Ce parfumuri va plac !? (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Am comandat pana la urma de la parfumeria.ro. Super servicii. Le-am primit a doua zi in Bucuresti si sunt sigilate la fel ca in magazin. Sunt mai scumpe ca pe alte site-uri dar macar sunt sigura pe ele ( sunt cadou parfumurile).

O sa ma incumet sa i-au ceva ptr mine de pe esente, dar acum fiind cadouri nu m-am riscat.
Eu acum is setata pe Premier Jour de la Nina Ricci. De vreo 2 ani. Am mai incercat Poeme, dar nu mi-a placut si altele care tot asa..nu prea mi-au placut.

A..si am primit si 3 monstre la alegere ( impregante pe hartie) si am vazut ca sotului ii place Nina tot de la Nina Ricci. In Sephora cand mirosisem nu imi placuse....acum sa vedem...ca parca n-am chef de parfum nou inca.


Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

Citat:
citat din mesajul lui iuliya

Din cele care nu mi-au placut:
-Paco Rabanne Black XS
-Cacharel Anais Anais


Paco Rabanne Black XS imi place muuult si il folosesc doar vara, iar Cacharel Anais Anais imi place, l-am folosit cu mai bine de 10 ani in urma, dar acum nu l-as mai cumpara



Mie nu mi-au furat nasul astfel incat sa mi le doresc.

Da Givenchy Ange ou Demon chiar miroase bine, l-am testat pe cartonas si acum sunt tot cu nasul pe el si pe Elle de la YSL si Brit Burberry.

Voi cate parfumuri testati pe piele intr-o zi? Eu mai mult de doua nu testez, iar cele care le testez pe cartonas si mi-au placut, le voi incerca pe piele cu alta ocazie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Nici eu nu incerc mai mult de doua iar daca ma intereseaza ceva in mod special chiar merg si testez (chiar si de citeva ori ,adica in zile diferite)doar ceea ce ma interseaza!

In general nu testez pe hirtie(doar foarte rar )eu am un ph aiurit tare adica greu imi gasesc ceva ce persista!De exemplu Prada ultimul achizitzionat dupa citva timp deja nu-l mai simt!

Cred a tot la marea mea iubireAllure am sa ramin,ori poate o fi fost greseala meaca l-am nimerit asa bine si altceva nu ma mai satisface!

Dragelor,nu stiu daca mai intru pe aici(nu ca as intra eu prea des)dar tzin sa va urez un craciun minunat alaturi de cei dragi si mosul sa va aduca tot ceea ce doritzi!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Cand ajung in parfumerie nu ma pot abtine sa testez doar doua parfumuri, de aceea restul le incerc pe cartonas.

Si eu iti urez Sarbatori Fericite!!! Si sa primesti tot ceea ce-ti doresti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

A venit Mosul mai devreme: F de la Ferragamo; nu l-am mai avut pana acum, imi place, dar nu stiu cu ce alt miros il aseman si de 3 ore incerc sa imi dau seama; oricum persistent e, ca il simt pretutindeni in juru-mi.
Sunt curioasa sotul cum il va simti sau aprecia...ca nu el a fost Mosul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Eu am comandat linistita pe esentedelux un set Black XS(Paco Rabane) barbatesc, fara sa risc altceva decat faptul ca nu o sa-mi placa cum miroase, intrucat nu am mai avut timp sa merg intai la mirosit.
Oricum,la ce stoc mai avea tipul,nici nu mai aveam prea multe alternative. M-am grabit sa iau Black XS ca apoi chiar nu mai prindeam nimic( asta inca de miercuri), vanduse totul ca "painea calda" , vorba lui.
In momentul de fata nu ma atrage nici un parfum in mod deosebit, parca putin mai mult ma gandesc la Elle de la YSL, ce-i drept imi place si cum este ambalat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaeladm spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

Am comandat pana la urma de la parfumeria.ro. Super servicii. Le-am primit a doua zi in Bucuresti si sunt sigilate la fel ca in magazin. Sunt mai scumpe ca pe alte site-uri dar macar sunt sigura pe ele ( sunt cadou parfumurile).

O sa ma incumet sa i-au ceva ptr mine de pe esente, dar acum fiind cadouri nu m-am riscat.
Eu acum is setata pe Premier Jour de la Nina Ricci. De vreo 2 ani. Am mai incercat Poeme, dar nu mi-a placut si altele care tot asa..nu prea mi-au placut.

A..si am primit si 3 monstre la alegere ( impregante pe hartie) si am vazut ca sotului ii place Nina tot de la Nina Ricci. In Sephora cand mirosisem nu imi placuse....acum sa vedem...ca parca n-am chef de parfum nou inca.


Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!





Si mie imi place mult Nina, dar vezi sa mirosi si Pretty Nina, o editie speciala. Parca miroase si mai frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Am primit setul Paco Rabane Black XS si ieri l-am desfacut si mirosit.
N-am fost incantata, nu mi se pare ca se potriveste cu descrierile,nu prea am simtit mosc sau tabac, doar citrice si iar citrice...
Eram cu o prietena ( pt iubitul careia l-am luat) si amandurora ni s-a parut ca miroase a Dolce & Gabanna - Light Blue de dama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Bvlgari Notte, Bvlgari Blv , Coco Mademoiselle Perfume by Chanel , Happy To Be Perfume by Clinique
ma topesc cand le simt mirosul .....
Merita sa le incercati, au mirosuri clare/tari dar foarte sexi.

Sarbatori fericite va doresc!

quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

Am primit setul Paco Rabane Black XS si ieri l-am desfacut si mirosit.
N-am fost incantata, nu mi se pare ca se potriveste cu descrierile,nu prea am simtit mosc sau tabac, doar citrice si iar citrice...
Eram cu o prietena ( pt iubitul careia l-am luat) si amandurora ni s-a parut ca miroase a Dolce & Gabanna - Light Blue de dama.


Nu stiu cum e cel barbatesc, dar cel pentru dame imi place, e "varianta mai ieftina a lui Flowerboomb", asa spunea cineva

pe toate si va doresc Sarbatori Fericite si un An Nou plin de pace, liniste si iubire

Mergi la inceput