LMA Clopotei de ian-febr 2008 in sarbatoare (158)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Shose sa stii ca-i reciproca treaba Simt asa o mare apropiere si un mare drag cand citesc mesajele tale! Theutz doarme de la 10,15, iar eu piratez colinde Ce fain a adormit pitica ta, poate nu ai surprize la noapte, ca ea e obisnuita sa o culci devreme.
Roxanici sar'na. Deci la farmacie tre sa cer Infanrix penta (adica chiar asa se cheama sau nu pricep io)? Si cam cat costa?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),

Atat sunt de mare
Filmulete
Octombrie - Noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!Daca m-ar fi obligat cineva sa ma trezesc de la 5 dimineata as fi crezut ca e ceva anormal dar de cand cu sarcina mi-am dereglat cu totul somnul.GRATIELA imi pare rau ca DUDU e bolnavior.Speram sa treaca repede.Abia astept sa vad pozele si sunt sigura ca sunteti toti foarte frumosi.ANCA felicitari pt primii pasi facuti de Stefan.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 23+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploscariu spune:

Buna dimineata zuzicilor! Serviti, va rog!

Ellenuta Eva vomita de-a binelea, asa cu presiune mare si cu galagie??? Ionut al meu a "dat afara" foarte mult pana pe la 7 luni, chiar si daca manca putin, ii venea inpoi o parte din laptele care l-a mancat, dar nu era de la bibe, ca eu il alaptez, mie mi-a spus doctorita ca nu are destul de dezvoltati muschii stomacului si de aceea da laptele afara, i-a prescris tratament cu Debridat. Iar in legatura cu bibe care se lipeste, ce marime folosesti?, eu i-am luat la Ionut tetina marimea L, are orificiul mai mare, iar continutul biberonului vine mai usor, nu se mai lipeste, eu ii dau din biberon, suc de fructe si ceai.




POZE RECENTE

poze cu Ioana si Ionut

www.weddingcountdown.com/ticker/b9szi95.png" target="_blank">Gabriela - mami de Ionut 14.01.2008si Ioana 13.12.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

Gabriela multumesc de cafea.tare buna e!
Danuta stiu cum e ...si eu aveam probleme cu somnul in timpul sarcinii.

LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI!


************************************************

Gabbysi Addy(tatic) de Daria Maria(11.02.2008)
************************************************
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze
************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

GABRIELA multumim pt cafea.In cazul meu o cafea dimineata face minuni si de multe ori ma intreb ce as fi baut dimineata daca nu exista cafeaua.GABRITZA .Am citit in capitolul trecut ca esti putin suparata si sper sa se rezolve toate problemele.DANY iti doresc multa sanatate si sper ca in urma tratamentului sa te simti mai bine.Nu e de glumit cu tensiunea!RAMONA te astept la daca e sa fie bebe.De multe ori mi se pare ca sunt inconstienta ca am ramas iar gravida mai ales vazand ca nici o alta mamica de clopotei nu imi urmeaza exemplul.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 23+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

Danuta sti ca eu era sa iti urmez exemplul..dar nu a fost sa fie.
probleme mele nu stiu daca se rezolva.aseara mi-a zis ca nu crede ca ne apuca craciunul impreuna.
in fine m-am alaturat lalei la subiectul dedicat.sa nu fie singura zuzica cu subiect acolo

LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI!


************************************************

Gabbysi Addy(tatic) de Daria Maria(11.02.2008)
************************************************
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze
************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrittza

Danuta sti ca eu era sa iti urmez exemplul..dar nu a fost sa fie.
probleme mele nu stiu daca se rezolva.aseara mi-a zis ca nu crede ca ne apuca craciunul impreuna.
in fine m-am alaturat lalei la subiectul dedicat.sa nu fie singura zuzica cu subiect acolo

LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI!


************************************************

Gabbysi Addy(tatic) de Daria Maria(11.02.2008)
************************************************
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze
************************************************


GABBY imi pare tare rau pt sarcina pierduta si pt problemele pe care le ai.Am citit ceea ce ai scris si mi-au dat lacrimile.Sper din suflet sa se rezolve problemele si sa redeveniti asa cum erati la inceput.Eu sfaturi nu prea pot sa iti dau dar stiu ca in orice cuplu lucrurile se schimba foarte mult dupa venirea pe lume a copilului.Si noi am avut momente de "criza" dupa aparitia fiecarui copil si mi se parea ca ne instrainam unul de celalalt dar din fericire pt noi am reusit sa vorbim si sa ne spunem ce aveam pe suflet.Iti doresc mult curaj si multa rabdare si sper sa ramaneti impreuna si sa fiti fericiti.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 23+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

eu incerc mereu sa vorbesc cu el,imi pasa de relatia noastra,nu vad viata mea altfel decat alaturi de el si Daria!ii iubesc enorm pe amandoi.dar probabil el considera ca relatia asta nu mai merita nici un efort din partea lui.

LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI!

Gabbysi Addy(tatic) de Daria Maria(11.02.2008)
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata zuzici

poftiti de va serviti!

shose cerealele alea poti sa i le pui in iaurt sau in fructe, cum doresti tu sau seara in laptic. eu iau ptr eva 7 cereale de la milupa (fara lapte) si sunt multumita de ele si lui bitzi ii plac. voi tot avent airflex aveti? pipetu'

roli multumesc .. avent airflex o sa-i iau .. nu suport sa vad cum se lipeste tetina si tre' sa-i scot bibe din gura sa desfac bibe ca s-o indrept ..

gabby ufff .. si tu brutus .. imi pare tare tare rau ..

grati imi pare rau ca dudu e bolnavior, pupam baiatul sa se faca bine repede.

alinus am ras cu lacrimi .. foarte nepriceputeanu' sotul tau, dar dragut si haios .. pe bune.

moni pupicei multi! cum mai sunteti? v-ati acomodat in noua casuta?

dana fata si piticutii! uite o virtuala de la mine .. ai ridicat banutii?

gabriela mai vomita .. ce sa spun dar nu face asta des .. nu cred ca e vorba de ce spui tu .. aseara, dupa cum vedeam ca inghite, mi-am dat seama ca va vomita .. a terminat bibe si am vazut-o cum icneste ... si am tinut-o cu caputul aplecat si a vomitat pe jos (noroc ca nu era covorul pus) .. nu si pe ea din fericire .. am mai leganat-o si a adormit apoi eu m-am dus si am sters urmele .. azi dimineata am lasat-o sa se chinuie cu tetina lipita si nu mi=a dat afara ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EliaElia spune:

Shose, dar ce are NAN cu capac auriu? Eu din ala ii dau acum, pentru ca din ala am gasit. Inca ii dau 2.Ellenuta, si eu am avent airflex si n-a vomat pana acum, nu sunt convinsa ca are legatura.Camelia si Laura (06.02.2008)

Mergi la inceput