Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piatra lunii spune:

MONET, la multi ani sanatosi!

IRINEL, ma bucur si eu mult de veste, de data asta va fi bine,iti urez numai bine! Vom avea amandoua bebe in aceeasi luna de vara :)

pupici la toate fetele! si sarbatori fericite !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Fete dragi, nu m-a rabdat inima sa nu intru putin stiind ca Irinusha o sa va spuna despre bebelus. Multumesc mult de gandurile si urarile frumoase, sper si eu, ma rog la Dumnezeu si la Maica Domnului sa fie sanatos. Sunt cam ingrijorata acum cu gripele, Danut are febra si tuseste rau, sper sa nu iau de la el ca le aduce pe banda rulanta de la gradi. El e tare fericit de bebelus mereu intreaba de el, isi face planuri, e tare dragalas.

Felicitari la toate mamicile cu inca un bebelus: Nally, Bertha, Madutza, Gabitza. Desi nu am scris si nici nu am apucat sa citesc decat extrem de rar pe la voi, Irinusha draga de ea m-a tinut mereu informata despre ce se mai intampla, si mi-am tot propus sa va scriu macar ca sa va felicit pentru minunile voastre, ma bucur mult pentruu voi.

Piatra lunii sarcina usoara si bebelus sanatos! Eu am DPN pe 30-31 deci pe la sfarsitul lunii, cred ca tu ai mai devreme, ca stiu ca am aflat vestea inainte de a sti ca sunt eu graviduta. Apropos, eu eram invidioasa pe langa Irinusha pentru cei 3 puiuti (sau puiute? :-)

Bebe Becca felicitari si tie si sa ai un bebelus sanatos!

Mona la multi ani cu sanatate si impliniri! Daca ai nostaligii de bebe mic, mai incearca unul, ca faceti copii frumosi. Acu cat se mai poate, ca mai tarziu ai destul timp de munca multa :-) Zic si eu nu ma bate!...

Nicoleta, Danut avea prin toamna 1.06 m daca nu ma insel, si nu-mi pare deloc scund. Copilasii cu 1.16 m sunt viitoare fotomodele probabil :-). Generatia asta e mai inalta cred eu, da Bia nu cred ca e chiar scunda.

Inteleg ca si Cris vrea un bebelus asa ca o sa ma rog si eu alaturi de voi pentru ea si pentru draga de Alus. Eu chiar ma gandeam ca nu o sa se mai intample, imi daduse ginecologul sa fac monitorizarea ovulatiei si am realizat ca n-o sa reusesc sa fac, dureaza prea mult si nici nu prea aveam tragere de inima. Daca Dumnezeu vrea altfel, de ce sa ma incrancenez? Mi-a dat deja 2 copii minunati, sunt femei care n-au nici unul. Dar s-a intamplat si sunt tare fericita, desi am un sentiment ciudat cand ma gandesc ca ma uit la Maria mea draga si ma gandesc ca o sa aiba un fratior/surioara (eu cred ca fratior ca prea mi-e greata rau) care n-o sa o stie decat din poze.

Iulia cand mai vii prin Toronto sa nu ne ocolesti, bine? Chiar daca n-apuc sa scriu pe aici, nu inseamna ca nu va mai cunosc ?;-) Multumesc mult!

Eu chiar nu apuc sa intru pe la voi decat o data la cateva saptamani sau luni, ma trezesc la 4 dimineata ca la 6 incep serviciul (am inceput de vreo luna jumate sa lucrez din nou, nu stiu ce fata o sa aiba cand or sa afle vestea...), am ales sa lucrez asa ca sa ajung la 3 sa il iau pe Danut de la scoala. Apoi mai dorm cate putin daca ma lasa Danut si incep cu treburile pe acasa, la care nu prea mai fac fata din cauza de greturi rele de tot seara. Bine ca ma ajuta George, da chiar si asa e greu si e frustrant. Da o sa treaca...

Va pup pe toate, va rog sa ma iertati ca nu v-am pomenit pe toate! SI pe puii vostri dragalasi!

Sarbatori fericite, un an nou cu sanatate, liniste si intelegere in familie si numai bine!


Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

LAurina, Doamne ajuta sa fie totul bine, tocmai tie uitasem sa iti scriu. E tare rau cand nu suntem sanatosi... Pupici multi si un an nou cu sanatate deplina sa te poti bucura de Mihnunita draga.

Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piatra lunii spune:

IRINEL,tu ai sa faci o Leutza :) ,ca Silvia . Eu am sa fac un Racusor :). Eu as zice ca faci fetita daca ai asa greturi,asa se spune mai degraba,ca daca ti-e mai rau faci fata, desi stiu ca nu e regula ci doar ca asa se spune.Dar oricum,eu as zice ca va fi fetita.

LAURINA, si tie iti doresc multa sanatate si refacere rapida si sa aveti sarbatori fericite!

pupici la toti copilasii!si sa vina Mosul incarcat cu tot ce-si doresc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

iubitelor,

va multumesc cu inima mare cit o casa pentru cuvintele voastre!!

irinel! cit ma bucur sa citesc de bebe ce-o sa vie la vara! doamne-ajuta, ca toate or sa fie bine . si io zic ca fetita, nu stiu de ce zic asa, asa simt acuma....

laurina, stiu ca esti bine; sa ne scrii cind apuci. te pupam!

fete dragi, va iubesc pe toate ca si cum ati fi surorile mele!! fie ca vietile voastre si ale dragilor vostri sa fie presarate cu bucurii la tot pasul, muzica in suflete si multumire in inimi......

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"Recente 2008"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

o, am uitat sa va spun ca am luat oferta numero 3, de la oamenii de la alstom (unde-am lucrat in vara) in west palm beach! sint super-fericita! o sa lucrez direct cu presedintele la high level in firma. is tare norocoasa.....

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"Recente 2008"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Irinel Imi pare bine ca ne-ai scris. pe burtica. Milta sanatate lui Danut si Un an nou plin de bucurii.

Monet Mult succes la noul serviciu.

Legat de inaltimea Biei, se pare ca seamana foarte mult cu Catalin. El are peste 1.80 m iar ea a dat semne inca din burtica ca va fii inalta.

Noi am fost la tara si am taiat porcul, asa ca am avut activitate intensa. Bia ne-a ajutat si ea. Ne pregatea pungile in care puneam carnea si punea etichete. La un moment dat s-a plictisit si cum ii era frig s-a dus in casa, dar in usa s-a intalnit cu mamaie si ia zis cam asa: "mamaie, ii ajuti tu pe parintii mei ca mie imi e frig si intru in casa".
Sistemul cu buline merge binisor. Inca are momente cand prefera bila neagra decat sa faca cum spun. Drept urmare saptama ce a trecut a avut mai multe bine negre si este pedepsita.

si va doresc o saptamana frumoasa

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!

Desi n-am timp, nu ma lasa inima sa nu scriu cateva randuri!

Irinel, mamica draga, nici nu ai idee cat m-a bucurat vestea asta! Sa fie intr-un ceas bun si sa fie bb sanatos, indiferent ce-o fi, fetita sau baiat! Ce program greu ai si tu! Ai grija de tine, te rooog!

Monet, felicitari pt job! Ma bucur ca esti multumita!

Dragele mele, vreau sa va urez Sarbatori fericite, liniste, implinire, belsug, totul pe potriva sufletelor voastre mari!



Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irinel

Fete dragi, nu m-a rabdat inima sa nu intru putin stiind ca Irinusha o sa va spuna despre bebelus. Multumesc mult de gandurile si urarile frumoase, sper si eu, ma rog la Dumnezeu si la Maica Domnului sa fie sanatos. Sunt cam ingrijorata acum cu gripele, Danut are febra si tuseste rau, sper sa nu iau de la el ca le aduce pe banda rulanta de la gradi. El e tare fericit de bebelus mereu intreaba de el, isi face planuri, e tare dragalas.

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria


Irinel, ma bucur nespus pentru voi! Sarcina usoara si multa sanatate!

Madutza,Mariuca(17 Mai 2004) si Andreea (21.11.2008)

http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Buna,

De aseara a venit si Ana acasa. Mai are inca raluri la plamani si face incontinuare Fortum+Gentamicina injectabil, dar a trecut pericolul. Cat era internata in spital a fost si stirea aia cu baietelul care a murit plimbat prin medici, ba cu otita, ba cu hepatita si el avea de fapt pneumonie. N-am putut sa dorm pe chestia asta o noapte, desi Ana era spre bine.

Irinel, ma bucur nespus pentru voi. Sarcina usoara si multa sanatate!

Mona, ce bine e ca totul a iesit cum ti-ai dorit! Este super ca poti lucra dierct cu primul om din firma, vei avea multe de invatat.

Nico, mai da gres sistemul, ha? Cateodata sunt atat de incapatatati copiii nostri ca prefera si pedeapsa, numai sa faca ce isi doresc.


Madutza,Mariuca(17 Mai 2004) si Andreea (21.11.2008)

http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput