Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 (6)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Madutza, oftalmologie am ales acuma. Ce faina ii Ana ce mult seamana cu tine! Si tu parca esti o pustana, sora mai mare a Anei nu mamica a 2 fete superbe! Vazand suzeta in gurita Andreei (Avent, si eu am folosit la Timi) mi-am dat seama cat e de micuta! Sa-ti traisca dulcetile!

Bertha, nu prea indraznesc sa-mi pun lamaie pe sani, mi-e frica sa nu ma usture . Lui fiica-mea ii plac tot felul de ciudatenii (mananca usturoi si ceapa goala, muraturi goale, mustar etc) asa ca nu cred s-o pacalesc prea usor. Deocamdata am renuntat la ideea cu intarcatul mai vad eu ce-o fi. Acum sunteti bucuresteni cu totii, nu?

Carmen, , multumesc! Astept pozele sa-ti vad copii cu cerul in ochisori! Pe cand bebe 3? Cum e la scoala?

Vlad iar a primit o gramada de cadouri. Parca anul asta n-am mai cheltuit ca anii trecuti dar tot i-am rasfatat din greu. Anul asta Cars a fost in top.

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06) Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Diana, tare fain sa primim vesti de la voi. Pozele sunt frumoase, Timeea a crecut mult, este o adevarata domnisoara! Iar Vladut..., o minunatie de baiat. Succes in noua directie aleasa, sper sa-ti placa si sa te satisfaca. In oftalmologie este bagat si sotul meu, vinde cristaline intraoculare si de la el am auzit ca este mare mafie...

Rebeca l-a primit pe Pleo de Craciun, deocamdata este fascinata de el, sa vedem cat o sa o tina. Mi se pare prea devreme pentru ea, dar a fost o surpriza de la tati.

Ioana 21+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Hop si eu. Puturosii mei inca dorm.
Cami Stefaniei. Imi pare rau de decizia luata. Poate te razgandesti si revii pe aici. Chiar mi-ar parea rau sa nu mai treci pe la noi.
Diana Succes in noua directie. copiilor. Ce mari s-au facut. Timi e superba si Vlaut un mic cuceritor.
Carmen Odihna placuta. Felicitari lui Teo pentru vorbit, cred ca e tare haios.
Maduta Anei si succes cu schima de imunizare.
Berta si pentru voi.

Noi de Craciun am fost, ca de obicei, prin plimbari. Mancare nu am facut deloc. In schimb Mosul a baut cam multa tuica si s-a imbatat. A uitat ca a lasat cadou pentru Bia sub btadutul ei si a pus la fiecare bradut pe unde a fost ea. Si a primit vreo 4 bebelusi, un joc cu albinuta si Wini Poh (am scris bine?), dulciuri, fructe si hainute.


Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamica_de_mai spune:

multumesc,sunteti dragute; cred ca sunteti super la Urgente,Resuscitare si Terapie Intensiva...
Diana,este normal sa fie discutii in contradictoriu,banuiesc ca suntem tare diferite,desi acum avem un numitor comun:copiii.
Nu ma doboara o discutie in contradictoriu,nu se merita si apoi sunt alte probleme muuuult mai mari carora trebuie sa le facem face; astea sunt mici copilarii dupa parerea mea..
Foarte sincer: incerc sa ma rup de forum, este o dependenta pe care vreau sa o inlatur..
Terbuie insa sa recunosc ca mi-a fost si inca mai poate fi de mare folos cand te simti depasita de multe probleme legate de copii si nu numai..
Acum Stefania este "calare" pe calculator, Sebi la fel cand este acasa si il deschid; mai intram noaptea, dar acum fiecare minut de somn este extraordinar- si chiar daca imi propun sa mai citesc cate ceva seara unoori pic franta..
Nici voi nu mai scriati pe aici..acum ce-mi faceti,ma intoarceti din drum

Despre noi, am doi copii nazdravani, se iubesc mult (o explozie de fericire la fiecare revedere-chiar dupa 5 minute de despartire) si se bat pe la colturi-Stefi ii da palme peste ochi si Sebi o impinge )..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Repede acum ca nu se stie de mai pot si maine ...

La multi ani!!!
Un 2009 mai bun .... mai cu mot asa, exact cum ni-l dorim fiecare in parte! Si mai ales cu multa, multa sanatate ... ca restul reusim noi ... doar suntem fete destepte! ;)
Tot binele din lume ptr. pitici - mici si mari -, mamici, tatici, bunici ... ptr. toti cei dragi voua!
Va pupicesc cu mult drag pe fiecare in parte!

Imblanzitoarea de balauri: "Sensible Cristian & "Demolition" Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

La multi ani, dragele mele! Sa aveti un an cat mai plin de frumos si bun!
Va pupam!

Ioana 21+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Si eu va doresc un an nou mult mai bun si multa sanatate, liniste si fericire pentru voi si toti cei dragi.
LA MULTI ANI 2009!

Multumesc mult pentru aprecierile pentru Eric. De fapt toti copiii nostri sunt frumosi si deosebiti. Si eu am vazut poze cu copiii extraordinar de frumosi, fericiti si cu bebelusi mirosind a lapte (emoticon plin de invidie din aia frumoasa), dar si cu parinti mandrii de comorile lor!

4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Am intrat scurt sa va urez un sincer La multi ani! Un an nou plin de realizari, cu multa sanatate, copii sanatosi pentru cine a pus punct cu procreerea si sarcini cat mai apropiate celor care vor sa isi mareasca familia cu sufletele pufoase si iubitoare, sarcini usoare Ioanei, Pietricicai si Irinelului ... (Irinusha te treceam in locul Irinelului mai stii!!! ) cu copii sanatosi si frumosi ca parintii lor!

Va pupic pe toate... Imi pare rau ca nu am timp sa scriu mai des... de citit intru si citesc destul de des... ma bucur si ma intristez alaturi de voi ...dar mi-e tare greu sa scriu cu mandrii in spatele meu... muuulta treaba si sa fiu sincera foarte greu cu 3 cupii dintre care 2 bebei. E frumos dar si foarte greu! Asa imi pare acum cand sunt obosita ... poate cand ma voi mai ajunge un pic cu somnul o sa uit si o sa zic ca a fost usor!





Nally si Sebastian (14.04.2004) - Petru Alexandru & Pavel Cristian (19.09.2008)


Poze cu Sebi!
Poze Gemeni



* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

La multi ani, dragi mamici, pitici si tatici! Sa aveti un an 2009 asa cum vi-l doriti, cu sanatate, liniste si multe impliniri

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

La multi ani! Un an nou plin de impliniri, sanatate si familii fericite! Distractie placuta de revelion!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06) Filmulete

Mergi la inceput