Nou stil de viata 239

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna seara!

Acum am ajuns si eu acasa. Am iesit in oras cu niste prieteni sa vedem cum e impodobit centrul si mi-a placut. Dupa care ne-am oprit intr-o pizzerie (Napoli Centrale, pentru cei care stiu Clujul). Unde am mancat o pizza. Foarte buna. Drept pentru care n-am nici o mustrare de constiinta .

Roxa, ramane pe maine cum am stabilit.

Delia, intrebam de Don Quijote ca stiu cat de mari sunt volumele mele si ziceai ca trebuie sa fii gata pana pe 20 (sau in jur de 20).

Acum ma bag in pat. Noapte buna va doresc,

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut fetele!

Yo azi am papat un gulas secuiesc...incredibil dar mi-a placut!
Am fost la spital sa vad o mamica de Timisoara ce tocmai a nascut...era cu bubulina frumoasa la purtator , apoi am mers langa Timisoara la prietena mea pentru ca azi e ziua ei. De oboseala mi-am uitat geanta acolo...asa ca am facut o a doua plimbare ca nu aveam cum sa intram in casa

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:



veste buna va dau la ceas de seara:
am primit mesaj de la Crystina: e bine, sanatoasa, cu dor de gasca si cu dorinta de a reveni printre noi din ianuarie.

Tare m-am bucurat! Asteptam sa ni te alaturi, .

mi-am amitit si de Ioana. O strig, poate ma aude si raspunde: Ioanaaa.....

gata, am incheiat trasmisia, .
pe maine!

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui mephala30



veste buna va dau la ceas de seara:
am primit mesaj de la Crystina: e bine, sanatoasa, cu dor de gasca si cu dorinta de a reveni printre noi din ianuarie.

Tare m-am bucurat! Asteptam sa ni te alaturi, .

mi-am amitit si de Ioana. O strig, poate ma aude si raspunde: Ioanaaa.....

gata, am incheiat trasmisia, .
pe maine!

Carmen cu Iustin si Teodor


NO WAY.... ce veste buna ne-ai dat acum in prag de Craciun. Bravo Carmen , felicitari Crystina pentru hotarare. Te-asteptam cu drag.

Delidana mi-au trecut basicile de-a doua-treia zi si sunt ok de cand folosesc adidasi.

Lou eu zic ca nu abuzez de ea daca o folosesc cam 45-60 min / zi/2 zile (in functie de ora la care ajung acasa). Nu-i asa? Acum am invatat s-o folosesc mai bine, imi arata ce vreau eu si sunt tare fericita.
Am avut zile cand m-am cam fortat si a inceput sa ma doara in partea dreapta (zona ficatului) dar am inghitit in sec si-am mers mai departe. Am avut o zi cand m-a durut asa de tare c-a trebuit sa ma dau jos de pe banda (ca sa nu-i stric setarile) si sa merg prin basement pana mi-a mai trecut durerea, dar in principiul suntem ok! una cu alta.

CarmenE ma bucur ca nu ne-ai uitat de tot.

Crys sanatate multa si bafta sa-ti iasa bine urmatoarele analizele. Ce fel de regim tii?

Fetelor revin.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

offf am pierdut tot mesajul am apasat aiurea niste taste din graba si asta e o pedeapsa pentru ca tot ce fac eu e pe ffd si haotic si sunt uituca si nu stiu cum mai sunt...inconstienta si egoista

Daniela, o sa te sun imediat...nu poate ramane cum am stabilit, am uitat ca azi avem parastas la socrul meu...sunt 6 saptamani de cand a murit saracu' iar eu nu am reusit sa vorbesc cu sotul meu calumea de multa vreme din cauza programului tampit pe care il am si mi-l fac..aseara am aflat...Trebuie sa vorbim, s-o mai amanam odata, poate vorbim si cu Anda si-o facem asa cum trebe, toate trei, ce zici?

Nici la sport nu am ajuns, ne-am culcat dupa 1 asta noapte si nu am avut energie dimineata sa ma trezesc la 8 in plus la 12 e parastasul si nu ajung nici la intalneala cu Daniela.

Ruxi, sa folosesti sanatoasa noua masinutza!

mai viu...
Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna dimineata!

Roxa, n-au intrat zilele in sac . O fi vreun semn ca trebuie sa ne vedem si cu Anda . Eu oricum mai am treaba prin Cluj si anul viitor, asa ca zile or sa mai fie. In alta ordine de idei, am aflat ca la o cafenea in Iulius (la Cafepedia) au cafea facuta la nisip. Asa ca data viitoare va invit acolo, ca n-am baut niciodata cafea la nisip si is taaare curioasa cum ii (daca ne vedem dimineata, sa putem bea cafea, ca io nu pot bea cafea dupa pranz ca ma uit noaptea la luna).

Intrasem sa va spun ca pizza mea de aseara m-a facut sa ma uit urat la cantar in dimineata asta . Asa imi trebuie! Dar tot nu-mi pare rau.

Va pup si mai trec pe aici. Sa aveti o duminica frumoasa.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Pacat ca nu va mai intalniti, da macar asa aveti motiv sa vedeti si cu Anda

Delia spor la invatat!!

Daniela sa-ti fie de bine. Cu ce era?

Zuzi cred ca citi din 2 in 2 Parca vroiai sa te sui pe ea de 2 ori pe zi, si de aia ziceam ;) Deci e jmechera prietena ta
Sa sti ca si eu am patit cu durerea in dreapta (parca era) si am facut o pauza de cateva zi si m-a lasat. Am alergat si eu ieri da afara, da e cam naspa ca batea vantu..

Mihaela sa-ti fie si tie de bine

Roxa tu te-ai cantarit sa-ti afli procentul de apa/ grasime etc. in corp? Intreb si eu ca´s curioasa cum stai la capitolu asta

Roxi s-o stapaniti sanatosi!!

la restul fetelor si o duminica placuta

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor!

Multumesc mult pentru gandurile voastre bune
EftimieC iti multumesc mult! Sa dea Dumnezeu asa sa fie! De prestat prestez atat cat este posibil. Sper sa se si lege. Nu-mi dau seama cum se intampla la atatea fete sau femei care odata "presteaza" si au si ramas gravide. Oare la mine de ce nu este posibil? Sigur stresul este de vina si daca ma si gandesc atat de mult cred ca si asta conteaza.
Delia ai dreptate, dar tu esti o fire mult diferita de mine. Eu sunt colerica si oricat de mult vreau sa ma calmez si sa nu-mi pese, tot ma enervez. Este adevarat ca stresul de la servici isi spune cuvantul.
Puskin ai dreptate, nu merita. Dar functia mea este de vina. Sunt asistent manager si toti asteapta de la mine sa se rezolve treburile. Iar seful meu nu ma sustine si atunci tuturor li se pare ca eu tai si spanzur si sunt a naibii. Iar din punctul asta de vedere nu sunt buna.
Louisea in ce priveste auditul ti-a raspuns Daniela. In plus ar mai fi de spus ca auditul il cere firma (in cazul meu firma mama din afara), deci trebuie sa iesim bine. Iti dai seama cat de stresant este, pentru ca doar contabilul si eu suntem supusi stresului, noi stiind toate cum merg in firma. Dar nu-i nimic trece. In ce priveste jobul meu, sunt asistent manager la o firma importatoare de medicamente.

Fetelor acum va las ca vreau sa merg pe la ai mei in plimbare, desi afara este o vreme de-ti vine sa mori.
Pupici la toate fetele si va doresc o saptamana frumoasa si usoara, Sarbatorile bat la usa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Zuzi, , ca te-ai bucurat alaturi de mine.
Si o sa te rog sa ma treci la mentinere, ma simt ok asa. Multumesc.



Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Salutare gasca.

La plimbare sau in frigdere sunteti?

La noi e o vreme frumosa, dar eu sunt franta de oboseala, plus ca tot stau si caut pe net firme de mutari ca azi ar fi trebuit sa facem primul transport ,dar cine trebuia sa ne ajute ne-a incurcat(deh asa e cand lucrezi cu romanii).Partea nasola e ca al meu pana maine nu poate conduce ca daca nu pleca cu masina noastra si ducea ce avem deja incarcat in ea.Sper sa gasesc o firma serioasa si sa nu ma mai conbin cu unul si altul si sa fac din maxim 2 miscari totul.
Probabil ca maine o sa plece al meu singur sa duca ce aveam deja pregatit, dar mai nasol e ca nu pot merge si eu si pricum mai avea nevoie de inca un barbat sa descarce canapelele.

Violeta, teoria o sti,dar trebuie si practica si cnad spun asta ma refer la a lasa de-o parte stresul.Iar la comanda ca sa iasa ceva iara nu e bine, trebuie sa te detasezi de problemele astea.Daca alte probleme de sanatate nu ai si incerci sa te detasezi de problema asta totul va fi mai usor.Acum nu stiu, sotul tau si-a facut analize?Nu te controla numai tu ca daca el nu e in regula poti sa prestetzi tu mult si bine ca nu iese nimic.

Zuzi, brava, vad ca te ti de treaba.

Pupici la toate fetele si va doresc o duminica frumoasa.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput