Gravidute & Mamici de IASI (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Buna mamici si bebici,

Nu am mai scris nimic de ceva timp...de citit am recuperat...

Kriss, sa treaca cat mai repede Alessiei varicela fara mari probleme si fara semne.
Danyelle , care maselute sunt pe lista Amaliei?
Vazut foto cu dragalasi si draguti , cu mamici ,cu burtici...frumos.
Ani , La multi ani, sotului tau!(scuze de intarziere)
Felicitari vorbaretului si la mai multe.

Irina, te asteptam mai des cu vesti despre voi si Fabian.
Nonna , Oana , Byu, mai treceti pe aici? Ce ne mai ziceti de minunile voastre?


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Legat de actiunea de a bucura niste copilasi...legea nu permite ducerea in centre a lucrurilor folosite. Imi pare tare rau ...
Asta ar insemna sa strangem ceva banuti pentru ceva nou(un joc-puzzle, educativ,;un dulce ;un fruct)...
Mi s-a spus ca pentru grupa 0-5 ani au centru de zi , cu minim 25 copiii.
Daca credeti ca ne putem mobiliza pentru asa ceva , cred ca pentru multi pitici conteaza , astept raspuns de la voi.
Daca intreprindem ceva trebuie sa ne organizam zilele astea.

Eu inca caut locuri /solutii pentru ideea de a se ucura alti copilasi de lucrusoarele , jucariile ramase de la ai nostri.
Daca aveti idei , va rog sa le postati.Daca cunoasteti cazuri, familii cu situatii sociale deosebite poate putem face ceva.
Danyelle , tu spuneai de o fetita de la sf .Maria , crezi ca ar mai fi copilasi in aceeasi situatie acolo? Putem afla cumva?
Mai fac si eu "sapaturi"...



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca0234 spune:

buna
multumesc de sfaturi. stiu ca in general copii pot fi pusi in premergator de la 6 luni, dar asta nu e o regula generala, se modifica in functie de copil. in primul rand trebuie sa isi tina bine spatele, sa stea in fundulet. in orice caz nu abuzez; il pun in premergator 5 min cat ii pun mancarea la facut

anca lui Dragos-Andrei (08.07.2008)
http://community.webshots.com/photo/2533244300104507541UWLZBq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

celia mersi pt urare ... se primesc si cu intarziere urarile
dany stiu ca e mai bine pe card... dar am optat pt posta asta e ...

mamici care sunt sintomele pt dinti ... Darius are gingiile de jos albe, e mofturos... dar in schimb nu are diaree si temperatura e 37.4

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Anilansa sincer sa-ti spun nu cred ca vor iesi chiar atat de repede desi au mai fost copilasi.Si eu am crezut la fel cand al meu avea varsta lui Darius dar nu au aparut pana la 8 luni.Un sfat de la mine ar fi sa nu-i mai dai cu calgel ca nu e cazul.Vei vedea mai tarziu ce inseamna sa erupa dintisorii.Gingia ar trebuie sa fie inflamata rosie nu alba.Dar asta e parerea mea poate alte mamici nu sunt de acord cu mine.

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Anca scuza-ma dar Dragos sta in fundulet?Poate am pierdut amanuntul asta

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Citat:
citat din mesajul lui moldoveanca

Anilansa sincer sa-ti spun nu cred ca vor iesi chiar atat de repede desi au mai fost copilasi.Si eu am crezut la fel cand al meu avea varsta lui Darius dar nu au aparut pana la 8 luni.Un sfat de la mine ar fi sa nu-i mai dai cu calgel ca nu e cazul.Vei vedea mai tarziu ce inseamna sa erupa dintisorii.Gingia ar trebuie sa fie inflamata rosie nu alba.Dar asta e parerea mea poate alte mamici nu sunt de acord cu mine.

mami fericita de Vladut Dominic


mersi de sfat, am sa opresc folosirea calgelului.

a trecut postasul si pe la noi... avem banuti... si suntem gata de cumparaturi

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Kriss imi pare rau pt micuta ta.Nepotelul meu a facut o forma usoara insa cand au trecut bubitele a facut pneumonie si sincer nu stiu de unde ca a stat numai in casa cu el.Oare are legatura cu boala?Aaaa si doctorita i-a spus sa-l spele in fiecare seara sa nu se infecteze bubitele.L-a spalat si l-a dat cu alcool mentolat ,nu s-a scarpinat si au trecut bubutele frumos fara sa lase semne.Pupici si aveti grija

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Ani iti spun asta pt ca o s avina vremea in care o sa-l terorizezi cu calgelul.Uite noi suntem in plina eruptie dentara si imi vine sa-mi iau campiiDar sincer nu-l dau cu calgel ca oricum nu se linistete.Eu ii dau un prafulet homeopat pe baza de musetel si parca ii mai alina durerea.Dar trecem noi si peste astaHai fuguta la cumparaturi si te rog mult sa nu te superi daca te tot trag de manecutaE spre binele piticului

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuscut spune:

Hello!

Sunt pe fuga, am intrat sa va salut si sa va cinstesc cu !

V-am pupat!

Irina, de Maria Iustina- 12.10.2007

Mergi la inceput