Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 90

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dutulica spune:

Salutari!

Imi cer scuze pentru lunga perioada de inactivitate, dar am fost si eu si Dutulica (Sotia) un pic cam ocupati cu altele (curatenie de sarbatori, servici, audituri etc.)

Am reusit sa pun ceva nou pe blog si, desi este doar tangential pe subiect, sper ca va v-a face placere sa cititi.

http://infertilitate.wordpress.com

Va asteptam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

magdi adriana lalitica lauravoinicu

simona eu stiu asa; daca analizale tale de Chlamydia sunt negative nu mai trebuie sa faca si sotul (stiu ca se ia prin contact sexual,deci...)sper sa nu ma insel,fetele????

intreba cineva cum trebuie sa faca sa se duca pt prima data la DrT: suni si-ti faci o programare! (tel 0720 099299 sper sa nu fac vreo prostie )

pupi'

5+



http://bd.lilypie.com/cD9Vp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Simo, chiar daca tu ai IgG negativ si IgM negativ, el ar putea sa aiba IgG pozitiv, adica sa fi avut Chlamydia in trecut, sa existe anticorpii, sa treaca de la sine, iar in prezent sa nu o mai aiba. Deci ar fi putut sa o aiba inainte sa te cunoasca pe tine. Nu spun ca asa e, ci ca este o posibilitate. Chiar daca in prezent nu are, daca, Doamne fereste, a avut-o, poate avea urmari urate : chisturi care sa ii obtureze ( sau nu ) canalele si forme anormale multe. Sper din suflet sa nu fie cazul.
Lali, ti-am trimis PM.
Ioana, te pup dulce si pe tine si o pup dulce si pe finutza ta, care mi-a devenit de-a lungul timpului tare draga. Nastere usoara ii urez si un bebelus perfect .
Iar tie, draga noastra, o sarcina usoara ca un fulg si un bebelus sau doi sanatos/i si frumos/i ca voi .

Pup toate fetele .


Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna…"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Magdita multumesc frumos de urari! O sa-i transmit urarile tale finutzei mele!
Lalitica multumesc frumos!

SARBATORI FERICITE TUTUROR!!!

4s www.parentingweekly.com/pregnancy/album/myalbum.asp" target="_blank">Floricica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marianebuna spune:

Multumesc mult, Lalitica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

fetelor inca sunt si eu pe aici. dupa cum stiti am niste probleme cu mama mea dar sper sa trec cu bine peste ele. acum face tratament. eu la bebe inca nu ma pot gandi decat daca bunul dumnezeu mi-l va da natural asa pe neasteptate desi nu cred avand in vedere stresul prin care am trecut in ultimile 2 saptamani. acum sunt mai bine. il astept pe bebe sa vina natural pentru ca acum altele sunt prioritatile mele. fetelor nu mai plangeti multumiti-i lui dumnezeu ca sunteti sanatoase voi si familia voastra. restul conteaza mai putin. copilul vine daca vrea cel de sus. daca nu... mai exista variante... adoptia. acum gandesc altfel poate ca dumnezeu a vrut sa imi arate ca sunt lucruri mult mai grave decat infertilitatea.
in ultimul timp am fost foarte trista si am suferit enorm. nu am putut sa mai intru pe forum. am slabit f mult in astea doua ssaptamani. nici nu mai indraznesc sa ii cer lui Dumnezeu un copil chiar daca imi doresc. ceea ce mi s-a intamplat m-a facut sa vad altfel lucrurile. va pup si bucurati-va ca sunteti sanatoase. bucurati-va de cei de langa voi.multumitit-i lui dumnezeu pentru asta. promit ca voi intra mai des .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlen spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanatugs
Am de transmis un mesaj de la finutza mea draga, Laura69silk care va naste in sfanta seara de Craciun, pe 26 decembrie cezariana, cu dl. dr. Tutunaru in care are si a avut mereu mare incredere. M-a rugat sa va multumesc tuturor celor care au sustinut-o, incurajat-o de-a lungul timpului si ureaza tuturor aspirantelor numai teste pozitive, iar gravidutelor si mamicilor multa sanatate si nu in ultimul rand SARBATORI FERICITE TUTUROR!!

Ioana, felicitari si aici! Ma bucur atat de mult pentru tine si nu ratez nici un moment sa nu-ti spun. Te rog transmite-i Laurei salutarile mele, ii tin pumnii sa aiba o nastere usoara, o recuperare rapida dupa cezariana si un bebelus sanatos si frumos ca mamica si nasica lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Madlen multumesc frumos de urari iubita!

Daca ieri intram sa va spun ca finutza mea Laura69silk va naste in curand, azi intru sa va spun ca finutzul meu drag, a avut alte planuri, asa ca LUCA CRISTIAN S-A NASCUT AZI DIMINEATA NATURAL, 3100, 50CM, scor Apgar10


4s www.parentingweekly.com/pregnancy/album/myalbum.asp" target="_blank">Floricica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Ioanaaaaaaa..SA ITI TRAIASCA FINUTZULLLLL
Lauraaaaaaa...FELICITARI MAMICO, SA ITI TRAISCA CRISTIANUL, SA VA ADUCA NUMAI BUCURII, SA FIE SANATOS, PAPACIOS
ce surpriza ti-a facut


in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
cadou de Craciun , pentru fete cuminti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

salutare fetele

eu va aduc vesti bune
Azi - Z1

Nu-mi vine sa cred : mi-a venit natural - la 36 zile

Insa acum sunt in dubii- nu stiu ce sa fac
Sa incep de maine stimularea cu clomifen??
Vroiam sa incep sa fac stimulare cu Gonal - dar nu mi-am luat pt ca nu ma asteptam sa-mi vina asa repede.


Sau sa ratez si luna aceasta??

Ar insemna sa incep monitorizarea din data de 30.12.08 si nu stiu daca este dr.

Ce sa fac??

Oare vine dr sa la monitorizari??
Oare la cabinet pana la ce data lucreaza???

Parca nu as vrea sa ratez si luna aceasta.




Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput