Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Dragi mamici, s-a rezolvat misterul. In burtica avem o bebelina vioaie. Va pup, nu pot sta, revin!

Ioana 20+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Ioana, sa fie sanatoasa mititica-samburica! O sa ai doua frumoase! Avem numai fetite in club in ultimul timp! E perioada papuselelor!

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Fetelor, eu chiar nu am mai scris de un secol. Am citit mereu, am fost alaturi de voi, am plans si am ras cu voi, m-am bucurat de toate realizarile nazdravanilor vostri, dar nu am scris. Sper sa fiti ingaduitoare cu mine si sa ma iertati. Nu vreau sa intru in detalii ce s-a intamplat, dar sarbatorile m-au ajutat sa revin pe aici. Din pacate, nu o sa fiu prezenta atat de des ca voi, harnicutele, dar promit sa incerc.

Vreau si eu sa urez bun venit bebelusilor noi si noilor mamici, sunt tare frumosi si mi-e asa de dor de un bebe, dar la noi inca nu apare nici un samburel. Om vedea ce s-o mai intampla. Sa le dea dumnezeu sanatate multa caci sunt sigura ca sunt iubiti si mult asteptati.

Sunt si eu alaturi de Laurina si sper sa primim vesti bune curand.

Bebe Beca, ma bucur ca o sa aveti o noua minune. Sa fiti fericiti si sa va bucurati de cele 2 printese.

Irinusha eu chiar simt lipsa mesajelor tale mai dese. Pupici la cele 2 minuni.

Nicoleta, ce s-ar face grupul asta fara tine. Multumim pentru suport. Pupa nazdravana.

Bertha, cum se simte micuta pictorita? Au disparut bubitele? Dar nazdravanul? A mai trecut gelozia?

Anacami, eu vanez pozele tale, doar-doar te-oi vedea si pe tine. Dar cred ca mai am de asteptat. Ce fac minunile tale?

Madutza, ce-a fost mai greu cu Ana a trecut. Bine ca e bine acum. In sfarsit toti 4 acasa.

Cu Irinel si cu Monet eu tin legatura si prin telefon si cu toate astea, am aflat vestea cea mare de aici, ca George n-a vrut sa dezvaluie surpriza cand am sunat.

Irinel, tu stii ca eu ma rog pentru tine, pentru voi. Tot ce imi doresc mie iti doresc si tie. Va sarut mult.

Mona, sa fii fericita ca iubita esti din plin. Adauga putina pupiceala si de la noi. Stiam eu ca o sa faci alegerea cea mai buna pentru sufletul tau.

Am vazut si eu pozele cu toate minunile voastre si o sa las linkul cu pozele noastre.

http://community.webshots.com/user/ericutzu

Va imbratisez cu mult drag pe toate, nominalizate si nenominalizate.

4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Hi hi ... Carmen, tocmai te-am zarit pe forum si vroiam sa-ti dau un PM sa-ti spun ca ti-am vazut frumosul pirat american cu nasul rosu :) ... dar e frumos rau mai, sa aveti grija ca o sa-l vaneze fetele. Speram ca "problemele" mentionate n-au de aface cu Ericut ... si ne bucuram ca ai dat pe la noi. Pupici!

Madutza, incerc maine un tel. ... suntem la ai mei, asa ca fac scurt .... intelegi tu!

Ioana, felicitari ptr. bblina! Daca-i tot asa de frumoasa ca Rebeca aia sunteti si voi ... :) Pupici pe o burtica cu fetita!

De Laura stie cineva ceva? Chiar nu tine nimeni legatura cu ea? Parca Cami vorbea cu ea la telefon ... Camiiii, stii ceva?

Iete ca intrai doar sa vad ceva si ajunsei sa scriu mesaje ... Cum spuneam, suntem la ai mei, copiii si bunicii in al noulea cer :D ... azi am facut sarmalele (ptr. o intreaga armata) cu copiii jucandu-se printre picioarele noastre ptr. ca Opa a avut treaba si ne-a lipsit dadaca... maine urmeaza piftia si carnatii ... na, pregatirile de Craciun. Miercuri il asteptam si pe tati de la munca si sa vedeti chef si dureri de burta ;)... Crisulica deja inumara noptile pe degete pana vine Mosu :) ... noroc ca Melie nu stie inca ce si cum ca ne-ar fi batut si ea la cap ...
Cam atatica ... va doresc o noapte buna, intru si eu la nani langa fi-mea ... va mai scriu eu.
Sanatate!!!

Imblanzitoarea de balauri: "Sensible Cristian & "Demolition" Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Carmen, ma bucur atat de mult ca ai reusit sa scrii! Chiar am intrebat daca mai stie cineva ceva de tine. Am vazut pozele voastre (o parte doar) si, intr-adevar, are dreptate Irinusha e un frumos Eric, scump-scump, ce mai! Sa inteleg ca va doriti si voi un alt bb? Daca da, sa dea Dumnezeu sa vi se indeplineasca dorinta cat mai repede!
Eu sunt putin necajita, pt ca Ioanei i-au aparut iarasi alte bubite pe fata. De sambata nu i-am mai dat cu violet si acum are un orajor plin-plin...nu stiu ce sa-i mai fac, dr a zis sa nu-i dau decat o perioada limitata cu solutie. Si violetul nu face decat sa ajute la disparitia mai rapida a punctelor, nu trateaza cauza Dupa sarbatori ma duc peste medicul de familie, sa-mi spuna cum sa fac sa-i mai fac niste analize, eventual din bubitele respective, sa vedem daca tot stafilococul e de vina sau mai stiu eu ce.
Despre Darius ce sa zic, gelos n-a fost niciodata, ba din contra se poarta f frumos cu surioara lui. Problemele cu el incep cand nu facem ce vrea el, cand incercam sa-i mai corectam din obiceiurile proaste...in fine, are aceleasi manifestari urate, e f obraznic, si ne spune tot felul de aberatii, ca nu are nevoie de noi, ca nu-i trebuie parinti...si altele asemenea. Toate astea nu au legatura cu aparitia fetitei, pt ca sunt problemele noastre zilnice de cateva luni bune.
Te rog mult sa scrii mai des, stii ca suntem aici cu sfat, daca avem, sau amcar cu o vorba buna.


Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

'Neata fete dragi!

Tocmai am primit un sms de la Cami, dupa ce a contactat-o pe Laura. Scriu ce am primit si eu:

"Buna, ce surpriza placuta!Acum sunt bine, recuperarea mai dureaza un pic, dar sper ca de anul nou sa fiu acasa.La multi ani ptr. toate mamicile!"

Cami n-are conexiune buna la tara, asa ca va scriu eu, ca sa nu va mai faceti griji!

Pupici!

Imblanzitoarea de balauri: "Sensible Cristian & "Demolition" Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Cami, Irinusha, multumim pt vestile bune! Inimoase ca intotdeauna! Slava Domnului ca e bine! Ne gandim la ea si speram sa ne scrie ea din casuta ei de Anul Nou.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Bertha ... sanatate multa micii printese!

Nu stiu cand o sa mai pot intra, asa ca va urez de acum

Craciun fericit!
Mosul sa aibe sacul plin cu sanatate, prosperitate, impliniri, bucurii, intelegere si armonie in familii ... si mai ales sanatate ptr. puiutii mici si mai marisori!

Anul Nou sa fie asa cum vi-l doriti!

La multi ani!

Imblanzitoarea de balauri: "Sensible Cristian & "Demolition" Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Am terminat si eu o parte din treaba si ma relaxez putin-putin.

Carmen Ma bucur ca dai pe la noi. Fie ca anul nou sa va aduca mult mai putine probleme, fff multa fericire si un bb. si lui Eric, pare mai mare pentru varsta lui.

De LiliB mai stiti ceva? Ce mai fac?

Ioana Felicitari pentru fetita. Mey, stiam eu ca tot fetita faci. sa fie sanatoasa si frumoasa ca mamica ei.

Berta Pana ajungi la medic incearca crema de galbene. Probabil ca nu trateaza cauza dar ajuta la vindecarea bubitelor. domnisoarei.

Cami, Irinusa Multumim de vesti despre Lautina. Dumnezeu sa o ajute sa veniva acasa sanatoasa.

De Carmen sau de Dina mai stiti ceva?

si spor la munca.

ma duc sa caut bradutul nostru si sa il impodobim

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Multumesc frumos de reprimirea calda.

Irinusha, "suflet cald' asa cum iti zice tie o mamica draga noua amandurora. Si eu am vazut pozele tale mereu, ti-am admirat minunile si pe tine te-am admirat ce curajoasa ai fost sa faci 2 copii atat de apropiati ca varsta cu toate problemele tale de sanatate. Din pacate, la mine e mai mult o dorinta de a mea, sotul nu prea vrea. Adevarul e ca noi nici nu avem ajutor decat de la tatal meu, iar el a imbatranit si a inceput sa ai ba si probleme de sanatate, asa ca mi-e cam frica. Mi-am mai dat ragaz 2 ani, daca o fi sa ne hotaram, sa ne ajute Dumnezeu.
Multumim de vestile despre Laurina.

Nicoleta, spor la impodobit bradutul. E zapada in Bucuresti sa se bucure Bia?

Bertha, eu zic sa mergi ma ledic decat sa ai indoieli. E prea mica sa poti sa lasi lucrurile asa, iar problemele cu pielea sunt in general probleme care se diagnosticheaza destul de greu si se trateaza la fel. Sanatate multa micutei. La capitolul incapatanare si noi avem, dar eu pe Eric nu-l las sa "escaladeze" gardul, ii aduc aminte de time out si se rezolva destul de repede greseala. Dar, bat in lemn, nu prea mai avem probleme. Insa sunt zile cand si mie imi vine sa il trimit in lume.

Eu maine sunt libera as ca o sa va zic mai devreme decat mai tarziu
CRACIUN FERICIT CU MULTA PACE SI LINISTE IN SUFLET SI IN CASA!

4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput