Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Buna dimineata!Eu sunt in vacantaaaaaaaaaaa!si savurez o cafeluta.Anne-Mary,ai grija de tine,sa nu te racesti!Ia oscillo preventiv!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

anne-marry vin eu la o ceasca de ceai.am incercat ieri ceaiul de ghimbir si mi-a mai luta greata.eu am greturi toata ziua, nici nu pot dormi de greata.azi am eco la ora 4 si am emotii mari.am citit ca a fost bine la eco.ma bucur tare mult ca bebe tau e bine
sunt asa de agitata ca imi pierd ideile, am citit ce ati scris, dar am uitat deja


Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 12+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Buna dimineata!
si eu sint in vacanta. am savurat o...cola, dupa varsaturile de dimineata. dupa raul si amarul lasat de bila aia, cola e singura care ma face sa imi revin. eu nu sint bautoare de sucuri, dar in cazuri exceptionale cind mi-e rau, organismul meu cere coloasi la prima sarcina am baut de citeva ori bune...
la mine starile alterneaza, cind ma simt bine si am energie, sau zac toata ziua in pat, cu o stare din aia de sfirseala.

Felicitari Rallu si Anne pentru ecografia morfo!daca a mai facut cineva si mi-a scapat,

felicitari si pentru noua zmeurica sosita!

Adriana, sanatate puiului. si eu am inteles tirziu. tu ai facut varicela??mie de boala asta mi-e frica, caci eu nu am facut-o, si Rebecca e in colectivitate, stiu ca e contagioasa pina la eruptie...sa speram ca nu ne pocneste chiar acum.

Moni, si eu am avut intr-o zi mai bejulie. bine ca a trecut!

la toate, caci sigur am uitat sa spun ceva/cuiva.
nu am putere sa ma apuc de nimic, noroc cu sotul ca il exploatez zilele astea.
e greu cu gatitul cind e vorba de carne, dar nu am incotro, pt fetita trebuie sa fac. imi vine asa cite o pofta din senin: aseara l-am trimis pe sot pe la ora 9 sa imi cumpere pateu de ficat. stiu ca nu e bun, dar daca maninci o data nu se intimpla nimic.

o zi buna!



Patricia s7 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Neata burtici,

Eu sunt deja in vacanta...si-a luat si sotul cateva zile libere si avem programde alergat prin oras.
De abia astept


"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica12+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

pooh...deja am racit..ce sa mai vad...tb sa iau si oscillo ....

mcrissa va fi bine si la tine ai sa vezi. da-ne de veste cand vii de la echo.

patricia .. si eu as bea cola. poftes pur si simplu ... sa ma fi vazut ieri ..am cumparat niste vinete cu maioneza, ca lesinam de pofta, si apoi,pana sa ajung intr-un loc in care am putut desface cutia sa bag un deget sa manac ...imi era asa de rau ... radea barbatu-meu de mine, ...zicea ca ma vede lumea ca manac cu mana in strada...dar imi era raaaaaaaaaaaau de pofta. asa si cu cola. umpik sa beau si gata.

rallu.....nu iti e frica sa alergi? eu ...abea merg...dar la mine e si problema placeneti joase ...


anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Buna,

Eu m-am progrmaat la coafor pentru vopsit...nu pot sa stau asa mai ales ca merg de Revelion la munte cu niste oameni si nu e frumos sa ma vada asa....o sa ma vopsesc cu Colour Touch fara amoniac. La fel m-am programat si la manichiura...am cam stat asa "lesinata" destul e vremea sa ma ingrijesc....

Mi-am facut aseara si bradutul, e super super...la vazut si o prietena si a zis la fel , am aranjat si casa cu decoratiuni si luminite...trebuie sa pun o poza..
Mai e asa un pic pana la Craciun si eu nu am cumparat nimic..sotului nici idee nu am..la birou sunt pana la 5... Eu am 3 finuti mici si nici macar lor nu le-am luat...trebuie sa ma pun pe treaba.... nu se mai poate.

9+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

anne-marry si eu am mancat ieri vinete cu asa o poftala mine e mai greu cu mancatul ca nu-mi place mai nimic si ma bucur ca am gasit si eu ceva care sa-mi placa.o sa-i spun dr-u;ui ca nu prea mananc si ca nu am luat deloc in greutate, poate imi da ceva vitamine.
rallu si eu am chef de cumparaturi, dar sa treaca eco de azi si dupa ma duc sa-mi iau si eu cate ceva pentru sufletul meu, cadouri, dulciuri...
si voi ati avut emotii inainte de eco?

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 12+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Neata burtici
Ce mai faceti voi
Chiar functioneaza ceaiul ala pt greturi
Ca mi-as lua si eu numai sa stau linistita macar acum de sarbatori.
Bafta fetelor care au ecografii azi.

elena +8

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Mcrissa,si inca ce emotiiInsa cred ca e cat se poate de normalPooh,mami de Timea(15.06.05) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandy_2008 spune:

Neata!

Este normal ca starile de greata sa dispara brusc?
Am avut ceva stari de greata in saptamana 5 si 6, insa satamana trecuta (a 7-a) mi-a fost foarte bine, nu m-am simitit obosita nu am mai avut absolut nici o stare de greata, si vad ca si astazi imi este bine...Am citit pe site la Indexul pe saptamani si ar fi fost normal sa imi fie rau...
A mai patit cineva la fel? Este normal sau s-a intamplat ceva in interior? Inca nu am un doctor asa ca nu prea am pe cine sa intreb...Merci
Bye

Mergi la inceput