manichiura - acryl vs gel

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Va tine OPI 2!!! saptamani? Wow! Dar faceti si treaba pe acasa sau nimic? Pt ca eu folosesc numai OPI (la salon si cumparata de la Top Line) si ma tine max 2 zile. Asta daca sunt cuminte, nu spal deloc vase si nu spal copiii seara,ci il las pe sot sa o faca.

Si chiar daca imi dau varfurile pe unde sare oja, tot nu pot sta mai mult de 3 zile fara sa o schimb...

2 saptamana, it must be a miracle... Bombanesc si plec...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Eu o data la 1 saptamana jumatate- doua merg la manichiura/pedichiura, nu e nevoie mai repede . Lacul de la OPI ma tine cam 1 saptamana, dupa care fie schimb doar culoarea fie astept urmatoarea vizita. Si treaba fac prin casa, si curatenie si gatesc. Dupa ce am avut acryl , nu a mai tinut asa bine lacul pe unghii, desi unghiile si-au revenit destul de bine. Am avut acryl cam 3 luni, acum nu mi-as mai pune. Am trecut mai nou la Peggy Sage, mi se par mai rezistente. Si colega mea pare sa aiba aceeasi problema cu OPI de ceva timp. Nu stiu daca e o doar o coincidenta .
--------------------------------

"Sunt atatea minunatii pe lume pentru fiecare, doar ochi sa ai sa le vezi, inima cu care sa le simti si brate sa le cuprinzi si-atunci ale tale, toate vor fi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Mie nu imi sta nici Opi si nici o alta firma mai mult e 2 zile...se pare ca e o problema la unghiile mai grase sau care nu sunt degresate bine inainte de ojare sau sunt denivelate.... Mi-am pus de 2sapt gel nu m-a tinut, acum mi-a pus acryl...sa vedem cum se comporta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

OPI gasiti si pe ebay .
Nu-mi vine sa cred ca dureaza 2.5 ore sa iti pui gel pe unghii.
Cand puneam unghii le puneam intre 1h si 1h 15 min si credeam ca sunt rapida, apoi am venit aici si vietnamezii le pun in 45 minute. te costa 25$ si arata beton. Umplutul 15 $
gelul e cu 5 $ mai scum ca acrilicul e foarte ieftin dar tine bine de tot pe unghie

Mergi la inceput