manichiura - acryl vs gel

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

tot eu sunt !
Uite ca am gasit pe Ebay OPI nail varnish thinner, sunt tare incantata. Gata - am plecat la cumparaturi de oja OPI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Gelul mi se aplica pe unghia naturala, care da, este tare dar fara gel nu ma tinea atat de bine. Adica nu-mi mai pocneste este mult mai rezistenta si unghiile arata fenomenal. Pe mine ma costa 80 lei sa le puna apoi 4 lei intretinerea la 2 sapt. Prima oara am stat cam 2,5 h. Acum, la intretinere dureaza cam 1 ora. Eu imi fac french si cateodata si pictura sau aplicatii..

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

aniela23, m-ai convins... renunt la ideea de a-mi face manichiua cu gel/acryl... deoarece, cam asta era dilema mea, cum sa fac oja sa dureze mai mult... insa, intrebarea ea: sunt magazine care comercializeaza aceste produse OPI (nu includ aici cele on-line pe care se pot comanda din strainatate)? sau cum sa fac rost de ele? doar de la salon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Gabitza si eu folosesc OPI. Intr-adevar le gasesti doar in saloane.

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

Roxana Claudia, multumesc pentru raspuns. Deci sa intelg ca tot la salon ajung pana la urma... dar exista si de cumparat sau doar ele imi fac acolo mainchiura... si cam cat costa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Exista si de cumparat ca eu doar de acolo ma aprovizionez. Costa 35 lei.

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aniela23

Alecsia, am avut si eu unghiile facute cu OPI odata si m-au tinut 2 saptamani, dar am crezut ca tin asa de mult din cauza ca mi le facusem la salon si aveau gagicile de acolo maini de aur. Dar daca zici ca sunt de buna calitate m-ai convins,abia astept sa imi iau si eu.
Nu stiu cat de scumpe sunt OPI aici,dar pana acum nu m-am indurat sa dau bani multi pe oja pt ca imi place sa alternez culorile, si pana ajung sa folosesc acelasti tub de 2 ori oja se usuca:(. Tu ce faci cand se usuca oja, pui acetona?


Sincer, eu le fac la salon in ultima vreme. Acum chiar am acryl dar chiar si cand nu am, tot acolo merg o data la doua saptamani, pentru ca am gasit o fata care face minuni cu unghiile mele. Sunt disperata sa am unghii perfecte si nu as reusi singura, sau asa cum reuseste ea. Stiu ca de la ea pot lua aceste lacuri OPI, dar nu m-am complicat pentru ca, la fel ca tine , imi place sa alternez culorile si s-ar usca. Am si acasa cumparate din comert, pe care nu le-am folosit niciodata, si totusi nu s-au uscat. Daca s-ar usca lacul, da, cred ca as pune putina acetona.
--------------------------------------------------------

"Sunt atatea minunatii pe lume pentru fiecare, doar ochi sa ai sa le vezi, inima cu care sa le simti si brate sa le cuprinzi si-atunci ale tale, toate vor fi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Alecsia, te rpg spune-mi la ce salon iti faci unghiile.
Doamna care mi le facea mie e din kisinau, nu mai dau de ea si au inceput sa mi se desprinda (se agata in par etc).
multumesc


Citat:
citat din mesajul lui Alecsia

Citat:
citat din mesajul lui aniela23

Alecsia, am avut si eu unghiile facute cu OPI odata si m-au tinut 2 saptamani, dar am crezut ca tin asa de mult din cauza ca mi le facusem la salon si aveau gagicile de acolo maini de aur. Dar daca zici ca sunt de buna calitate m-ai convins,abia astept sa imi iau si eu.
Nu stiu cat de scumpe sunt OPI aici,dar pana acum nu m-am indurat sa dau bani multi pe oja pt ca imi place sa alternez culorile, si pana ajung sa folosesc acelasti tub de 2 ori oja se usuca:(. Tu ce faci cand se usuca oja, pui acetona?


Sincer, eu le fac la salon in ultima vreme. Acum chiar am acryl dar chiar si cand nu am, tot acolo merg o data la doua saptamani, pentru ca am gasit o fata care face minuni cu unghiile mele. Sunt disperata sa am unghii perfecte si nu as reusi singura, sau asa cum reuseste ea. Stiu ca de la ea pot lua aceste lacuri OPI, dar nu m-am complicat pentru ca, la fel ca tine , imi place sa alternez culorile si s-ar usca. Am si acasa cumparate din comert, pe care nu le-am folosit niciodata, si totusi nu s-au uscat. Daca s-ar usca lacul, da, cred ca as pune putina acetona.
--------------------------------------------------------

"Sunt atatea minunatii pe lume pentru fiecare, doar ochi sa ai sa le vezi, inima cu care sa le simti si brate sa le cuprinzi si-atunci ale tale, toate vor fi..."




http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui SIMONABB

Alecsia, te rpg spune-mi la ce salon iti faci unghiile.
Doamna care mi le facea mie e din kisinau, nu mai dau de ea si au inceput sa mi se desprinda (se agata in par etc).
multumesc


Citat:
citat din mesajul lui Alecsia

Citat:
citat din mesajul lui aniela23

Alecsia, am avut si eu unghiile facute cu OPI odata si m-au tinut 2 saptamani, dar am crezut ca tin asa de mult din cauza ca mi le facusem la salon si aveau gagicile de acolo maini de aur. Dar daca zici ca sunt de buna calitate m-ai convins,abia astept sa imi iau si eu.
Nu stiu cat de scumpe sunt OPI aici,dar pana acum nu m-am indurat sa dau bani multi pe oja pt ca imi place sa alternez culorile, si pana ajung sa folosesc acelasti tub de 2 ori oja se usuca:(. Tu ce faci cand se usuca oja, pui acetona?


Sincer, eu le fac la salon in ultima vreme. Acum chiar am acryl dar chiar si cand nu am, tot acolo merg o data la doua saptamani, pentru ca am gasit o fata care face minuni cu unghiile mele. Sunt disperata sa am unghii perfecte si nu as reusi singura, sau asa cum reuseste ea. Stiu ca de la ea pot lua aceste lacuri OPI, dar nu m-am complicat pentru ca, la fel ca tine , imi place sa alternez culorile si s-ar usca. Am si acasa cumparate din comert, pe care nu le-am folosit niciodata, si totusi nu s-au uscat. Daca s-ar usca lacul, da, cred ca as pune putina acetona.
--------------------------------------------------------

"Sunt atatea minunatii pe lume pentru fiecare, doar ochi sa ai sa le vezi, inima cu care sa le simti si brate sa le cuprinzi si-atunci ale tale, toate vor fi..."




Simona
http://community.webshots.com/user/simonabb



Simona, eu nu sunt din Bucuresti . Poti ajunge in provincie?


"Sunt atatea minunatii pe lume pentru fiecare, doar ochi sa ai sa le vezi, inima cu care sa le simti si brate sa le cuprinzi si-atunci ale tale, toate vor fi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Buna,
gasiti produse opi in orice magazin sephora, e un stand special.

Mergi la inceput