Prietenie la plesneala!-CRACIUN FERICIT!(3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Citat:
citat din mesajul lui misha71

pe 24 decembrie ora 13 ne vom ruga impreuna pentru Emma. Este o actiune extrem de frumoasa a fetelor prin care toti ne vom ruga in acelasi timp pentru ea.
Emma e chinuita de dureri. Nici nu-mi pot imagina cum un copil poate suporta atitea!

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor



Stiu de 24 dec. ...credeam ca aveti vesti de moment ...din pacate eu nu am urmarit decat subiectul de la umanitare despre Emma si am crezut ca poate exista noutati pe celelalte topice ...



Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Acum chiar simt nevoia sa fiu serioasa (si va rog sa nu va umfle rasul ).
Mi se pare nedrept ca un copil sa treaca prin durere,boala,suferinta.
Mi se pare strigator la cer ca un medic sa nu fie in stare sa vada ca un fat are probleme.Daca e chior (si nu-mi cer absolut deloc scuze) puiesi naibii dioptrii de cal sau plece sa vanda cartofi!
Mamele ale caror copii au probleme ,sincer,au prea mult bun simt si prea multa putere.Eu,la temperamentul pe care -l am, crapam sigur capul unui medic.Ca oricum nu mai aveam nimic de pierdut atat timp cat copilul meu sufera si eu nu pot face nimic ptr el.
Ma rog la Dumnezeu pentru toti copii -bolnavi si sanatosi- in aceeasi masura!
Soniei,Emei, lui Mihaita,lui Bogadanel si tuturor copiilor sa le dea Dumnezeu SANATATE si pe viitor sa-i fereasca de medici INCOMPETENTI !


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Gabitzule, nu ne umfla risul. Chiar daca e un subiect de glume, nu poti glumi deloc cu sanatatea si suferintele unui copil. Sipe mine ma apuca citeodata niste nervi pe sistem, pe oamenii incompetenti, pe cei care NU VOR sa-si faca treaba, dar tot eu ajung singura la concluzia ca degeaba mor cu ei de git, ca tot eu am de suferit. Tot eu sint aia nebuna care vrea sa-si faca dreptate si sint privita ca pe un extraterestru.
Sa le dea Domnul tuturor copiilor o copilarie frumoasa si lipsita de orice grija!



*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Gabriela ... eu iti doresc de Craciun sa-ti aduca mosu' un test cu doo liniute ... Si sa dea cine vrei tu(ca eu nu cred in DD) sa ai un prunculet micut sanatos,frumos si destept ca masa


Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

asa este,dragele mele,este cumplit cati copii bolnaviori sunt....si este si mai cumplit sa existe o sansa sa ii poti ajuta si sa nu ai bani pt asa ceva...si este si mai groazic,ca avem unii medici jalnici...noi am pierdut un an si jumate pana am primit un diagnostic,timp in care poate faceam pt copilul nostru...dar asta este mergem inainte....
,sa fie bine totil pt sonia!
si daca uit de rugaciunea pt emma,in ziua de 24 ,sa nu dati cu pietre,oricum ma gandesc la ea...dar am multe pe cap....de exemplu acum mihaita este bolnavior....varsa,face foarte moale,febra....sper sa-si revina repede....
va pupacesc!

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

umflatel,sanatate puiului mic


Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Misha si tie iti doresc sa ti se implineasca visul ... recunosc ca nu te-am prea citit la adoptii

Sistemul sanitar este destul de deficitar ... eu una m-am imbolnavit de inima in spital ... sunt eu o fire mai sensibiloasa si traiam fiecare trauma ca si cand era a mea ... la primul copil am facut depresie postnatala ...m-a tinut o luna ...dormeam precum iepurele,trezeam copilul ptr. ca mi se parea ca nu mai respira,nu lasam pe nimeni sa-l atinga ...ce mai,a fost groaznic ...


Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

violeta69,multumesc!
am citit la postarea lui kay,ca sonia,este inca in operatie,dar bine!doamne ajuta!

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Mihaela,multa sanatate lui Mihaita ...


Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Gabriella1 nu stiu pe cine poate umfla rasul la suferinta unui copil;sa ti se implineasca toate visele
Misha71sa ti se implineasca visele
Umflatel sanatate puiului tau si tie;
kokiy nu vreau sa spun nimic in post de sistemul sanitar .Ceea ce pot spune e ca in 6 ani am intalnit doar 3 medici OAMENI.
Violeta69

O seara plina de realizari pentru Sonia si nu numai





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in 24 Decembrie, ora 13.

Mergi la inceput