Mamici antistress de ianuarie-februarie (105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Hello fetele,

Porumbita La Multi Ani, sa fii sanatoasa si iubita si sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos!

Alina, tinem pumnii! Fii barbata

Bebelusi si mie imi place camere lui bebe, vernilul si galbenul sunt doua din culorile mele preferate, am o gramada de hainute pt copil in culorile respective.

Eu am avut azi noapte dureri care semanau cu cele menstruale, un fel de crampe...sper sa se apropie si la mine nasterea...

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Irina nu am asa ceva.... TGO, TGP sau ALT AST

33+ Vlad Mihai

AMR 7 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Important e ca te simti bine.Noi tratam oameni nu analize! pup

bb mic

POZE
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Am facut un album numit Sarcina in pozele mele de la semnatura.Sa nu radetiiiiasa am simtit eu azi!

bb mic

POZE
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Bebelusi foarte frumoasa camera, imi place la nebunie. Asa de tare mi-as fi dorit sa am si eu o camera separata pentru bebe , dar asta e. O sa aiba el coltisorul lui.

Sa stii ca la mine ultima menstruatie a fost pe 15 mai, adica la o saptamana dupa tine, si dupa calculele mele ar trebui sa fiu in saptamana 32. Si eu calculez la fel ca tine. O fi ceva gresit??

Am fost si eu la doctorita azi sa-mi intrepreteze analizele de sange. Totul e OK, trebuie numai sa iau niste calciu si fier. Mi-a spus chiar ca pot sa mananc mai sarat si mai dulce decat pana acum ca nu sunt probleme .

Am cumparat azi cateva chestii pentru bebe: biberoane, tetine, termomentru, maruntisuri. Diseara sper sa-l conving pe tati sa mergem la cumparaturi nocture sa mai luam cate ceva pt masa de craciun si poate si pt bebe.

la toata lumea

Crisspy 32 sapt Razvan Andrei

AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Multumesc tuturor pt urari si pt sprijin.

Azi suntem fericiti ca am papat numai san cu exceptia unei mese cand n-am reusit sa fac nimic din cauza durerilor si s-a ocupat tati de el si de masa.
Sunt obosita,daca n-ar fi durerile as fi cea mai fericita si nu mi s=ar parea asa greu,dar cu astea e groaznic de greu.Doar cine a avut,poate intelege.Calmantele isi fac efectul pe moment sau le mai tin in frau sa nu fie extrem de violente,insa am reprize cand nici mama calmantelor nu mai functioneaza si atunci e crima si pedeapsa.
Sincer,recuperarea este f f greoaie si daca la o nastere naturala te doare cateva ore,dupa cezariana ai dureri zile intregi..eu cel putin nu as recomanda decat in caz de necesitate..Nu vreau sa sperii pe nimeni,sincer,dar poate cineva care citeste si vede ca nu e chiar floare la ureche cezariana si ca daca scapi de durerile de la travaliu si nasterea normala,da peste altele de tin zile intregi..

Naty,ma bucur ca lucrurile stau mai bine,ca bb creste si este bine.

Poze am facut mai mult cu tel mobil,ca nu am apucat sa facem cu camera.O sa pun cateva la semnatura cu bebelushul.
Va pupic.



POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

uite aici se calculeaza nr de saptamani

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=candvinebarza

37+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 1 SAPTAMANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

ledi - la semnatura apar numai de la cununie poze. unde-i puiul?

chiar asa de rau doare?

37+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 1 SAPTAMANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Bebelusi, imi place tare mult camera lui bebe... si culorile, si mobila... iar papusile sunt ff. haioase. Iar tu si prietena ta... pai voi sunteti subtirele bine, fetelor... cum zice moasa mea "you're just a bump"

Eu vad aici meniuri de craciun cxare-mi lasa gura apa. Al meu sotior a decis ca anu' asta papam curcan (deci vom cumpara ce trebuie de la ASDA si facem la cuptor - adica se face singur, noi avem grija doar sa nu-l uitam acolo)...in ultimii ani am tot facut sarmale da' in intelepciunea sa domnu' a hotarat ca oricum vine mama pe 4 ianuarie si ... o punem la facut sarmale iar eu sunt scutita
Deci... la noi meniul de craciun va fi:

Aperitive
Salata de boeuf
Curcan "with all trimmings" adica cartofi si pastarnac copt, sos etc
Carnat prajit cu piure si muraturi
Panetone si prajituri (traditionalele Xmas pudding si mince pies - astea luate de la pravalie ca... cine le stie face?)

O sa fim doar noi doi, bebe in burtica (in caz ca nu se grabeste Huckie cumva) si madamele...din pacate zapada nu va fi... dar asta e Glasgow.

Fetelor, o sa radeti de zapacita de mine... da' stiti ce ma obsedeaza zilele astea? Gandul ca "Huckie" e de fapt baietel . Acum imi pare rau ca nu m-am dus la inca macar un scan sa-mi confirme sexul la bebe "inca cineva"(stiti ca aici nu se fac scan-uri la "stat" decat in trimestrul 1 daca nu sunt probleme medicale, noi ne-am dus la o clinica particulara in sapt 23 pentru morfo-fetala si ei ne-au zis ca e fetita) Ce imi mai trece si mie prin cap...oricum, sanatos/sanatoasa sa fie, asta e tot ce conteaza...

He-he am actualizat AMR-ul...cu DPN-ul real, 03/01/09... daca vreuna din fete are parola pentru "prima pagina" sa actualizeze si acolo



Dark Bendis

38+ cu "Huckleberry" Baby

AMR 13 ZILE!!!!!

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Crisspy, daca m-ai fi intrebat acum doi ani daca vom avea o camera a NOASTRA...nu mai vb de camera copilului, ti-as fi spus ca NU si as fi fost convinsa de asta, insa Doamne Doamne e sus si are grija de toate, eu sunt convinsa de lucrul asta. Eu sunt o persoana foarte obtimista si sunt convinsa ca daca iti doresti ceva mult mult, daca faci lucruri bune...ca de exemplu sa ii ajuti pe cei din jur de cate ori poti....DD ti le va intoarce intr-o buna zi. Va rog sa nu radeti de mine, dar chiar am crezut in povesti intotdeauna si DD m-a ajutat sa am o viata ca in povesti cu un sot iubitor, o casuta micuta dar a noastra, o masina si un bebe pe drum....

33+ Vlad Mihai

AMR 7 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput