Nou stil de viata (240)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Lou, Anda, Carmen saru-mana de idei, sunteti niste dragutze, am stiut eu ca pot apela cu incredere la voi! pai, vad ca imi plac si cele dulci, si cele sarate, asa ca poate am sa le incerc pe amandoua!
Lou da, erau acolo da eu vroiam ceva ce faceti voi!

si fiindca tot sunt la capitolul mancare, spune-ti-mi va rog cele care faceti piftii, eu fac de porc ca de curcan nu gasesc aici sa iau maruntaie, ca sa le faci in cupe si sa le rastorni apoi frumos pe farfurie, trebuie sa le faci pe straturi si sa astepti sa se inchege , apoi pui alt strat, sau poti de la inceput sa umpli cupa sau paharul cu carne si supa si le pui la inchegat iar a doua zi le rastorni???
ca eu anul asta de Craciun nu fac mancare gatita, si ma gandeam la cateva aperitive printre care si piftii!!! (sau astea se fac de anul nou??? da eu atunci sunt plecata...)

ClaudiaH bine ai venit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Partea a doua:
dulce ar fi mai multe variante si daca va intereseaza una in particular say it si scriu reteta ca imi creste barba daca le detaliez pe toate.
1. crema de vanilie cu sosuri de fructe (visine cu vin de porto si migdale, zmeura, mure cu lichior de cafea...)
2. crema de ciocolata cu aceleasi sosuri de fructe, sau cu nuts (migdale, caju, pine, etc) sau cu crema de caramel
3. fragipane (o pasta/ crema facuta din unt si tot soiul de nuci maruntite si cu diverse arome) si fructe inabusite (de obicei mere, pere, gutui sau prune)
4. diferite mousse-uri

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Claudia deci eu am facut cu spanac si creveti cum am zis.. noua ne place :)
Nu stiu cu piftia ca n-am facut niciodata.. Ce altceva mai faci bun de sarbatori? Mergeti la socri sau stati acasa de Craciun?

Anda ce de idei faine!! Mutumim

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Claudia eu in fiecare an fac piftia in cupe si sa stii ca intai pun carnea si la sfarsit supa si pan a doua zi sun "beton". Dar stii tu ca s aiasa beton trebuie sa ai zeama buna si sa se inchege. Adica daca pui o picatura intre degete sa se lipeasca intre ele cand se raceste.

Puskin meniul meu nu-i prea bun dar bine ca macar am banda care sa mai arda din calorii. Sunt convinsa ca n-am sa slabesc imediat deoarece de fiecare data cand m-am apucat de sport parca-s nebuna si mananc cu 10 guri. Asa mi s-a intamplat si cand mergeam la sala dar dupa ce trece furia (care ma tine ceva vreme) incep sa ma calmez si sa slabesc frumos.

ClaudiaH bine-ai venit in club. Sincer daca ai timp eu zic sa ne scrii meniul tau si poate acolo te putem ajuta cu niste sfaturi. De asemeni pentru inceput poti face niste exercitii usoare de forta (abs, genoflexiuni si ceva greutati). Dar binenteles ca e hotararea ta daca ramai cu noi acum sau te-asteptam mai tarziu.

Gata pentru acum, sper sa mai revin.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

merge netul in suturi, sper sa-l rezolve pana de Craciun...

Am rasfoit putin din urma, scurt, voi da raspunsuri:

Doina, imi pare rau, nu ma pricep la cozonaci. Poti apela cu incredere la culinar, sectiunea "retete in imagini".
Sa va fie de bine serbarea, asteptam poze.

Puskin, felicitari pentru noua greutate, , dar si pentru minunatiile de praline (le-am vazut pe culinar).
Ma gandesc la tine si sper ca vestile rele sa va ocoleasca...atat cat e posibil. Pupici

Tzuni, habar n-am ce program vom avea de Craciun. Stiu ca vom tine aproape de casa. Pana atunci imi fac stoc de filme, sper sa am si dispozitia necesara sa le vad.

Anda, esti o scumpa, , te-am vazut in poze. Carina iti seamana atat de mult!

Roxa, hai la mentinere si nu te prosti, arati grozav. Faci sport, asta e tot ce conteaza, da-l incolo de cantar!

trimit mesajul repede, sper sa nu pice netul tocmai acum.
Va pup pe toate.

A, mi-am tras o culoare turbata la par: un rosu destul de aprins la radacina. Si mi-am cumparat blugi marimea 28. Si am mancat ca nesatula azi, sper sa pot trage fermoarul maine .

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara

Nu am prea multe de spus, decat ca mi-au venit "rusii" azi, cu 3 zile mai devreme.
Asta este, se pare ca nu voi primi cadoul asteptat.
Starea mea nu este foarte buna asa ca nu va retin mult.
Tzuni esti haioasa. Povestea cu pestele m-a facut sa mai zambesc.
Sarbatorile vor fi ca in zilele obisnuite, nu intru in detalii. Sincer nu simt nici o atmosfera de sarbatoare.

Va pup pe toate, fara exceptie
Voi intra sa va citesc dar nu stiu daca voi scrie prea mult, doar atat cat sa stiti ca nu am disparut.
Apropo, marti se mai da raportul?

O zi frumoasa maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Of...sor'meo...lasa ca mereu e luna urmatoare si poate cadoul va intarzia dar sigur va veni. Ai incredere si ai sa vezi ca va fi bine. Stiu cum e sa astepti sa vezi...dar nu dispera ca....va fi si la tine si abia astept.

Zuzilici.. scuze...raport: 96.7 o maaare stagnare...si sper sa ma mentin tot asa ca...am mai sarit calul pe ici colo...

De sarbatori probabil ca stam in familie, ci parintii si sor'mea si copii, catel, purcel etc. Eu voi lucra bineinteles si pe 24 si pe 31 si intre, so....nu pot pleca nicaieri...iar cu copilasii mici...nu imi vine sa merg la distractii.

Hai ca acum plec la nani ca maine iar nu ma pot trezi si suna ceasul de imi bat vecinii la usa sa ma trezesc.

Va poop pe toate!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna seara,

nu vin cu vesti bune, soacra-mea s-a stins saraca astazi, deci maine plecam in tara.

Va doresc sarbatori fericite!

Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Of, Ruxandra, imi pare tare rau! D-zeu s-o odihneasca si voua putere sa va reveniti repede!

Violeta , nu dispera. O sa vina si ziua aia... Gandeste pozitiv!

Mephala, vin sa te ajut la trasul fermoarului!

Delidana, te astept daca vrei sa vii pe 23!

Gabrielama, multumesc de ideile de peste. Le-am notat, si-o sa le incerc.

Zuzilici, ma bucur ca te tii de miscare.

Hcclara, io as umple chestiile alea cu chpsuri!

Louisea te citesc, dar uite ca nu-ti prea raspund! Of!

Eu acum am ajuns acasa de la munca. Si-s franta. Maine e ultima emisiune, apoi mai am de montat editia HH de Craciun. Asta voi face luni. Apoi mai am de montat doua emisiuni si...gata! Pana pe 7 ian sunt libera.

Va pup si ne vedem dimineata.


_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Ruxandra: condoleante si sa se odihneasca in pace.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput