Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE(41)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ralu pup bolnaviorii!Acum sunteti doi.Offff!Sanatate cat mai repede!
Maduta imi pare rau ca nu vei fi cu noi,dar am vorbit noi deja si sigur vine BB.Sarbatorile de iarna sunt la inceput si Mosul are treaba multa
Aerlilian acelasi lucru este valabil si la tine.Fii linistita,fericita ca esti sanatoasa si iubita. Mosul e pe drum
Cristy sunt cuminte-cuminte. Ma ajuta soata mult de tot. Nu sar calul cu nimic si domnul samburel sau cine mi-a ocupat burtica stie sa-mi faca scandal daca nu ii convine ceva.Pana una alta ma umple de somn.As dormi non-stop mai putin noaptea. Ma bucur ca esti bine, ai sa vezi ca trec si durerile postoperatorii.Totusi s-a lucrat in burtica ta, nu poti sa fii veverita dintr-o data.
Beatrice...ceaiurile de pe prima pagina si toate remediile nu necesita acupunctura. Cred ca doctora ta spune bine ce spune.daca nu te gravidesti acum e bine sa lasi in pace chisturile.Exista ceva riscuri si ar fi bine sa le iei in calcul,sa discuti cu doctora ta. Orgametrilul de-asta l-ai primit sa suprime functia ovariana cat de cat, cu progesteron(efectele secundare sunt inerente si le poti combate prin detoxifiere si hepatoprotectoare si miscare multa)si sa nu mai secreti estrogen care pentru endometrioza e o adevarata hrana.Tu trebuie sa hotarasti ce vei face.Noi mai mult decat sa ne dam cu parerea si sa punem niste informatii gasite sau sa povestim experiente proprii nu putem face. Sper sa iei deciile bune pt tine si iti doresc inspiratie!
I-am spus lui al meu de sfaturile lui Ralu si Alexia,cum ca dl dr T nu mai da voie la zugazaga dar ca noi stam sa ne vada un doctor si poate avem voie.Raspuns sos:"daca dr T spune asta inseamna ca nu de nebun spune asa. Asa ca stam cuminti!"
Asa ca stam cuminti,deh! In schimb isi evalueaza tzitzile lui(ale mele de fapt) le face masuratori ochiometrice si saliveaza de bucurie ca cresc. Se vede ca are reminiscente din copilarie


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Am inceput iar acupunctura. Cu tincturile de rigoare. nu mai vreau sa citesc multe lucruri despre aceasta boala ca ma ingrozesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Multumesc de incurajari,dragele mele,dar simt cum ma parasesc din nou fortele si entuziasmul...Am fost linistita,relaxata,am prestat de drag,chiar nu am numarat zilele...am incercat si asa,dar se pare ca nici asa nu merge.Mi-e tare greu,dar ma bucur din suflet pentru voi,Ioana si Lucia.
Ralu ,tu stii bine ca durerile premenstruale ma duc cu gandul la tine si la cum umblai cu tampoanele in buzunar,nu?Si cand colo,tu aveai Tudorel in burtica...Mereu ma gandesc si mereu sper...pana vad rosu...
Mada,imi pare tare rau...si anul trecut speram impreuna sa avem bucuria de Craciun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

mada, aerlilian - stiu ca acum e greu dar niciodata nu stim care dintre aceste "ziua 1" o sa fie cea mai frumoasa si norocoasa. la mine a fost 18 iunie=ziua1=sisi iar...cine ar fi crezut ca de atunci o data la doua sau trei saptamani cineva ma intreaba:"ultima menstruatie?" si eu raspund cu gura pana la urechi:"18iunie!"
va doresc din suflet ca "19decembrie" sa fie acea zi 1 pentru voi

26+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

lucialu - pai ai noroc, roaga-te sa-l tzina. si al meu a fost tare intelegator in primele saptamani, dar deja in saptamana 10 incepuse sa ma frece sa-l intreb pe t. noi cand avem liber. nu are rost sa-ti spun ca nici dupa 13 sapt nu ne-a dat "ok-ul" decat cu juma' de gura

ioana - de abia ashtept sa inbogatzeshti albumul cu "bcf-uri" si imagine 4d. nashtere ushoara si recuperare rapida laureisi bineinteles un bb perfect

26+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Fetele mele dragi,

Ce imi vad ochisorii LUCIAAAA, IOANAAA FELICITARI MII DE PUPICI SI GANDURI BUNE PT GRAVIDUTELE CARE AU F F CUMINTI SI AU PRIMIT CADOURILE DE LA MOSU MAI REPEDE VESTILE ASTEA M-AU UMPLUT DE BUCURIE, SINCER MI-AU DAT LACRIMILE.
Merg fuguta in urma sa citesc mai bine, pana nu se trezeste micuta mea sa pape. Eu nu am prea avut timp de nimic, Sara mananca des si ziua si noaptea si plange mult, ca are colici. Dorm cand doarme ea ca sa rezist, iar sotul nu stiu cum face, ca el mai si lucreaza...eu alaptez, el o plimba. De Craciun implinim 2 luni...astept sa facem 3, ca poate scapam de colicii astia care ne obosesc pe toti. Eu inca nu mi-am revenit, kg nu vor sa plece singure, burtica inca am, iar sexul e esuat total ( din cauza unor dureri de cauza necunoscuta inca- medicul mi-a dat liber si din punctul ei de vedere sunt ca noua). Cu toate astea suntem f fericiti si asteptam Craciunul ca niciodata. Va pupicesc pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Este bun acest Triglic oil, care contine Omega 3 si Omega 6?Zice ca e bine sa descoperi endo din timp ca sa o poti trata, dar cum sa o tratezi daca nu exista tratament?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Astept ca gravidutele care au avut endo sa imi dea si mie niste sfaturi, ce au facut sa se simta mai bine, ce tincturi au folosit, ceaiuri. Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

eu am facut laparoscopia marti 16 dec.si tot ce mi-a gasit a fost un punct mic de endometrioza pe ovarul dr.dar care s-a coagulat!in rest numic,totul super ok,chiar ovulam pe stangul.nu mi-a dat tratament dar inainte eu am intrebat cu ce se trateaza endometrioza si mi s-a spus ca 6 luni cu anticonceptionale!mai multe nu stiu!

http://mt.lilypie.com/f0PLp2.png sper in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

felicitarile mele lucia si ioana!
sarcina usoara si aveti cat mai multa grija de bebe!

http://mt.lilypie.com/f0PLp2.png sper in curand

Mergi la inceput