Nou stil de viata (240)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Buna seara,

nu vin cu vesti bune, soacra-mea s-a stins saraca astazi, deci maine plecam in tara.

Va doresc sarbatori fericite!

Ruxandra


Imi pare tare rau! Dumnezeu sa o odihneasca!

Te pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Buna dimi, poftiti la cafea, ceai verde, suc si cateva prajituri.

Puskin,condoleante. Dumnezeu s-o ierte!

Tzuni, chiar as aprecia ajutorul tau. Spor la montat, vad ca bagi la greu.

Vio, imi pare rau...Nu trebuie sa-ti pierzi speranta, .

Marcy

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata!

Puskin, condoleante! Sa va dea Dumnezeu putere...

Un link cu poze de la serbare si de acasa, cu Mara:

http://www.kodakgallery.com/ShareLanding.action?c=5lvl31x.8r2r6qyp&x=0&y=-gccgo&localeid=en_US

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Ruxandra condoleante.

Vio hai nu dispera ca o sa vina si cadoul dorit.

Gabriela Mara e cobza dar mergem inainte si astept vremuri mai bune.

Ma duc ca nici eu nu stiu de ce sa ma apuc si unde sa termin.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Carmen merci de ceai

Ruxi Condoleante!! si D-zeu s-o ierte!!!

Tzuni

Gabi.. Mara e o dulce.. un adevarat ingeras

Vio bafta mai multa luna viitoare.. Nu lasa sa-ti strice Craciunul!!



-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'Neata!
Ruxandra, imi pare rau, sincere condoleante!
Zuzi multu mult!
Tzuni
Gabi tare dulce balerina si printesa Mara! o s-a faci fotomodel, vad ca ii place sa se pozeze!
Anda multumesc pt multele idei!
Lou la noi e cam asa...de craciun vine intotdeauna cumnatu-meu acasa impreuna cu prietena lui, la socrii bineinteles, si atunci mergem de ajun seara, vine mosul incarcat, a doua zi de craciun iar la masa la ei, apoi noi cei mari mergem la cinema fara copii, iar a doua zi de craciun vin ei la noi la masa, insa scurt ca de obicei cumnatu-meu se intoarce inapoi la Düsseldorf! insa anul asta eu nu gatesc ca dupa cum vad cumnatu-meu va pleca deja in prima zi de craciun la mama prietenei, asa ca ma gandeam daca totusi e sa vina si la noi, fac numai aperitive: salata vinete, mai am o reteta noua de salata de cartofi cu lachs, mititei in balcon pe gratar, picioare de pui pe care le invelesc in bacon, rosii umplute cu branza si cosuletzele alea umplute, masline, branzeturi!
ca desert nu stiu inca, am facut ieri si am dus la grupa de copii la gradi ca am facut petrecere putin un desert ce a fost ft bun, l-am auzit saptamana trecuta si am zis hai sa il incerc, asa: eu l-am facut in forma de jena, dar data viitoare il voi face in forma de tort si a doua zi scot marginea formei si cred ca va sta:
jos turta dulce faramitata, apoi un strat de visine din compot si am stropit putin si cu siropul de pe visine blatul de jos, iar apoi am facut frisca cu mixerul din smantana curgatoare si am pus un strat, iar apoi inca odata la fel,turta dulce, visine, frisca iar deasupra putina scortisoara! si la frigider de seara pana dimineata! a fost ft bun si toata lumea l-a laudat! noua ne seamana cu un tort traditional de aici!
Mie de regula nu-mi place frisca, insa aici nici nu se simte, adica se simte dar bun. Ce e nasol e ca nu-l scoti frumos din vas, de aceea data viitoare am zis ca voi folosi forma si a doua zi fiind la frigi, va sta pe straturi frumos!
of, ca am scris un roman intreg!
Carmen vreu sa te vad rosie si cu blugii pe tine! sa-i stapanesti sanatoasa! eu mi-am luat vopsea iar blonda saptamana trecuta, dar maine ma duc sa-mi iau castanie canu mai vreau blond!

pup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Marilena multa sanatate Marei!
Sabina cum a fost sustinerea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Hello!
Iaca m-am intors si eu, am zacut jumate de saptamana pentru ca am facut enterocolita! Macar stiu de unde mi se trage, duminica seara am mancat 3 crispy strips de la kfc!
Ei si cu toate astea, cu zacut la pat si alte probleme pe care nu le mai descriu, n-am dat jos un gram. Banuiesc ca mi se trage de la faptul ca am mancat paine prajita, branza sarata etc.
M-am cantarit dupa ce am inceput sa beau lichide ca sa ma rehidratez ca in primele zile nici apa nu statea bine in stomacul meu si nici o schimbare, tot 88.
Mai citesc din urma si revin.

Donna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Puskin, condoleante. Dumnezeu sa o odihneasca in pace.

MADELAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Ruxi sincere condoleante, putere sa treceti peste aceste momente si D-zeu s-o ierte.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput