Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 (6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

CRACIUN FERICIT!
MOSUL SA VA ADUCA MULTA SANATATE, FERICIRE, IUBIRE SI INTELEGERE!


LA MULTI ANI! GABITA Scuze de intarziere. Sa-ti traiasca copii, sa fii iubita si multa fericire!


Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Dragele mele?

Cum ati petrecut? Speram ca bine!

Si la noi a fost bine, dar obositor ca gazde...Azi a fost mai bine ca am stat toti 4 singurei acasa si am dormit pana aproape la 11 .

Am fost cu Ana miercuri seara la control si tot se mai auzeau raluri la plamani, asa ca face injectii in continuare, pana duminica dimineata. I-a scos gentamicina si mai are doar Fortum. Eu mai aud haraind si are si weezing. Daca nu ii trece pana duminica, nu stiu ce sa ma fac, ca dr pleaca din tara luni...As merge la Bucuresti, dar nu stiu la cine. Ea acum arata mai bine, mananca aproape ca inainte, e vesela si doarme muuuult. Andreea e bine.

Madutza,Mariuca(17 Mai 2004) si Andreea (21.11.2008)

http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Madutza, multi pentru Ana. Trebuie sa se faca bine. In Bucuresti iti recomand pe dna doctor Elena Jianu, care este la Municipal.

Cami, sa fie Stefania sanatoasa, sa creasca mare si vioaie! La multi ani!

Cum ati petrecut Craciunul? Copiii cum s-au simtit? Cadourile au fost pe masura asteptarilor? A nins pe la alte mamici, ca la noi la Bucuresti nici un fulg...

Ioana 21+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamica_de_mai spune:

In primul rand, La Multi Ani si un An nou fericit,cu sanatate !!!

In al doilea rand imi cer mii de scuze ca abuzez de contul comun;sunt Camelia si am o mica "problema" :am solicitat inchiderea contului "anacami", mi s-a inchis (desi nu apar in "pomelnicul" de la sectiunea corespunzatoare si vad ca se pot trimite PMuri la acel cont-probabil in neant- fara avertizarea expeditorului ...)

Noi suntem bine, multumim de urari si uram la randul nostru La Multi Ani tuturor Stefanilor si Stefanilor sarbatoriti astazi...

Multa sanatate si lui Stefan de Dana,daca mai tine cineva legatura cu ei sa ne dea de veste..Pupici dulci!

Sunt foarte bucuroasa si ma rog in continuare pentru Laura (Laurina)

Madalina,multa sanatate Anei; uff,a mai avut ea o perioada urata acum vreo 2 ani-nu??; parca anul trecut a fost mai bine.

Monet,te bate vreun gand pentru bb3 ?
Sarcina usoara tututor gravidutelor,copilasi sanatosi si cuminti!

Irinusha,sunt gata carnatii-fabricati si bagati la tochitura..! eu am curatat doar usturoiul,o treaba destul de nasoala si ea (nu mai vorbesc de mireasma persistenta mare perioada dupa..)

De la Mos, Sebastian a primit 2 Meci (vorba lui)-adica Mack din Cars in doua variante + un Bucsa tip lego+haine (astea fara importanta dupa el...);Stefania o papusa Fifi+un bebelus care trebuie hranit (este super haioasa cu el- are grija de el o perioada , dupa care se plictiseste si il ia la suturi in timp ce isi baga biberonul lui in gura ei ...) + muuulte haine (rochitele)..

Nu stiu cand si daca voi mai cere redeschiderea contului, vad ca este mai bine fara tentatie...dar voi mai tine legatura cu voi din cand in cand
Va voi da link cu poze dupa ce ne intoarcem in Bucuresti (Carmenbr ),aici avem conexiunea printr-un mobil si este extrem de proasta...

Daca vrea cineva sa-mi scrie,poate sa o faca pe adresa
matei.camelia@yahoo.com

Inca o data mii de scuze pt. folosirea contului comun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Cami, ce s-a intamplat? De ce ai cerut inchiderea contului?

Ioana 21+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Sper ca ati avut un Craciun fericit si va doresc sa aveti un an nou minunat si plin de impliniri! Copilasi sanatosi si isteti!

La nou a fost o perioada incarcata. N-am mai intrat de cand a facut Vlad 4 ani, a fost o perioada agitata, nu cea mai minunata a vietii mele dar pana la urma bine ca suntem sanatosi si impreuna! A trebuit sa renunt la cardiologie ptr ca ma chinuia naveta la Timisoara si simteam cum ma rup in 2 tot penduland intre 2 case plus ca-mi dadea familia peste cap. Nici atmosfera de la Clinica nici ce invatam acolo (adica nimic in plus fata de ce as fi invatat aici, in Arad) nu-mi placea. Am cerut transfer la Arad dar seful meu de rezidentiat nici n-a vrut sa auda. Asa ca am luat-o de la capat, am invatat am dat din nou rezidentiatul, am schimbat specialitatea (sper sa-mi placa, din ianuarie incep) si am dat de oameni muuult mai intelegatori spre bucuria mea!
Copii cresc, Vlad cu gradinita care ii place la nebunie, Timi o sa mearga si ea din ianuarie si sper sa-i placa. Timeea inca suge si nu prea stiu cum s-o fac sa renunte. Am fost in concedii la Budapesta (a fost minunat!) si in Antalya (la fel de minunat).

Daca doriti am pus si poze proaspete, din decembrie. http://good-times.webshots.com/album/569394334pTUUgX

Trimit sa fiu sigura si mai revin.

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06) Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Atatea vesti bune!

Irinel, felicitari! Ma bucur din tot sufletul!

Piatra lunii, din nou cu burtica! Minunat! Felicitari!

Felicitari Madutza, Gabitza, Nally, Laureta, Bertha! Sa va traiasca fericiti puiutii! Pupici Ioana pe burtica!

Cami, am citit si eu aseara de curiozitate. Daca vrei sa ramai departe de forum se poate destul de usor. Dovada sunt eu. Discutii in contradictorii au fost si vor fi mereu. Hai ca mi-e dor de userul Anacami .

Laurina, multa sanatate, m-am gandit la tine sper din tot sufletul sa te faci bine!

Mona, felicitari ptr job! Te admir sincer!

Irinusha,

Carmen (Mephala) ce mai faceti voi? Trebuie sa te buzz-ai pe mess zilele astea, dar daca o faci tu inainte si mai bine!

Sper sa mai intru. Nu promit nimic ptr ca zau ca nu stiu daca ma pot tine de promisiune...

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06) Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Cami, nu vreau userului "Anacami"!!! Nu ne suparam daca o sa intri mai rar (si eu am avut perioade de nescris cate 6 luni), dar o sa ne fie dor de tine . Fiecare putem vb pe mail una cu cealalta, avem adresele, dar parca e altceva pe forum, suntem o familile . E ca si cum ar pleca un membru din familie si ar spune ca va tine legatura cu fiecare in parte, dar separat. Sper sa mai intri sa citesti mesajul meu. Altfel, vin pe mail dupa tine . Si, La multi ani pentru Stefi!

Diana, ce bine ca ai mai intrat sa ne dai de veste. Wow, Timeea inca mai suge! Bravo! Ma bucur ca ati revenit la un ritm normal si sper ca deciziile luate sa fie spre binele tau si al familiei. Ce specializare ti-ai ales acum? lui Vlad de la Ana.

De azi a scapat Ana de injectii. Mai continuam 5 zile cu antibiotic pe gura: SUDAMED. Dupa aia incepem o super-schema de imunostimulare si fortifiere.

Poze noi la link-ul din semnatura!



Madutza,Mariuca(17 Mai 2004) si Andreea (21.11.2008)

http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!

Cami, in primul rand "La multi ani!" pt Stefania! Sa creasca mare si sa fie sanatoasa!
In al doilea rand, m-ai lasat cu gura cascata cu inchiderea contului. Nu pot sa cred! Sunt sigura ca ai alte motive decat ca vrei sa stai departe de forum, dar inteleg ca poate nu simti nevoia sa le impartasesti. Eu tot sper ca o sa te razgandesti...ce zici? Daca nu-ti mai place Anacami, poate incerci Camiana? Glumesc, dar m-a intristat tare decizia ta. Exact cum spunea Madutza, suntem ca o familie, nu putem permite unui memebru sa dezerteze. Te rog din suflet sa te mai gandesti si, pana iei o decizie cu userul, sa ne mai dai vesti cu ajutorul "mamicii de mai".

Diana, ce ma bucur ca ai mai scris! Chiar ma intrebam ce mai faceti! Imi pare rau ca ai avut o perioada atat de grea, dar e bine ca, pana la urma, tot raul a fost spre bine. Te admir mult ca ai luat o astfel de decizie, sa renunti la primul rezidentiat si sa ai curajul sa incerci iarasi, cand stim cu totii ce examen greu e, ce pregatire presupune, mai ales cu doi copii acasa. Felicitari!
Wow! Cand am citit ca suge inca Timeea, am fugit la semnatura, sa vad ce varsta are! Daca nici naveta ta n-a dezvatat-o de san, nu stiu ce idee sa-ti dau. Eu la Darius mi-am dat cu lamaie pe sani...dar era mai mic, 16 luni, la voi nu stiu daca tine.

Madutza, ce ma bucur ca Ana si-a revenit si ca a scapat de injectii, mititica! Sper ca te-ai mai linistit si tu.

Laurina, m-am tot gandit la tine. Te asteptam repede inapoi!

La noi mosul a venit pt Darius cu trusa de doctor si fructe mari din plastic (sa le duca la gradi), ca asa a fost solicitarea din scrisoare. Din proprie initiativa, mosul a mai adaugat un joc de darts, care a avut un succes fulminant si la copil si la tatic. Pt Ioana a venit cu hainute, o zornaitoare si o papusica, stiu ca-i f mica pt papusi, da' mosului i s-a parut ca seamana cu ea si chiar a avut dreptate. Bubitele i-au trecut aproape in totalitate, dar i-a ramas fata ff aspra, nu i-am mai dat cu nimic.

A! Nici la Darius n-au avut succes hainele si nici fructele In schimb, dulciurile...

Din pacate n-am apucat sa vad poele, dar o sa recuperez la anu', ca o sa plece Darius 2 sapt la bunici si o sa fiu mai libera.

Pupici tuturor si sa aveti un an 2009, exact asa cum vi-l doriti!

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Salut.
N-am trecut de ceva timp pe la voi, daca aveti nevoie de scuze, le gasesc, ...acum profit de vacanta sa ma odihnesc si sa fac ce-mi place. Baietii sunt bine, Iustin se bucura de vacanta (si nu s-ar intoarce la gradi, ), Teodor vorbeste de-a dreptul. Sunt atat de haioase dialogurile dintre ei! Nu l-am dat la cresa, dar ma bate gandul.

Am citit din urma, moamaaaa, cate noutati!
Irinel, felicitari pentru sarcina! Ma bucur tare mult pentru voi!

Cami, s-a intamplat ceva? Mi-s tare nedumerita... Stefaniei si sper sa ceri redeschiderea contului, ce ne facem fara tine?

Piatra lunii, te invidiez pentru sarcina, . Toate cele bune va doresc!

Nico, am vazut poze cu Bia, a ramas aceeasi fetita dulce si scumpa pe care o stiam! Si ce inaltuta e! De curiozitate, l-am masurat pe Iustin: are 117cm, de kg. nu mai vorbesc, ca e dolofan bine.

Monet, din toata inima iti doresc cu sanatate si toate cele bune! Chiar, ce-ti mai doresti? Ai doua fete frumoase, un job de invidiat....

Bertha, Madutza, Gabitza, Nally, sa va traiasca copilasii si crestere usoara! Madutza, , ce-a crescut Ana! Imi pare rau c-a fost bolnavioara, multa bafta cu schema de imunizare.
Bertha, daca e vorba de un stafilococ, la Teodor a mers ft. bine tratamentul recomandat de medicul homeopat. Daca ai vreun medic homeopat bun, te-as sfatui sa mergi cu Ioana s-o vada, . Cu Darius, muuuuulta rabdare si nervi de otel.

Iulia, multumim de urari, un an nou bun si voua! Vacanta placuta si te asteptam cu multe poze.

Irinusha, cum ati petrecut de Craciun? Am citit c-ati pregatit multe bucate, gospodinelor! Mosul a fost darnic?

Diana, ma bucur mult ca ne-ai dat vesti despre voi. Musai sa vorbim pe mes, mi-e tare dor! Felicitariiiiii pentru rezidentiatul dat din nou (imi inchipui ca nu ti-a fost deloc usor) si bafta la noul loc de munca. Ti-am admirat copilasii, ce-au crescut! Si bradutul e tare fain!

Ioana, felicitari pentru bebelina!

Carmenbr, v-am vazut pozele, ce-a crescut si Eric! Of, of, trece timpul....

cu sanatate Gabitzei!

Laurina, multaaaa sanatate!

Ma opresc aici, sper sa reusesc sa pun cateva poze cu noi, din pacate merge tare greu netul.
V-am pupat pe toate!





Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput