe 29 ne continuam drumul spre munte la bulgari. Sper sa fie ok. Gata, am raportat stirile pe scurt.
Pup mamici & copiluti, la multi ani, vorbim la anul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Nadina, Mimsi, drum bun si distractie placuta!
Mimsi, si pentru mine cel mai bun Craciun tot la mama e. Multa sanatate Alexiei! M-am distrat bine de explicatia cu milionarii excentrici.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Eu inca sunt la servici, sper sa plec in maxim o ora spre casa apoi spre Braila asa ca am intrat sa va urez ca nu stiu cand mai apuc!

Sarbatori fericite, frumoase si linistite si noul An sa va aduc tot ce e mai frumos!

Eu singurul lucru pe care mi-l doresc e sa am copii sanatosi si mai ales cel mic!

Va pup si sa nu mancati prea mult!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

salutare, fetelor!
ne-am intors dintr-o excursie tare draguta unde am fost cu cupilu' si cu alti doi copii ai nashilor cupilului... ma rog, intelegeti voi.
ne-am retras spre casa, ca deh, diseara facem bradul si vine moshul !
nu va enumar ce i-am luat copilului pt ca 1. sunt prea multe si 2. deja ati luat, nu cred ca mai e rost de vreo inspiratie de ultim moment acum.

la serbarea de gradinita a fost bine, Radu a spus poezia. n-a auzit nimeni , dar stiu eu c-a spus-o . costumul i l-am facut in ultima clipa, a fost o chestie... o pelerina si-un coif. a fost OK.

eu mai intru sa va urez maine, ca sunt prin zona.

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Eu azi sunt la serviciu, stam pana la pranz.

Anca si Victor au o vacanta tare frumoasa, cu zapada multa si iesiri in aer liber, cu sora-mea si cumnata-meu care au venit din Ro sa ii rasfete

Asta seara pregatim biscuitii si laptele si il asteptam pe adevaratul Mos care va veni la noapte.

'Craciun Fericit' si de la noi, sa va aduca Mosul tot ce doriti.
Liniste, bucurii si cadouri.

Drum bun ptr cine pleaca in calatorie.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Va dorim si noi un Craciun fericit, prosper si cu sanatate cat de multa, si sa nu uitam ca de Craciun sarbatorim NAsterea lui Iisus.
eu mi-am pus programe romanesti si ma uit cat de frumos sarbatoriti voi acolo acasa.Mi-as dori foarte tare ca Iaris sa cunoasca adevarata insemnatate a acestei sarbatori.
Eu am pregatit mancarica traditionala, mai avem de facut fripturica, bradul este gata, copiii intorc casa, dar ce conteaza, ei sa fie sanatosi ca lucrurile se pun la loc.Noi vom fi in trupa cu prietenii in seara aceasta, ne vom colinda in mod traditional si vom schimba cadouri.
Ioana, eu am uitat cum e cu copil mic, imi doresc unul, dar parca nu imi vine sa il fac.de cand am inceput lucrul nu am timp de nimic cum trebuie.Mi-as dori unul asa mare cum e Ana,prietena noastra, sa ma pot intelege cu el.
Va pup si sper ca toti sa fiti fericiti alaturi de cei dragi

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart
www.youtube.com/watch?v=XrA2ooglvGc&feature=related" target="_blank">Evangeline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Craciun fericit1

In timp ce dormea Mihnea de amiaza a venit Mosul si acum ne jucam cu ce ne-a adus si asteptam colindatori.

Mergi la inceput