Nou stil de viata (240)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Zuzi, multumesc.
Tu ai reusit sa faci tot ce ti-ai propus? Poate ne arati ceva poze noi cu Isa.

Clau, am facut cateva fursecuri, saratele si o rulada de cascaval. Le-am servit musafirilor.
Cred ca te prinde tare bine castaniul.

Vio, un gest minunat, ...

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Dragelor, buna dimineata.

M-am trezit din nou la si citit un pic pe net si ma tot foiesc aici si nu stiu ce sa fac: mi-am promis mie si lui Ruxi , c-o las mai moale cu sportul, dar azi e fat burn ... nu pot sa sed acasa, desi as avea ce sa fac si bune si utile...in favoarea statului acasa mai sta si frumosul meu par, spalat asta noapte, dat cu gel, spuma si alte alea...imi sta cret, cret, apoi avem de dat ture prin mall si tre sa fiu decenta la look, de-aia ma tot gandesc atata...dar ma trage ata la ioi... ce baiuri am ...

Caro, tu pe unde umbli si ce mai faci?

Gagici, va scriu mai incolo, va doresc o zi minunata asa ca voi!!


Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza

Da ce harnicute sunteti voi prajituri, piftie, sarmale..

Claudia nu-l trimiti si pana la mine? Am si eu niste camasi de calcat Acu pe bune.. cum arata mai precis si cat te-a costat?
Astept poze cu tine castanie :) Si cu tine Carmen :)

Daniela ai ajuns cu bine la Buc.?

O duminica faina tuturor.. Eu ma duc sa pt sesiune.. nimic nou

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata dragelor,

Azi dimineata m-am urcat pe cintar si am ramas afis - imi arata 60 kg!! Nu ca n-as vrea eu dar totusi, sa slabesti 7 kg si ceva intr-o noapte e curat miracol. Mi-am dat seama ca se timpise cintarul meu si cred ca e din cauza mochetei pufoase pe care era plasat. L-am dus in alta camera si acolo si-a revenit si mi-a aratat greutatea actuala.

Roxa, o zi buna si tie.

Vio, ai facut un gest foarte frumos.
Incearca sa fii un pic mai optimista, stiu ca ti-e greu daca n-ai fost asa insa important e sa vrei si sa faci ceva in sensul asta. Un pas mic, orice. Atita timp cit esti sanatoasa poti sa faci fata la toate celelalte dar trebuie sa crezi ca poti. Sa crezi in tine.

Claudia, sa-ti fie de bine cu noua culoare. Nici eu nu fac sarmale, sau mai bine zis o s-o ajut pe mama si imi da si mie din ele.

Carmen, ma gindesc la rulada aceea cu cascaval...

Zuzi, nu stiu care cui ii stie de frica dar azi dimineata, dupa ce si-a revenit, cintarul imi arata mai putin ca ieri. Cred ca lui ii e frica de mine.

V-am pupat si o duminica frumoasa va doresc.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna dimineata si de la mine!

Lou, multam de intrebare, am ajuns bine ieri. Doar ca am dormitat cam toata ziua. Spor la invatat!

Violeta, foarte frumos gestul vostru!

Roxa, ce-ai ales pana la urma?

Delia, spor la citit si tie (daca mai ai, poate ai fost harnicuta si ai terminat).

Ma duc sa fac ceva de mancare si apoi plec la ai mei.

Va pup pe toate. O duminica frumoasa sa aveti!

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Noi suntem rau in continuare,am ajuns cu Mara la spital suntem pe antibitic dar febra nu scade,varsa si tot asa.A delirat nu se poate tine pe picioare exact ce imi trebuia inainte de sarbatori.Papi e si el cobza si aproape a ramas fara voce,eu nu stiu ce ma doare ca numai simt nimic ,dar vreau copilul sa se faca bine ca eu vad pe unde scot camasa.

Zuzi daca se face Mara bine atunci am sa fac si eu saratele ,salam de biscuiti si un tort iar de mancare o sa fie sarmale si o friptura de porc si am cumparat ce am vazut la Claudia si am sa fac si eu umpluturi sarate pentru alea.Numai daca la copil ii este bine altfel nu pot face nimic ca nici cumparaturi nu am facut.

Bradul noi il avem ornat si am vrut sa fac mai multe dar nu se poate si nu va zic cate am de spalat asa ca azi pun masina si ma rog sa se usuce si curatenie am de facut.Iar eu nici cu buletinul in mana nu stiu cum ma cheama.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:



Daniela, am ales sa merg, si nu am regretat, a fost cu adevarat o clasa de fat burn, am transpirat de m-am spart! Am ajuns acasa si am inceput trebaluiala, si imediat mergem la cumparaturi strategice.


Delia, sa-l stapanesti sanatoasa dupa cum ti-am mai zis si sa ajungi cat mai repede la greutatea dorita!

Revin in curand!


Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Ziua buna frumoaselor, ce faceti?
Marilena imi pare tare rau de voi, de saracutza Mara, Doamne da sa-i treaca cat mai repede si sa va bucurati si voi in liniste de Craciun! va si ma gandesc la voi!
Carmen si eu ca si Delia, am salivat la rulada ta cu casacaval! baietii ce mai fac, sunt bine? il asteapta pe mos craciun?
Delia ce m-am distrat de cantarul tau, asa patim noi cand venim la ai mei in ro, insa noua ne arata mult mai mult decat normal, apoi ne-a zis mama-mea ca acolo unde ne puneam noi nu era podeaua chiar dreapta!
lou uite asta e http://www.ciao.de/Philips_GC_6310_03_Bugeleisen2367035
eu l-am luat la oferta la metro cu vreo 80-90, nu mai stiu exact, insa gasesti si mai scumpe si probabil mai faine, in functie de buget
, eu insa sunt tare multumita!
Violeta ce frumos din partea ta si a colegelor!

ai mei copii pozeaza bradul intr-o veselie!
al meu sot a plecat la fuga, apoi poate dam o raita prin oras pe la casutze ca mai pana miercuri sunt aici!
pupici la toate si o seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

ioiii fetelooor, am un braaaad, asa de frumos impodobit si cu fitze!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Voiam sa va urez sarbatori fericite, sa va gaseasca Mosu' sanatosi si fericiti si sa va aduca tot ce va doriti si in plus impliniri si liniste si dragoste! Si kilograme in minus!

LA MULTI ANI!

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput