LMA Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (144)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

AncaD...ceva noutati?????

Andreea, ce dulce e Eric de ziua lui...nu zici nimic de poze?

RGE, si eu zic ca bea mult laptic noapte Ursuletul (care btw e tare dulce!)...nu stiu ce sfaturi sa iti dau, ca si al meu a dormit bine destul de mult timp si a fost alaptat (cel mai des se trezea max de 4 ori f rar inainte de intarcare)...dar ce au zis fetele are sens. succes mult!

Cristina si Radu 3.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ROX..multumesc frumos....nici nu vreau sa-mi aduc aminte cata eram..luasem 25 kg dupa care nu m-am mai cantarit cand am vazut ca depasesc termenul...oricum am dat jos 30...am 47 kg acum..si vad ca ma mentin asa oricat mananc....am niste vergeturi pe care le-am bronzulit foarte tare, dar pana la urma trebuie sa se vada ca am copil nu...cand ma uit la poze nu-mi vine sa cred ca eu am carat atata burta si mai ales ca am si nascut, ca am copil...parca vad un film in care joc si eu..e ciudat...te schimba atat de mult o mogaldeata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..multumesc CRIS
BIANCA plimbare placuta!
..o sa mai incerc o data cu ceai neandulcit sa vedem ce iese..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristi07

AncaD...ceva noutati?????

Andreea, ce dulce e Eric de ziua lui...nu zici nimic de poze?

RGE, si eu zic ca bea mult laptic noapte Ursuletul (care btw e tare dulce!)...nu stiu ce sfaturi sa iti dau, ca si al meu a dormit bine destul de mult timp si a fost alaptat (cel mai des se trezea max de 4 ori f rar inainte de intarcare)...dar ce au zis fetele are sens. succes mult!

Cristina si Radu 3.12.2007



multu Cristina... pozele sutn facute intr-adevar de ziua lui, adica in 9, dar eptrecerea abia sambata si duminica o sa fie... deci atunci vor fi mai multe poze si mai interesante...

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC LA 1 ANISOR...
Sa-l ajutam pe Andrei sa se faca bine...


http://b2.lilypie.com/gAmbp2.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand..oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui RGE

CUSCRA unde esti..ce mai gatisi?

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"


acum m-am trezit....

azi am facut papricas cu pui. merge asa bine cu castraveti murati!!!

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nici-o veste inca si nu o sun ca cine stie cum o prind...mai astept

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ANDREEA..e frumusel foc Eric..pare foarte cumintel..mi-a placut enorm si tortul
LAVI..nu stiu mama ce-i aia dar suna bine...aduc eu niste cola si niste alune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxana, din ce povestesti parca ar fi frati ursuletul tau cu bubulina mea, frati de aceasi zi...., cam asa se desfaoara si la noi ziua, cu exceptia faptului ca in baie nu are voie (face acelasi lucru ca si bb tau) iar la mine sertarele sunt legate cat e ea treaza...., prizele baricadate cu cate un cos de jucarii.
ma bucur tare mult ca ai hotarat sa "revii"........

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ANCA imi place enorm site-ul Mariei...acum am reusit sa vad si eu cate ceva...
promit ca pe parcurs sa reusesc sa vad pozele la toti bebeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

LAVINIA nici nu ma mir ca astia doi seamana..si apropo nici fi miu nu are voie in baie dar deschide usa..si eu ma bucur ca sunt iar printre voi...sa postezi si tu cand ai timp ceva poze sa o vad si eu pe nora mea ca uite acum trece timpul si venim la petit..

Mergi la inceput