Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (118)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

Si al meu e stinky,poti sa-l lasi cu kk ca nu da semne sa-l deranjeze,decat cand incepe sa se usuce...uiii..ce de detalii

violeta,mi-ai placut cu soacrele,eu am fot un inger dar not enymore...acu ma aricesc daca nu-mi convine ceva,nu mai tac..asta e,eu am vrut sa fiu cu obraz dar nu s-a putut..asa ca mergem pe hard..ieri la soacra,nu stiu ce a facut fii-miu la care apare replica"zici ca e prost"..dar cine a spus,copilul meu e cel mai istet..ce ma deranjeaza e ca daca face vreo prostioara repede vine replica "te bate mama"..eu care sunt contra si le-am explicat,dar na,fiecare intelge ce vrea.

i-am luat bronho vaxom,am fost la dr si se pare ca are un pic de rosu,asa ca m-am decis sa fac acest tratament..mi se pare si usor de administrat,nu pe termen lung si natural,nu chimicale...cred,mi-a parut ca e homeopat.

mulumesc fetelor de pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Musso, ; de unde luati bronho vaxon-ul si septilin-ul asta? de la farma homeopate? sau normale?

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

violeta,am inteles ca septilinul se administreaza cand copilul a avut probleme de orl,iar bronho vaxomul in caz de infectii ale cailor repsiratorii,faringite,dintr'astea de rosu'n gat si bronsite.eu l-am luat de la farmacia normala,alopata,dar musai sa fie in pliculete.am luat 10 si m-au costat 38 ron dar trebuie o cura de 10 zile pe trei luni,consecutiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Mie mi-au recomandat Septilin pentru cresterea imunitatii si l-am luat de la farmacie. Nu am terminat sticla pentru ca a refuzat o perioada sa mai ia, dar cred ca vom relua inca o cura pentru ca mi s-a parut ca ii facea bine. Cat i-am dat mi s-a parut ca avea o pofta de mancare mai mare. Nu stiu cat de adevarat o fi.

V-ati gandit ce gatiti de Craciun? M-am apucat de strans idei sa fac ceva mai deosebit.


mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletze



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Musso, brazuka, multumesc frumos!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Septilinul l-am luat si eu de la farmacie alopata.
Brazuca, eu ii pun cate o lingurita de Septilin in biberonul cu lapte de noapte si in timpul zilei in biberoanele cu ceai sau apa si le tolereaza foarte bine, ca e dulceag si rezulta o concentratie destul de mica.
Cu fierul ma descurc mai greu, ca nu i-l pot pune in nimic, ca se schimba total culoarea lichidului si trebuie sa i-l dau cu lingurita, dar recunosc.. sunt cam uituca.

De craciun asa vrea sa nu ma mai mor ca in anii precedenti cu tot felul de mancaruri si dulciuri. O data pentru ca vreau sa ma odihnesc si eu, nu sa robotesc si sa adorm imediat cum termin treaba si cel mai important, as vrea sa mananc mancare ma usoara, ca sa evit indigestii si depunerea altor kg peste cele prea multe pe care le am deja....
Dar o sa fac totusi pentru sot un bors, friptura, carnati (el vrea neaparat carnati facuti in casa)...si nu stiu, eu m-as opri aici.


Elena, mamica lui Razvan Gabriel - 01.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

am scris un mesaj luuung pe care l-am pierdut......asa ca va servesc cu altceva:

Mama lui boc cel mic

Pe o stânca neagra, într-un vechi satuc,
chiar într-o casuta, lânga un patuc,
plânge si suspina o batrâna mica,
care are fiul cât un pustiulica.
Caci la guvernare fiul ei iubit
a plecat aseara si n-a mai venit.
Celularul suna noaptea jumatate.
Nu-i semnal, si totusi: – Oare cine-i, frate?
– Eu sunt, buna maica, fiul tau dorit,
n-a mai mers Taromu’ si n-am mai venit.
Sun din Capitala, voi fi premier.
M-a numit chiar Zeus, sunt timonier.

Capi­tan e dânsu’, e ca la armata.
Mica mea ostire fuge sfarâmata.
Vine criza, foamea, oamenii ma-njur.
L-am servit pe dânsu’, m-a mâncat în cur.

– Ce spui tu, straine? Emil e departe,
cica de Basescu nu se mai desparte.
Am crezut ca-i gluma, dar era sa mor.
L-am vazut aseara la televizor.
Emil e cuminte, nu e derbedeu.
De esti tu acela, nu-ti sunt mama eu!

Lasa-ma cu Zeus, finca omul chel
se joaca cu tine cum do­reste el.
Te-a numit pe tine dupa Stolojan.
Crezi ca e pe bune? Te-a luat de fazan.

Am vorbit cu tac-tu, asculta-l pe mos:
dupa tine vine Leana lu’ Cocos.
Du-te la Ba­sescu, fa-i un ultim sluj,
apoi ia Taromu’, sa te-ntorci la Cluj!



durata unui minut depinde de care parte a usii de la baie te gasesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

inca unu si ma duc.....

Un rabin si un preot ortodox aveau garaje alaturate. Din smerenie, preotul ii spala intr-o zi masina rabinului. A doua zi il vede pe rabin cum ii taie cu un bomfaier teava de esapament a masinii sale. Suparat intreaba: - Ce faci rabine acolo? La care rabinul raspunde: - Tu mi-ai botezat masina, eu ti-o tai imprejur



durata unui minut depinde de care parte a usii de la baie te gasesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Mychy, ce de rapsozi!!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Am citit tot si am uitat cam tot ce voiam sa spun, dar imi scuzati memoria de .
De Craciun vreau sa fac cozonaci, am eu un fix cu cozonacii facuti de mine exact cum imi place, mi se pare ca nimanui nu-i ies fix cum ii vreau, plus ca mi-e dor de mirosul de cozonaci in casa, plus ca ne-am schimbat aragazul si sunt curioasa cum se descurca cel nou.
De mancare mi-ar placea o salata boeuf dar sa o faca altcineva, inca negociez cu socrul meu, iar noi vrem sa facem un somon la cuptor in folie de aluminiu si umplut cu legume si ciuperci.

Vad ca, spre deosebire de prima sarcina, desi imi este la fel de rau, am pofte si mananc chiar daca nu pastrez mult in stomac. La Saby nu m-am putut atinge de mancare mult mai mult timp. De kilograme n-am idee cate am pus sau nu, stiu doar ca in talie am pus 6cm ca m-a masurat dr. de familie, am ajuns la 68. Data trecuta eram "perfecta" inainte sa nasc: 90-90-90 .

Ma pregatesc pentru o noapte lunga, desi pic de somn, dar fii-mea a adormit abia la ora 19 direct pe covor si 2 ore n-am putut sa o misc de acolo, asa ca pana la 1-2 noaptea o sa ne alerge prin casa.

Carla, s.14 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby la laptop

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput