Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (118)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

seara buna
ioanaiub,am vazut poze,frumoasa foc mara,seamana cu fii-miu,blondina cu ochii albastrii,numa zic de ajuotului mosului...superb costumas.

siiii...bineintels nu vad poze de mychy,daaaa...si am auzit acolo de o mamica frumoasa si de un pui,la fel...hmmmm,mi-e cam ciuda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Sper sa ma apuc sa scriu mai des .De citit va citesc cu o asa o pofta ,primul lucru pe care il fac cand vin la servici este sa deschid calculatorul si sa va citesc .Practic uit de toate problemele .
Sunteti asa dragute toate .
Felicitari noilor gravidute .
Mi-ar fi placut si mie un al doilea bebe poate peste vreo 4 ani o sa-l fac.
Cand o sa am timp pun si poze cu noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Apropo ,vroiam sa va intreb .
Voi ce cadou faceti sotilor vostri de craciun? Ceva idei ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

se cunoaste ca doamna Cafera e in sarbatori azi! n-a mai dat pe la noi......nici o ciucalata n-a dat
ioanaiub, ce mai face prietena ta. am intrat si la subiect dar n-am vazut noutati? sunt acasa?
brazuca, sa va fie de bine plimbarica.
elena, ce cadou sa-i mai fac? i l-am facut pe fiisu! de-acu 20 d'ani sa nu mai ridice pretentii.

"pt. mine televiziunea e cel mai bun mijloc de culturalizare: cand cineva deschide tv-ul imi iau o carte si plec in alta camera "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Cafera, , sa fii sanatoasa si iubita!

Pe mine m-a apucat harnicia si am bucatarit, acum am caltabosii la fiert. Mai am umplutura dar nu mai am in ce s-o bag, asa ca mai fac maine o tura, sper sa si sarmele. Am beneficiat de colaborarea fructuoasa a sotului, singura nu eram in stare de atata treaba la cum ma simt.

O sa intru mai tarziu sa vad poze, sa pun poze eventual.

Carla, s.14 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby la laptop

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Cafera, la multi ani!!! carla, de ce nu imputernicesti si tu pe cineva sa te ajute la bucatarie? voi oricum sunteti vegetarieni si nu mancati caltabosi,nu? Ce rost are sa stai si sa le tragi mirosul? Zic si io.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

valen, voi ce mai faceti? gata sarmalele? tu ce faci papa-boon de sarbatori?????????cum e vremea la voi?

"pt. mine televiziunea e cel mai bun mijloc de culturalizare: cand cineva deschide tv-ul imi iau o carte si plec in alta camera "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

michi, multam de intrebare, apai sarmalele sunt gata, da, gata pe lista. Eu de Craciun o sa fac o ciorba de ciolan afumat ca asa am apucat sa fac de cand suntem in Canada si vreau sa pastrez traditia, sarmale, un "chec" sau cum i-o zice cu afumatura , masline si gogosari si ceva dulciuri. M-a lovit talentul culinar sau nu stiu ce-am, ca tare mi-e drag sa stau in bucatarie. Vreau sa fac si un tort, inca nush de care, probabil ceva cu multa ciocolata sa-mi rasfat sotu' si o "alba ca zapada" sa ne aminim de copilarie. Pt. seara de Ajun mi-am propus sa creez traditiipt. fete asa ca vom face fursecuri pe care le vom modela impreuna si sper sa gasesc o reteta buna pe care s-o perfectionam ani buni de acum inainte. Pt. noi doi voi face o placinta cu carne.Salata de boeuf si piftie voi face de revelion.Vremea....s-au anuntat vreo 25 de cm de zapada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui valen
carla, de ce nu imputernicesti si tu pe cineva sa te ajute la bucatarie? voi oricum sunteti vegetarieni si nu mancati caltabosi,nu? Ce rost are sa stai si sa le tragi mirosul?
Zic si io.


M-a ajutat mult sotul, iar cu poftele din timpul sarcinii nu ma pun... deci, mi-era pofta, am facut, am mancat cat 15 si acum mi-e rau . Maine urmeaza sarmalele, poimaine piftia si miercuri cozonacul. N-am mancat porc in ultimii 8-9 ani cat acum in 2 zile.

De alt ajutor la bucatarie nu ma pot lipi, deh, poveste lunga, la fel ca la crescutul copiilor.

Oana, da, te rog, daca gasesti retetele cu somon si curcan, sunt intotdeauna binevenite, cred ca de revelion incerc un peste (daca mai incap in bucatarie pana atunci ).

Carla, s.14 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby la laptop

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Am uitat de salata boeuf, trebuie sa-i fac loc undeva pe lista. Dulciuri in afara de cozonac nu fac, de 2 luni nu pot sa mai vad dulciurile, desi eram dependenta.

Elena, cum bine zicea Mychy, cadoul sotului sunt copiii . Oricum a fost ziua lui de curand si a primit hainute de departe, asa ca m-am scos.

Intreba cineva ce facem de sarbatori: noi in prima zi de Craciun stam acasa si asteptam musafiri, apoi mergem prin vizite, apoi e ziua mamei mele, apoi de revelion stam acasa, ca nu suntem genul sa plecam. Si cand eram fara bebe ne era drag sa stam la noi acasa de revelion, fara Saby oricum nu vreau sa plec nicaieri, asa ca nu suferim deloc din cauza asta. In 2 ianuarie imi vine in tara o prietena draga si abia astept sa ne revedem, in 7 e iar ziua mamei si ar fi fost si a tatei si a bunicului, tot atunci vom sti sexul lui bb2 (speram). Vom avea niste sarbatori linistite, in familie, sper sa ma simt mai bine pana atunci si sa-mi iasa bine cozonacii.

Carla, s.14 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby la laptop

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Editez sa spun ca mi-am pus si eu craciunita pe site, pe prima pagina.

Mergi la inceput