Secretul frumusetii tale !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

eu sint genul care oricit m-as chinui, tot "sweet" arat.
nu prea imi iasa look-ul sexy
in general imi plac femeile care stiu sa aiba grija de look-ul lor.
si nici nu este nevoie de prea mult: un rimel, un ruj si un fond de ten.... bineinteles un haircut care sa ne prinda...si o haina potrivita.

important e sa fie un echilibru in tot...ca degeaba ai cei mai frumosi ochi, daca ai pe tine un tricou tight de sub care ti se scurg colaceii...sau degeaba ai un corp a la giselle daca nu stii cum sa maschezi acneea de pe frunte si nas.



Ile, mami de Vivian (07.03.2006)



http://good-times.webshots.com/album/568512292eJLims

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Sa nu uitam ca frumusetea interioara este mult ma pretioasa ca cea exterioara!



*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

-incaltamintea fara toc, purtata des, deformeaza putin mersul. Ma refer strict la feminitate.



Cata dreptate ai! La cei 1.78 ai mei n-am purtat niciodata tocuri!
Asa ca...ma duc pana la baie sa ragai si sa ma scarpin si revin!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

-incaltamintea fara toc, purtata des, deformeaza putin mersul. Ma refer strict la feminitate.



Cata dreptate ai! La cei 1.78 ai mei n-am purtat niciodata tocuri!
Asa ca...ma duc pana la baie sa ragai si sa ma scarpin si revin!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE




Tzuni, ragaie cat poftesti. Daca nu ai purtat vreodata tocuri nici nu avea cum sa ti se modifice mersul, adica sa ai doua feluri de mers intelegi?

Ca vrem sau nu, tocurile ´´te obliga´´ sa ai un altfel de ´´mers´´. Pur si simplu pentru ca sta piciorul altfel.

Informatia nu e din ´´burta ´´ mea si presupun ca nu este absoluta. Ca tocurile sunt ´´altfel´´( alege tu adjectivele) decat pantofii fara tocuri in picioarele unei femei, iar nu este inventia mea.
Asa ca te-ai ofuscat degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Tzuni, sa ma vezi pe mine (am 1.75), cat mi-am cautat eu slapi de mireasa, ca nici eu nu port in veci tocuri, nici nu ma uit la pantofii cu toc in magazin, habar nu am ce tocuri se poarta.
Abia am gaist ceva cu toc f mic, sotul are aceeasi inaltime cu a mea, si am stat cocosata toata nunta ca sa par mai mica de statura :)

Le invidiez pe cele care pot purta tocuri f inalte.
Cu mersul stau foarte bine nu mi s-a deformat deloc de la atatia slapi si pantofi josi.

la subiect- sa ma laud si cu ce am fost laudata: gropi in obraji, buze, mers sexy, fund, par, umeri.. si de la sot: ca arat bine nemachiata, cu parul rebel si in pijamaua mea cu capsunele:))
Hai ca demult nu m-am mai laudat asa :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaloy spune:

Ce cred eu ca am frumos si exploatez: ochii albastri, parul lung -ondulat si fundul! Cand ma machiez pun accent pe ochi, folosind un dermatograf gri(nu negru), fard de pleoape in 2 nuante- mai inchis la coada ochiului, mai deschis inspre interior sa lumineze privirea. Gene intoarse, rimel bun!

Parul- sotul ma uraste cu parul scurt; eu deasemeni. Il vopsesc cel mai des rosu-burgundi sau light auburn- vara o nuanta mai deschisa.
Parul lung mi se pare f versatil- il strangi la spate-esti business, faci un coc- esti eleganta, il lasi liber esti sexi, faci codite esti sport...etc

Despre fund, ce sa va zic- il tratez cu respect...

Am fost dintotdeauna multumita cu felul in care aratam, chiar daca combinatiile de cifre sunt departe de cele ideale... e vorba de un mix rezonabil intre frumusete(aspect exterior)- personalitate- inteligenta. Intorc priviri cand intru intr-o incapere si nu pleaca nimeni cand incep sa vorbesc!

Conteaza mult atitudinea si increderea in sine! Si tocurile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayleen spune:

Faptul ca suntem frumoase e un dar, pt care eu ii multumesc lui Doamne Doamne si nu imi gasesc vreun merit.
Am si eu niste secrete ca sa ies in evidenta dintre atatea fete frumoase (a propos, eu sunt mica de inaltime).
In primul rand decolteul: imi sta bine decoltata pt ca am ce arata si profit de asta. E, cum s-ar spune, artileria grea. In al doilea rand parul. Il vopsesc cu aceeasi vopsea, nu fac schimbari dramatice, astfel culoarea este uniforma: blond bebe. Se deschide fara decolorant, doar cu vopsea de buna calitate si il vopsesc doar la radacini, o data pe luna. Dupa ce tin vopseaua in par, ud parul cu dususl si omogenizez maglavaisul vreo trei minute. Il port lung, o palma deasupra cotului (mai lung e urat). Il dau cu balsam sau masca dupa fiecare spalat si il spal la trei-patru zile, ca sa ramana matasos. Nu il indrept cu placa si il leg in crestet cand dorm, ca sa nu se frece de perna si sa se toceasca. Nu il ondulez cu fierul ci il pun, dupa ce il spal si il usuc, pe bigudiuri calde (electrice). Tund varfurile la fiecare doua luni si il filez usor, ca sa capete volum si sa arate ca o cascada de bucle. Nu folosesc fixativ si spuma, ca sa ramana moale si matasos. Buclele ies mari, iar varfurile raman ondulate pana il spal. Efect garantat, nu cunosc barbat care sa nu-mi admire parul si sa nu-i vina sa-si treaca degetele prin el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayleen

Faptul ca suntem frumoase e un dar, pt care eu ii multumesc lui Doamne Doamne si nu imi gasesc vreun merit.
Am si eu niste secrete ca sa ies in evidenta dintre atatea fete frumoase (a propos, eu sunt mica de inaltime).
In primul rand decolteul: imi sta bine decoltata pt ca am ce arata si profit de asta. E, cum s-ar spune, artileria grea. In al doilea rand parul. Il vopsesc cu aceeasi vopsea, nu fac schimbari dramatice, astfel culoarea este uniforma: blond bebe. Se deschide fara decolorant, doar cu vopsea de buna calitate si il vopsesc doar la radacini, o data pe luna. Dupa ce tin vopseaua in par, ud parul cu dususl si omogenizez maglavaisul vreo trei minute. Il port lung, o palma deasupra cotului (mai lung e urat). Il dau cu balsam sau masca dupa fiecare spalat si il spal la trei-patru zile, ca sa ramana matasos. Nu il indrept cu placa si il leg in crestet cand dorm, ca sa nu se frece de perna si sa se toceasca. Nu il ondulez cu fierul ci il pun, dupa ce il spal si il usuc, pe bigudiuri calde (electrice). Tund varfurile la fiecare doua luni si il filez usor, ca sa capete volum si sa arate ca o cascada de bucle. Nu folosesc fixativ si spuma, ca sa ramana moale si matasos. Buclele ies mari, iar varfurile raman ondulate pana il spal. Efect garantat, nu cunosc barbat care sa nu-mi admire parul si sa nu-i vina sa-si treaca degetele prin el.

ayleen



Daaaaa, e o boala chestia asta cu parul. Si eu ma trezesc cu maini prin el .
Mama-mea are parul lung , des , negru , cu fir gros si aspru. De cate ori merg cu ea pe strada se gaseste cineva sa o complimenteze pt. par si eu ma intreb ... de ce tocmai pe ea , cand al meu e mai frumos?
Glumeam , desigur.
Oricum, parul lung mi se pare incredibil de sexy si feminin , dar sunt femei care arata demential cu el scurt(lucru pe care nu-l credeam pana acum )

A , tzuni , tu ai parul ca mama-mea , sa-ti traiasca

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

apropos de admiratul parului.. eu imediat intorc capul sau admir indelung un par blond natural, moale, drept intins, pana la jumatatea spatelui eventual cu suvite si sa aibe un aspect f natural.
E genul de par care as fi vrut mereu sa il am. la parul brunet nu am nici o reactie, satula fiind de al meu:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carine.l spune:

am parul lung, lung si blond.si pielea fara cosuri fara pori dilatati.nu folosesc niciun fard nici fond de ten.doar crema hidratanta

Mergi la inceput