Clinica virtuala a necuvintatoarelor noastre

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Am gasit a 2-a zi asistenta acolo si i-a dat nu's ce pastilute, iar acum e ca nou Nu mai stranuta, insa ii curge putin un ochi, dar i-am dat cu ceai de musetel si e spre bine.
Multumesc mult pentru sfaturi si pentru tot ce am invatat de la voi

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Noi mai foloseam o crema cand ii curgea ochiul, ca mai pateam din cand in cand...nu mai stiu cum se numea, dar era unul de uz uman, un unguent oftalmic cu hidrocortizon - aplicat de vreo 2-3 ori / zi, in 2-3 zile era ca nou . Si ceaiul de musetele e ok ca si noi il foloseam inainte sa ne spuna vetul de unguentul asta. Ma bucur ca e mai bine!

Copilutzu, ma bucur ca si catelusa ta e un pic mai bine. Sper sa-si revina si mai mult dupa punctie, sa revii si sa ne dai vesti bune!!

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

kanamicina, cumva?

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Parca da... suna cunoscut, oricum . Daca mai ai rabdare pana maine, o intreb pe mama daca asta era, ca eu nu tin minte chestii de genul asta, pe cand mama le are cu medicamentele... oameni, animale, stie ce trebuie

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

kanamicina cred ca era... oricum, cu hidrocortizon sa fie.
sanatate la pitic!


I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Motanul meu a turbat! Miauna incontinuu. L-am scos afara, a pascut iarba, a luat toti copacii la catarat pina in virf si inapoi, iese pe balcon de cite ori vrea muschiurile Domniei sale, are mincare, apa, ladita schimbata, nu e bolnav, ii dau deja mai multa atentie decit lu' consortu' dar....miauna, de am ajuns sa visez si noaptea ca-mi miauna in creieri.
O intra in calduri, sau ce o avea? Ma dispera pur si simplu. Nu tace decit cind maninca sau bea apa, ca are gura ocupata.

***********************************************************************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi / Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Misha,daca nu e castrat,cu siguranta e in calduri.Nu isi gaseste locul,oracaie,nu maninca...cam astea ar fi simptomele.Si incepe perioada,pina prin martie ai de patimit ((:.Iti spun din experienta proprie .

Al meu e obez iarna,eh...de vreo doo zile mai vine pe acasa,mai rontatie cite o bobita (cit sa nu lesine de foame)si se pune la usa pe urlat!Si sa il vezi dupa ce il lasa iubirea in ce hal vine, i se vad coastele.Ar minca si ar dormi non/stop.






Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

E clar! Pina si asta vrea la femei!
Femele, pardon!

Exact: nu sta locului, miauna intr-una si de mincare se atinge ca doamnele, din virful buzelor.
O sa-i administrez zaharelul de rigoare.
Saru'mina ca m-ai luminat!

***********************************************************************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi / Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Misha, si a mea are faze si faze, vad. Adu-l aici ca o fac lata impreuna :-))!



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Deia ce motanel frumos am...
Insa are doar 1 an

***********************************************************************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi / Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput