Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 90

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

sarrah
ma doare fulfetelul cand te "aud" ... aprinde o lumanare pt sufletelul piticului , si da la un copilas sarman , cadouri de mos craciun , hainite, dulciuri... de toate ... sa fie pt micutul tau de la DD ...



restul fetelor ... spor la liniute ...


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata iubitele mele,

Sarrah,offff, imi face rau mie sa citesc ce scrii despre ingerasul tau, nu vreau sa ma gandesc ce simti tu... Insa iti faci numai rau gandindu-te la trecut. Stiu ca pare imposibil, dar fa tot posibilul sa nu te mai gandesti atat de mult la nenorocirea de acum 4 ani. Te pup dulce si sunt alaturi de tine cu tot sufletul. Daca pot sa te ajut cu ceva, sa imi spui .
Vally, ma bucur ca ne aduci vesti bune de la eco. Sarcina usoara in continuare si Doamne ajuta !
Laura, super vesti, Doamne ajuta in continuare, sa ai niste sarbatori de vis .
Restul fetelor, va pup cu mult drag si va urez tuturor sarbatori minunate .


Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna…"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona2 spune:

Z12 dupa IA, Sure Check negativ. Nu mai fac beta ca ma intep degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Simo, pana nu vezi rosu nu e totul pierdut. Eu tin pumnii in continuare sa fie II.
Vally, ralucapaun a facut cumva FIV cu dr.T? Si a reusit? Ca eu nu am mai avut timp zilele astea sa citesc subiectul FIV. Da-ne mai multe detalii, pls.


Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna…"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna ziua fete dragi! Va multumesc ca m-ati trecut si pe mine pe prima pagina, ca proaspata graviduta. Eu multumesc lui Dumnezeu pentru minunea facuta in fiecare clipa! Si va doresc si voua sa cunoasteti aceasta bucurie, cat mai curand posibil!
Am de transmis un mesaj de la finutza mea draga, Laura69silk care va naste in sfanta seara de Craciun, pe 26 decembrie cezariana, cu dl. dr. Tutunaru in care are si a avut mereu mare incredere. M-a rugat sa va multumesc tuturor celor care au sustinut-o, incurajat-o de-a lungul timpului si ureaza tuturor aspirantelor numai teste pozitive, iar gravidutelor si mamicilor multa sanatate si nu in ultimul rand SARBATORI FERICITE TUTUROR!!
Magdita multumim de capitol si de adaugarile pe listuta, iar din partea finutei mele pupici speciali si multumiri!
Lauravoinicu multa bafta la ET, stai foarte bine la endometru!
Intreba cineva de Ralucapaun si voi raspunde eu: a facut FIV in Ungaria, ieri mai exact ET-ul si asteapta rezultatul inainte de Revelion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marianebuna spune:

Buna ziua, fetelor! Am si eu o intrebare: cum se ajunge pentru prima data la dr. Tutunaru? La cabinetul privat, vreau sa zic. Ca ma inteles ca pe pacientele lui le vede cand e nevoie, dar daca nu te stie inca? Trebuie sa-ti faci programare, trebuie o recomandare, ceva?

Ma gandesc ca daca mai pierd o sarcina sa incerc sa ajung la el. O avea o idee mai buna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna fetele mele dragi, a trecut ceva vreme de cind nu am mai scris, dar am citit mereu...
Sarah iubita am citit ce ai scris, si mi se rupe sufletul, nu cred sa existe durere mai mare pe lume. Dar asa cum au zis fetele, acum ai sus in ceruri un mic ingeras, e al tau si va fi mereu.De uitat nu vei uita niciodata,dar vei invata sa traiesti cu amintirea lui si a clipelor pe care le=ati trait impreuna. Si sunt absolut convinsa ca isi va trimite un fratior pe pamint sa aiba grija de mamica lui si atunci va fi cea mai frumoasa zi. Esti o femeie puternica si sunt sigura ca vei reusi ...
Vally felicitari inca o data, a mia oara iti zic...esti o femeie norocoasa si vei avea doi puiuti frumosi si sanatosi.
Laura bafta si sa vii cu vesti bune.
Despre mine ce sa va zic, nu am vesti f bune...offf am avut o sapt groznica. In primul rand mi=au iesit pe burta si pe sani niste bubite f urite si speriata m-am dus la dermatolog. Diagnosticul a fost o boala numita pitiaris rosada gilbert....nu am auzit pina acum de asa ceva, dar din ce mi-a zis dr si am citit pe net, nu prea are leac, isi face de cap citeva sapt bune, e posibil sa se extinda....offff va zic sincer ca m-a dat peste cap...parca nu scap de una ca dau de alta...Voi stiti ceva despre asta? o avea vreun efect negativ daca ramin insarcinata?
A doua veste proasta e ca sotul meu are prolactina marita....spermograma inca nu e gata, dupa amiaza o avem....inca nu am fost cu analizele lui la doctor, dar din cite stiu prolactina marita pune probleme in conceperea unui bebelus..... abia astept sa iasa spermograma......

Simona inca mai spera draga mea, nu e nimic sigur inca...ok? sa nu aud pesimism...
Felix unde esti draga mea? chiar mi=a fost dor de tine si de cafelutza ta? esti bine?
Magdita multumim de capitol si sunt sigura ca va fi norocos si vom avea 2 liniute....
Felicitari gravidei noastra Ioana, sa aiba o sarcina usoara si un bebe sanatos si sa ne dea si noua acest mic miracol....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

sarrah draga mea, mi se rupe sufletul cand vad cum te chinui. incearca sa privesti in viitor cu optimism chiar daca de data asta nu a fost sa fie. organismul tau se pare ca nu era pregatit de inca un ET. Incearca totusi sa profiti de aceste sarbatori, sa te linistesti si sa incepi anul cu un nou plan de bataie.

lilishor, TREBUIE sa mergem inainte, nu avem de ales. Si mie asa mi-ar placea ca de revelion sa primesc cel mai frumos cadou, vestitele II liniute, dar daca nu va fi, voi merge mai departe si voi lupat pentru indeplinirea visului. inca nu sunt epuizate toate optiunile...

simona, eu zic sa te duci sa iti faci un betahcg, ca acesta este sfant. s-au vazut atatea cazuri in care testul de pi era negativ iar fetele erau gravidutze

vally, FELICITARI!!!! sarcina usoara in continuare. Pe cand va fi urmatoarea echo?

felixicule, ne cam lipsesti. Ai intrat deja in vacanta?

geordicule, cate zile au trecut de la ultima injectie? Mai ai un pic si intri iar pe piata. Ceva planuri de viitor?

ioanatugs, mii de felicitari. meriti din plin. sa ai parte de o sarcina usoara, la termen si un bebe sanatos.

marianebuna, pentru o prima consultatie trebuie sa suni la nr de programari 0720 099 299. Succes!!!

mada ceva noutati?

am si eu o intrebare. are cineva nr. de telefon Ioanei Condulescu rezidenta lui Tutu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

offf, mai sarrah trebuie sa treci perste!stiu ca e usor de zis si greu de facut,dar iti faci mult rau asa......o sa ma rog la DD sa-ti indeplineasca dorinta cat mai repede si sa-ti aline durerea

da, sunt bruneta si cu parul ondulat; am intrat la Dr T in jur de ora 15:00 si l-am vazut pe bebe tridimensional a fost suuperrr!
magdi
pe 05 ianuarie ma duc din nou la eco!

multumesc
va -esc pe toate dulce!

5+



http://bd.lilypie.com/cD9Vp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona2 spune:

Magdi, imi sta pe limba o intrebare, inca de ieri...imi spuneai sa-l duc pe sotul meu sa-si faca analiza Chlamydia IgG si IgM. Daca la mine testele astea sunt negative, e posibil ca la el sa fie pozitive? (stiu sigur ca nu face prostii)

Fete dragi, va tin la curent, desi simt ca ma invadeaza inamicii.

Mergi la inceput