Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci (24)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Fetelor, parerea mea este ca « revizurea » listei este necesara; inafara de a sti daca unele fete mai sunt asoirante sau mamici deja, de a pune pe cele cu religia ortodoxa, asa mai aflam si noi ce mai fac sau daca ne mai citesc celelalte fete.

Sper ca nu am gresit cu nimic ; fara rugaciune nu facem nimic.Cum ma rod la Maicuta Domnului sa imi dea un semn ca bebe e bine, cum il simt ! Nu e miracol ?

Vin sarbaorile, sa zambim, sa fim mai buni, sa ne bucuram de tot ce ne inconjoara


15 + Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si casutza noastra si a lui BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Jesika ti-am trimis maill

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

Dragele mele daca aveti planificata vreo vizita la vreo manastire, vreun pelerinaj cumva, va rog din suflet anuntati-ma si pe mine pe PM sa va trimit niste bani si sa-mi lasati si mie un pomelnic pentru nasul nostru.
Va multumesc din suflet.
6+

Doamne ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Nu-mi vine sa cred! Am lipsit doar vreo 48 de ore si s-au intamplat atatea!
Eu si cu sotul meu, Gabriel, suntem ortodocsi si imi doresc sa ramanem pe listuta.
Sper sa ramana toate fetele. Am invatat multe de la voi si inca mai am multe de invatat.
V-am pupat!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Si acum sa recuperez restantele.

Pentru fetele care m-au intrebat de Manastirea Bistrita (Maria08 si Anadomnica), pot sa va spun urmatoarele. Manastirea se afla pe drumul ce leaga Piatra Neamt de Bicaz, pe partea dreapta, la vreo 5 km de drumul principal. Sunt indicatoare si nu e greu de gasit. E o manastire istorica, unica, foarte veche. E si un muzeu in curtea manastirii, iar inauntru este mormantul lui Alexandru cel Bun. In ea este icoana facatoare de minuni a Sfintei Ana cu Maria in brate, pe sub care trec cei ce se roaga la ea. Aceasta icoana este scoasa si plimbata pe campuri in anii secetosi, caci se stie ca rugaciunea a adus ploaia. Sper sa ajung cat mai repede sa ma rog si eu. Am fost de cateva ori si m-am rugat pentru familie, dar acum am o noua dorinta.

Felicitari gravidutelor - Criss2081, Lauraa, Noce, multa sanatate si o sarcina fara probleme. Criss2081, multa sanatate nasului tau. Ma voi ruga si eu pentru el. Ai grija si incearca sa iti gasesti linistea in perioada asta grea.

La fel si mamicilor - Lili_g, Clopatra70 sa fiti fericite alaturi de copilasii vostri!

Florela30, imi pare tare rau pentru FIV. Sa dea Dumnezeu sa fie bine cat de curand. Multa credinta si si nu iti pierde speranta!

Medamaya1, iti doresc mult succes cu FIV-ul si sa ne auzim cu vesti bune!

pentru toate (si pentru cele pe care nu le-am nominalizat).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Dragele mele,

Ce fierbinte este subiectul...Parerea mea e ca nu e bine sa conditionam pe cineva sa voteze subiectul,nu acesta e scopul acestui grupulet,nu vreau sa supar pe nimeni sau sa scrie daca vrea sa mai fie in listuta,eu nu am conditionat pe nimeni la inceput,am lasat totul dupa voia fiecarei fete,sa faca ce simte.Am invatat impreuna sa ne cunoastem,sa ne rugam colectiv,aceasta rugaciune este mai puternica,dar simt ca totul s-a schimbat,voi stiti mai bine ce doriti si simtiti.Imi amintesc cu drag de momentele frumoase petrecute impreuna,ne-am bucurat,am plans impreuna,ne-am sustinut in momente foarte grele si ne-am rugat tot impreuna.Am descoperit impreuna taina rugaciunii catre Dumnezeu si toate puterile ceresti,datorita Lor am primit viata in pantecele noastre,Dumnezeu si Maicuta Domnului ne-a binecuvantat cu prunculeti sanatosi si binecuvantati,dar simt ca subiectul a cam inceput sa fie mult teoretic decat practic in ultimul timp,asa cred eu,mii de scuze daca gresesc.
Important e sa pactici ortodoxia nu sa faci teorie mai multa,poate ca gresesc ce scriu dar trebuia sa o fac.
Dumnezeu isi intoarce privirea celor ce se roaga la El cu inima curata si plina de iubire,v-am mai zis sa va curatiti sufletul si trupul de pacate si stari negative ca darul vietii sa se infiripeze in pantecele vostru.Daca va iubiti aproapele mai presus decat voi sau cel putin ca voi,atunci Bunul Dumnezeu va va iubii inmiit.
Acum cand va scriu plang foarte tare,nu vreau sa supar pe nimeni dar asa gandesc eu.
Dumnezeu sa va lumineze cand crede ca e momentul bun pentru voi si sa va daruiasca minunea vietii in pantecele voastre.
Eu o sa intru mai rar pe la voi ca v-am spus din ce cauza,timpul ma preseaza.
Anadomnica,draga mea iti doresc multa sanatate,credinta puternica si luminarea fiintei tale!Prunc sanatos sa dobandesti cat mai repede,dar inainte de aceasta sa te pregatesti sa fi un parinte bun cu mare rabdare.Dumnezeu sa-ti ajute!
Te rog,sa ma stergi din listuta,nu cred ca ar mai trebui sa fiu poate o fata in plus la acatist,eu o sa ma rog in continuare pentru voi,o sa dau acatiste cu toata listuta dar daca eu intru mai rar pe la voi poate ca nu merit sa fiu in listuta.Daca cineva ma pune in acatist ii multumesc dar nu vreau sa mai figurez in listuta ca poate nu mai este cazul sa apar,ca zic inca o data nu merit.
Dumnezeu sa trimita lumina divina peste toate fetele din grupulet si sa va curete de toate relele,energiile negative si pacate!Doamne ajuta!
Va iubesc mereu si va doresc pace interioara,sanatate si Dumnezeu sa va iubeasca numai atunci cand voi il veti iubi si va veti deschide sufletul catre credinta adevarata!
Eu ma rog in continuare cu voi la orele 23:00,cu cine doreste.
Va pe toate si mai vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Cleopatra draga ai foarte mare dreptate in tot ce ai scris, dar nu ar fi corect ca tu sa nu apari pe lista noastra. Tu ai initiat topicul, datorita tie cand eram fara speranta ma linisteam, ne-ai dat speranta cel putin mie si cred ca multor fete de aici. Pe lista mea ramai tot timpul nu o sa te sterg niciodata. Esti un suflet cald care stii sa alini suferintele eu te stiu de cand erai graviduta si atunci intrai foarte des sa ne incurajezi. Iti voi multumi din suflet indiferent daca bunul Dumnezeu imi va darui un copilas sau nu. Am invatat multe lucruri frumoase de cand m-am inscris aici, si asta in primul rand datorita tie. Te pastrez mereu in gandul meu si uneori mi-e dor de tine dar te inteleg si toate fetele te inteleg ca esti ocupata.
Iti doresc multa fericire alaturi de copilasii tai frumosi care sunt un dar de la Dumnezeu. Te astept sa ne scrii de cate ori poti.

Fetelor dragi Cleopatra are dreptate in primul rand trebuie sa avem iubire. Va multumesc

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Oooofff,fetele,nu-mi place ce citesc aici...nu am intrat cateva zile si nici nu am avut timp sa citesc din urma,dar promit sa ma pun la punct si cu capitolul trecut.Am vazut ca se scrie mult si ma bucuram ca fetele noastre sunt impreuna,de abia asteptam sa am linistea necesara sa va citesc,dar nu stiam ca se discuta aprins...Doa dupa ce a scris Cleo imi dau seama ca au fost ceva"probleme"si nu pt decat sa ma rog Maicutei Domnului sa indeparteze orice ispita de noi,acum in post!!!Ca altceva nu cred ca a fost decat o ispita,sa ne perturbe linistea topicului si bucuria de a fi impreuna.

Deci,Cleo,Iertareee,daca ceva sau cineva te-a suparat!!!Numai tu poti sti cum "am crescut"impreuna,asa ca nu e cazul sa-ti faci probleme pt un pomelnic sau rugaciune,ca asta se face din tot sufletul de catre fiecare,atunci cand ajungem la locuri sfinte,mai ales ca nu cred ca se pune problema noastra,intram mai rar cu motiv,adica suntem"absente motivate"din cauza bebeilor si fetele stiu asta.Eu te ROOOOG sa ramai alaturi de noi si pe listuta,ca sa dam putere,speranta si bucurie si viitoarelor mamicute

Fetelor am sa revin,dupa ce citesc tot din urma,dar nu puteam sa nu sar la scris imediat cum am citit acele randuri din inima ale lui Cleo.Doamne ajuta-ne!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

ANITA NU AM PRIMIT MAILUL TAU ooooooooooofffffffff

Esti sigura ca ai scris corect adresa : anotimpuri_co , pe yahoo

JSK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Fetelor, ce se intimpla?
Multumesc inca o data fetelor ptr sustinere, ajuta tare mult
Ptr mine listuta va fii in continuare cu toate numele,va pup pe toate si doamne ajuta

Mergi la inceput