LMA Clopotei de ian-febr 2008 in sarbatoare (163)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Am fost pe fuga azi si am uitat sa urez "La Multi Ani!" clopoteilor Simon si Albert, care au serbat primul anisor din viata lor astazi!!!. Nu am uitat-o nici pe mamica de Simon, Littlebig.

Dana, asteptam poze cu "the big family" sau, mai bine-zis, cu "la grande famille". Sa ne povestesti in amanunt cum a decurs ziua de azi, ce a primit Albert si cat de buna a iesit mancarea.

Cu AMR 2 luni, tiza noastra, Natalia Maria, puiut de Alexia.

Celorlalti clopotei ale caror mamici nu au mai intrat pe la noi, aceeasi urare de "La Multi Ani!".

Ellenuta, tu mai ai 3 ore si 10 minute si poti incepe fiestaaaaaa! Pupam in avans si uram "La Multi Ani!" si tie!

Maine dimineata plec cu mami la shopping, iar pe seara.... am intalnire cu iubitul meu (neoficial) de vreo 16 ani: Stefan Banica!!! Hehehehe!!! E concert la Sala Palatului, la 19.30.

Am fost la studio, Dani zice ca au iesit poze superbe, acum asteptam rezultatul final, dar probabil ca maine.

Deci, Ceska, sorry, dar nu apuci sa le vezi pana plecati. Oricum, drum bun si sarbatori ecxtraordinare! Pupam fata si pe Benji!

Monica, bine ai ajuns in tara, asteptam poze cu bradul.

Ma retrag si va spun noapte buna!

Creata 1 cu Creata 2

Poze Mariuca
www.youtube.com/profile_videos?user=uic9999" target="_blank"> Filmulete Mariuca
NOU! Blogul Creata la patrat
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Albert, pui frumos, sa cresti mare, sa fii sanatos, sa iti bucuri parintii si impreuna sa aveti cele mai minunate sarbatori. La multi ani. Dana, sa fii fericita impreuna cu cei trei puiuti ai tai.

David de Gina M, La multi ani si tie, sa fii sanatos si sa ai o viata minunata.

Ellenutz iti urez si eu in avans La multi ani. Sa fii fericita, implinita, sa straluceasca mereu soarele pe strada ta si sa petreci frumos alaturi de dragii tai. La multi ani.


Eu azi am fost sigura cu copiii. Am avut serbarea lui Luca si a fost absolut minunat. Am retrait emotiile sarbatorilor din copilarie. Sper sa reusesc sa incarc cele doua filmulete pe care vreau sa vi le arat. Pana atunci puteti vedea ceva fotografii, inclusiv pe cele cu pitici in bocanci, aici: http://s210.photobucket.com/albums/bb9/lucalina78/Decembrie%202008/

Sper sa reusesc sa mai citesc din capitolul precedent, caci sunt tare in urma. M-am tinut de facut fursecuri pentru Craciun.

Aaa...in seara asta a mers Ana de colo pana colo singurica. A luat-o asa...de una singura, fara nici un stimulent. Pare ca a inceput sa-i placa. Acum sa te tii politie dupa ea

Pupaceli. Sper sa mai revin daca ma lasa maimutzica.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

lume lumeeeeeeeeeeee
Daria a facut azi primii pasi singurica!!!!!!

incerc acum sa pun un filmulet cu dovada

LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI!

Gabbysi Addy(tatic) de Daria Maria(11.02.2008)
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Bravo Dariuta/////

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

BRAVO DARIA , la cat m multi pasi, deasemenea ii urez si Anei (Alina023).

ALBUM si Alte POZE
www.youtube.com/watch?v=Ng9t0dh34Jk" target="_blank"> IOANA la munte si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7343d1d875f54f6d52bad3" target="_blank"> MONTAJUL IOANEI
AMR= 22 ZILE

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

asa ....pana se incarca pozele am o datorie fata de voi....
pentru inceput imi cer scuze pentru intarziere si vreau sa urez un sincer LA MULTI ANI! clopoteilor care isi aniverseaza azi 1 anisor,11 si 10 luni!le doresc mult noroc in viata si sanatate multa ca e mai buna decat toate!
la fel urez si clopoteilor care si-au aniversat zilele de nastere in perioada in care nu am fost activa la scris!
de citit am citit tot,nu am ratat nimic si am vazut toate pozele si filmuletele!
felicitari gravidutelor noastre,sarcini usoare,bebei sanatosi si ne-colicosi (cum a zis o zuzica)!
cred ca eu voi fi a patra deci nu incercati sa ma intreceti
elenuta si florina multumesc pentru sfaturile legate de cardul de credit...am luat de la provident.
asa.....ce mai aveam de zis?ca nu pot sa traiesc fara voi nici macar o zi?asta stiati deja
revin ca mai am de zis dar e prea lung mesaju asta si se sperie lumea

LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI!

Gabbysi Addy(tatic) de Daria Maria(11.02.2008)
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Am vazut poza cu "clontsopel impodobit" de Doniro. Ce ochisori frumosi...

Laurici I cred ca-i o scumpa Theiuta cum merge ea ca un pinguin micuts. Cam asa se rostogoleste si Ana. E tare caraghioasa... Si mai trage si cate un chiot, asa-i? Ca doar nu degeaba sunt clopotei.

Monicaa bine ati venit acasa. Imi pare rau sa aud ca Sofita ta nu si-a reglat scaunele. Ai grija. Nu-i a buna cu scaunele urat mirositoare si cu mucus. Daca ai cum, mergi la un medic aici, in tara. Si sincer, mi se pare ca dureaza de prea multe zile. Mai bine sa o mai vada un pediatru. si multa sanatate.

Wooowww...Robertic impodobit... Ce dulce e.. Pup baiatul mumos Ramona ai un pui tare frumos.



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Felicitari Dariucai pentru primii pasi!Se pare ca azi e ceva in aer Sofia facea pasi singurica de vreo sapt dar 1-2,azi a inceput sa mearga singurica pe distante mai "lungi" - jumatate de sufragerie.

Alina vazut poze cu mititeii super tare Anita in bocanci,sunteti o familie frumoasa1

Doniro ce bradut frumos ai si tu,sa-l "uzi bine" ca sa creasca mare si frumos

Shose nu e nimic daca nu o speli, inseamna ca are o pielicica buna nu ca a Sofiei super sensibila.Eu o spal la cap de cand am adus-o acasa cu sampon Sanosan sau cu cel de la Mustela 2in 1,dar tu ai spus ca Pipetei nu-i prieste Mustela,incearca ceva de la Nivea daca tot folosesti marca asta si ii merge bine.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Da, da, Mada, asa si Ana. Pana azi facea cativa pasi si apoi inceeetisor se lasa de-a buselea. Iar azi a strabatut sufrageria de la un capat la altul. Chiar...o fi fost ceva in aer azi.
Bravo, Sofiuca///

Ce ma oftica youtube-ul asta...ceva de groaza. Dupa ce am asteptat o gramada sa se incarce filmul, acum trebuie sa mai astept inca nu stiu cat pana il proceseaza ei.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

asa....deci:
vorbeati de papica.pai Daria papa asa:
7-8 lapte cam 200 ml
pana la 10 doarme
13-14 supa/ciorba+pireut cu carnita/ou,ardei umpluti,mancare de conopida.
intre 10 si masa de pranz poate gusta niste fructe sau suc de fructe
dupa pranz somn(eventual chiar inainte)
la 17-18 somn
la 19 iaurt cu biscuiti,cartofiori copti,budinca.
la 23 culcarea cu 210ml lapte.la fiecare somn de peste zi mai bea cam 120ml lapte.
peste zi intre mese mai ciuguleste un biscuite,o banana,o prajiturica,etc
e bine oare?

da am vrut sa va intreb voi cum culcati clopoteii?
eu ii dau Dariei biberonul si o pun in patut.cand a terminat laptele e 99%adormita ii iau biberonul si gata!ma rog se foieste pana isi gaseste locul dar nu mereu.ma intreb cum o voi spala pe dinti in conditiile astea?ea suzeta nu o mai accepta de cateva luni.
si noua de 2 luni si ceva nu ne-a mai iesit nici un dinte.tot 2 avem
peste noapte nu este o regula sa se trezeasca.cam rar in ultimul timp si nu am facut nimic pt asta.
cam atat!
va pup dulce pe fiecare in parte si fiecare clopotel!

LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI!

Gabbysi Addy(tatic) de Daria Maria(11.02.2008)
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze


Mergi la inceput