LMA Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (148)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D


Ank daca te ajuta cu ceva iti spun eu ca Andrei desi nu mai este alaptat de la 5 luni TOT se trezeste noapte macar o data ca sa pape 250 ml lapte desi seara rade un bibe de 300 ml la ora 20.00.
Asa ca se pot trezi copii si pe lapte praf nu numai alaptati
Pe mine una, sincer nu ma deranjeaza cat stiu ca papa in 5 minute si se culca la loc .
Acum tu vei decide singura cum e mai bine pentru voi .

O zi excelenta !
Lala.



Lala asta nu m-ar deranja deloc... dar fetele se plangeau de 3-4 treziri ..


Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Citat:
citat din mesajul lui Ank83

Citat:
citat din mesajul lui ellis

ANK - FRUMOASA NASTEREA CECILIEI! S-A TINUT DR DE CUANT, TIA DAT SAMPANIA?


ma .... pana m-am dezmeticit eu... a plecat si a zis ca ne vedem a doua zi ... dar nu e nimic... Il tin minte

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici


si la urmatoarea nastere ii aduci aminte sa-ti dea 2 sampanii???

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC LA 1 ANISOR...
Sa-l ajutam pe Andrei sa se faca bine...


http://b2.lilypie.com/gAmbp2.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand..oriunde ai fi...pentru totdeauna...




Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Noi plecam de sarbatori din Bucuresti, nu o sa mai am acces la internet, de aceea va urez de acum Craciun fericit si un An Nou fericit plin de bucurii!

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

hai mey ca deja s-a ajuns prea departe,citesc si nu-mi vine a crede ochilor ceea ce citesc,toata lumea vrea sa ia o pauza!!!
recunosc,si pentru mine au fost momente cand pur si simplu nu ma regaseam in ceea ce voi descriati iar opinia mea era cu totul alta.Nu mi-a cazut bine pe moment insa am stat si m-am gandit..... E absolut normal sa nu fim mereu pe aceeasi lungime de unda,pentru fiecare subiect in parte (vor) exista pareri PRO si CONTRA iar acestea nu trb percepute ca fiind cu caracter personal...fiecare e liber sa-si expuna impresiile si sentimentele.
desi nu sunt de acord cu ceea ce-a zis Lavinia(eu sunt pro alaptat cat mai mult posibil,din pacate nu am avut parte decat foarte putin timp sa ma bucur),nu cred ca a avut intentia sa supere pe cineva!!

Adra,fii intelegatoare si revino aici(imi place sa te citesc ca de altfel si pe celelalte fete Cami,Alina)
Ellis,si tu!

Profit de ocazia asta,sa o rog si pe Jasmin sa revina printre noi!

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui popbianca


ank83, pai dupa cum ai povestit tu aici...a mers destul de usor.....acelasi tipar....unul blond unul negru...comorilor tale


pai am stiut lectia de acum un an

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:


Adina
mama ...si tu ma iei cu bb3...

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Fetelor,pls,pls.....recomandati-mi un tratament homeopat pentru stimularea poftei de mancare
Iustin al meu nu papa mai nimik,a inceput sa slabeasca vazand cu ochii,nush ce sa ma mai fac...nici laptic nu prea mai vrea

Ce vitamine ati dat bulgarasilor?Ma gandeam la Cavit dar acesta parca se da dupa 2-3 ani si de aceea as prefera un tratam. homeopat.


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vasari

Noi plecam de sarbatori din Bucuresti, nu o sa mai am acces la internet, de aceea va urez de acum Craciun fericit si un An Nou fericit plin de bucurii!

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice



Sa aveti parte de un Craciun de vis iar Anul Nou sa va aduca numai bucurii si multe realizari!!!
Maria

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiiiiii

am aparut si eu....

sunt suparata ca Elena are urina tulbure... am facut sambata examenul de urina... are cristale amorfe 4500... fata de 275 cat ar fi normal, urocultura e sterila. Pediatra a zis s-o hidratez bine, adica cel putin 250 ml apa/zi fara suc, ceiut, supa lapte... azi repet analiza, dar tot tulbure e.. asa ca nu stiu ce voi face in continuare.
Amy pt. cresterea poftei de mancare eu le-am dat POLYVITAl... dar pe la 4 luni, la noi a tinut figura!
ankule cum e cu 2 pitici?

In rest.. super ocupata, nu m-am pregatit inca de sarbatori, nu am cadouri si nici bradut... astept sa fie tati liber de maine si sa apuc si eu sa fac cate ceva.

va pup pe toate



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nov-Dec2007

La multi ani Lorena, Andrada si Catalina!! Sa cresteti mari si sanatoase!


La multi anisori cu sanatate, fericire si muuult noroc!

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC LA 1 ANISOR...
Sa-l ajutam pe Andrei sa se faca bine...


http://b2.lilypie.com/gAmbp2.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand..oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput