La multi ani fulguleti de n-d 06 (202)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

Dragele mele,

Va multumesc mult pentru urari, sunteti foarte dulci...

La multi ani tuturor fulguletilor, eu tare greu ma urnesc sa va scriu...

Noi am sarbatorit cu cativa prieteni si cu familia. Dragos s-a simtit tare bine, zicea intr-una doi ani, doi ani...

Dragos e un copil tare bun... Cand ii cant iepuras coconas face botic si incepe sa planga ca e suparat iepurasul. Si tot ma pune sa-i cant. A cautat iepurasul dupa sifonier, l-a gasit si are grija de el. Il tine in pumn. Cand il intreb unde e iepurasul imi arata manuta si strange pumnisorul. Nimeni nu-l vede pe iepuras in afara de el... Are grija de Teodora, o linisteste cand plange. Intr-o dimineata a luat-o de mana si i-a zis hai.

Dorm cu amandoi. Teodorei i-am lipit patutul de al meu si practic dormim toti trei. Sotul s-a mutat in sufragerie, si asta vrea atentie de la mine, am trei copii dar asta e alta poveste. Dragos se mai trezeste inca si-mi cere ce l-a preocupat mai mult in timpul zilei, aspiratorul, camionul, iaurtul... Teodora suge mult noaptea, dar asta nu ma deranjeaza deloc. Este foarte cuminte si linistita. Acum doarme mai mult legat in timpul zilei, si cate doua ore, timp in care am timp de joaca cu Dragos. Ruxandra, cand ti-am zis ca Dragos doarme la el in camera, era tata langa mine care nu e de acord sa dorm cu copiii.. Eu m-am chinuit mult incercand sa-l invat pe Dragos sa doarma sigur, n-am reusit, si nu mai am de gand sa fac asta si cu fetita. Nu mi se potriveste si gata. Cred ca la un moment dat o sa se mute ei. Oricum imi place mult sa dorm cu ei si cu toate ca se trezesc pe rand si apoi eu adorm greu, nu sunt obosita. Sunt cam stresata insa, recunosc.

Dandusa, Madaluta, Porumbita, bravo voua ca va descurcati fara ajutor. Eu ii am pe ai mei, altfel imi era tare greu...

Madaluta si mamicile care i-au raspuns in legatura cu plansul lui Darius, va multumesc. Nu trecea zi in care sa nu avem parte de o criza. Dupa ce am citit ce ati scris voi, m-am indreptat mai mult asupra lui Dragos si ca prin minune au trecut. Intr-adevar, desi nu cerea atentie in mod explicit el avea nevoie.

Ank999, stii ca sotul tau si sotul meu au stat la povesti la maternitate in timp ce noi ne aduceam pruncii pe lume? De mult timp am vrut sa-ti spun dar nu te-am mai vazut pe aici.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Monica in primul rand felicitari pt 2. Cred ca e tare greu sa te mai ocupi si de-al 3-lea.
Cat despre barbateii nostri nu stiam...daca au stat pana am nascut si eu, inseamna ca se cunosc bine. Oricum al meu a stat acolo de pe 5 seara (cand am ajuns si eu) pana pe 6 seara tarziu.
Cat despre intrat pe forum...de acasa nu pot pt ca Erica vrea numai ea la calculator ca sa vada "Aba-daba" (reclamele la orange) si alte tampenii care-i plac ei. Asa ca acasa nici nu-l mai deschid.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

Ank, nu au stat impreuna foarte mult ca eu am nascut repede. Stiu ca voi veniserati de mai mult timp la spital si eu am nascut mult inainte. Adica eu am venit pe la unu noaptea si am nascut la patru. I-am citit sotului meu o postare de a ta acum doi ani si i-am spus numele fetitei la care el mi-a zis: si e din Pitesti, nu?

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Aha...sambata ne aminteam si vorbeam despre voi. M-ai enervat chiar si pe mine cat de repede ai nascut. Nu puteam sa atipesc si auzeam tot ce se intampla. Cred ca dc venea doctorita ta mai repede nasteai si mai repede!
Mi-e a 2 zi mi-au facut cezariana...ca nimic...
mami curajoasa cu 2 pui.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

Si eu credeam ca sunt singura pe acolo, asa liniste era...

Dar sa vezi la Teodora ce repede am nascut ca m-am enervat si eu... La 12 fara un sfert eram la spital si la 12 si cinci nascusem... Bine ca de data asta am stat prea mult acasa dar oricum am nascut extrem de repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


N-am citit nimic de cateva zile bune... Si nici nu apuc. Sunt f.f.ocupata la serviciu, saptamana trecuta au fost zile cand am ajuns acasa dupa ce au adormit!

Colac peste pupaza Marc a facut o complicatie dintr-o viroza banala adusa de la gradi de Ianis, asa ca acum are o bronsita cu wheezing si respiratie dificila, tuse urata de tot si otita medie dureroasa tare Ieri ne-am petrecut juma de zi prin spitale, plangea de durere de dimineata de la 6, refuz lichide, letargic... Am innebunit instantaneu Azi e un pic mai bine dar simt ca n-am trecut hopul. E pe antibiotic pentru otita si medicatie pentru criza bronsica. Sper sa fie complet refacut pana la ziua lui, desi cred ca nu vom face nimic deosebit, vom fi doar noi, cei din familie, nu am curaj sa-l scot in public...

cu iertare, fara sa nominalizez, as vrea sa urez celor care au sarbatorit sau sarbatoresc zilele acestea. le doresc tuturor sa se bucure de zile senine si sanatate cat cuprinde. ca in rest NIMIC nu conteaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Urez si eu cu intarziere La multi ani pentru Octavian de desiree si Celeste de avdanaarhire, sa va traisca puiutii si sa va bucure inimile!

N-am mai reusit sa intru pentru ca duminica am avut o prima petrecere pentru Cristinel (noi incepem cu o saptamana inainte ) si de atunci incoace ne luptam iar cu mucii si cu tusea... toate astea au inceput cand inca mai era in tratament pentru otita, probabil e vorba acum de o viroza. Ei... bucurosi le-om duce toate, numai sa se faca putin mai bine pana sambata, cand o sa-l sarbatorim din nou. Pe langa el am mai bolit pe rand si noi, adultii, dar mai pe fuga, ca mai avem si alte treburi, de unde luxul de a sta in pat?

Vad ca si Julia s-a chinuit... Ktrinel, sper ca sunteti bine acum. De curiozitate, cum i-au pus diagnosticul?

asiza, ce e cu Denis? Mi-e si frica sa te intreb... hai si da de veste.

ank999, nu am idee cu alergia lui Erica, noi n-am avut probleme... sper sa treaca repede!

dianarus, vai ce mai trage bietul Marc! Si tu! Sigur va fi mai bine pana la ziua lui!

Monicabb, ce mi-a placut Dragos cu iepurasul

chinico, ce desfatare sa te citesc... Mai vino seara, ziua, pe la noi...!

Dia, Roxana a avut 8 masele pana pe la... 5-6 ani, cand au inceput sa ii creasca din nou, cate o masea pe fiecare maxilar, si tot cam atunci au inceput sa ii cada dintii de lapte. Deci eu cam asa stiu ca este...
Sper ca Oana e bine si ca nu se infecteaza... a patit si Cristi asa, unghia a crescut deformata cateva luni de zile (7-8), iar acum creste normal. El nu parea sa aiba dureri mari atunci, ba chiar se tragea singur de bucata aia de... piele, carne, incerca sa o rupa... si curgea sangele siroaie, si mie imi venea sa cad pe jos...



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Scot si io capul:
La multi ani Octavian!
La multi ani Celeste!
La multi ani Turor!
La multi ani Ana!
si din categoria mamici:
La multi ani Lacramioara!!!
Vazut pozicile voastre...don'sorica e o frumusete, rochita galbena e de pastrat toata viata!
Sanatate bolnaviorilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

ahhh...si La multi ani Porumbita!!!
(tin minte ca am mai urat noi odata in cor La multi ani!!! si ai venit dupa dupa aia si ne-ai zis ca de fapt nu a fost ziua ta, ca e o greseala, sper sa o fi nimerit de data asta!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Peste putin timp vin sarbatorile de iarna, prilej de bucurie pentru toata lumea, mai ales pentru copii. Din nou vom avea mesele pline de bunatati, brazii impodobiti si sufletul plin de emotie.
Am putea face o bucurie copiilor mai putin favorizati,copiilor orfani.

Pentru Bucuresti am ales urmatoarele 2 destinatii:
1.Centrul pt. copii cu afectiuni- sector 4-
2.Spitalul Budimex-sectia de oncologie-cazuri sociale ( familii sarace si copii abandonati)-

La centrul special sunt 22-23 de copii cu varste cuprinse in general intre 3-6 ani. Ne-ati putea ajuta cu hainute si jucarii de la puii vostri, lucruri de care ei nu mai au nevoie dar pot bucura copiii din centru.

Daca doriti si puteti sa ajutati gasiti detalii si lista copiilor aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130532&whichpage=1

Va multumim si va dorim sarbatori fericite!


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput