Puiuti de Randunici 2008!! (156)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

naty, raluca, ioana, multumesc frumos pt raspunsuri...cred ca mai astept pana ce fac un an de la ceza, si o sa-mi pun si eu, ca nu mai vreau pastile iar bb 2 nu mai e cazul
mah, eu i-am luat Amirei cadouri si de mos nicolae si de craciu. sunt sigura ca nu intelege ea despre ce e vb, dar nu m-am abtinut sa nu-i iau cu atatea jucarii pe langa mine...
cat despre turta si mot habar n-am si sincer I don't care too much! nu-mi plac deloc chestiile astea
da chiar asa ce e cu sovi? si ariel?
oricum ma bucur ca le vad pe naty si ioana inapoi aici unde le e locul...poate o convingem si pe alina-remaliss sa vina inapoi cu rebeccutza cu tot! ar fi minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

pai luny, daca iti vine cm cazi mai rau in butoi, trust me!
la noi...la ai mei spiritul de sarbatori a fost aproximativ...asa si asa...la al meu mai deloc. Deci pt Iulia tot eu va trebui sa ma straduiesc oricum!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:


Simo
Asa deci...am facut ce-am facut si in plus ca lenesul mai mult alearga..am varsat pe jos niste suc si am spalat in nspe ape si tot fac lipa-lipa cu papucii...poate se lipeste mosu' , il prind si-i fur sacul
Alice nu trebuie sa inchizi subiectul cu literatura, am glumit Si ca sa nu zici ca eu nu marturisesc , eu sunt din aia cu "pe aripile vantului" deh ...in rest, din floare in floare , ca si tine....etapa si autorul preferat...pe alea pomenite de Miha le-am inceput de nenumarate ori, mereu m-am simtit nepregatita INCA...au ramas cu semnul pus, si din vreme in vreme mai atac sa vad daca m-am facut mare si avansez cateva pagini....Hesse cu margelele lui, cred ca o sa-mi ia viata sa-l termin Desi e pe noptiera din adolescenta
Ursuleatacum adica un film bun dar nu d-asta de sarbatori? Adica ce, home alone nu-i bun?
Kya lasa fata cu pampersii , n-are buba, nu s-a inecat...atunci e pe lista de jocuri permise Eu nu stiu cum i-o fi scos ca eu ma lupt cu ei cand e rand nou, pachet nou ...
Bubu nicio mancarica? neeee, vino-ti in fire ca nu se poate asa...Marquez in metrou zici? Hmm, si asta e langa alealalte pe noptiera, marturisesc cinstit ...eu cand cuget, cuget nene...nu pot sa ma intrerup de cate ori anunta ala ca urmeaza statia ...cu peronul pe dreapa Nenee, de cand n-am mai mers cu metroul si ce bine e
Tuchi adu inapoi tuchismele, ca nu vine mosu' daca nu
Olgutz a iesit dintoiu'? Hai, ca la voi nu vine mosu', vine zana maseluta Am vorbit cu Sabina, nu stie prof de chitara
Lunyda ma, ce daca are numai 8 luni...Adrian e mai mare ? Eu cred in Mufa , pariez pe el, campion national na, daca titlul olimpic s-a luat La teza s-a dat greu , nici nu ma asteptam la altceva....ca toate-s grele cand nu-nveti...si am gasit la ea pe birou un test cu nota 6 de care a uitat sa aminteasca Las' ca se trezeste ea, ca eu o cunosc , asa face....trozneste 2 de zece in ianuarie, acum n-are chef...e molipsita de spiritul Craciunului de la ma'sa
Miha ce pesa? Decembre? Ehehe...ce mai suspine, ce mai hesse...
Liana consiliul europei zici pai zi-ne domne, sa stim si noi cu cine stam de vorba...sarutmana duamna....sa ne scoatem palaria
Clau ca de obicei a fost cuminte din timp, a aranjat tot, asteapta cuminte
Ariel,Soviii,Stelaaa nu primiti nimic sa stiti daca nu ziceti macar "helau" aici, la amici...hai ca pana si butucica scrisese o scrisoare lunga
Si nu in ultimul rand , fetele revenitele, ce subiecte proaspete ...sa le luam pe rand:
1.sterilet eu n-am avut niciodata ( se vede, se stie...nu? ) deci habar n-am
2.cupa aia maaaa, eu cu oala-ntre picioare sa umblu la cum ma zbucium eu de tare, mi-e sa nu se verse sau sa dea pe dinafara
3. Mot la baieti pana la 3 ani dar nu inainte de un an tztztz ca cica ii tai norocul, turta la fete la un an (nu stiu daca si la fete e valabil cu 3 ani) ca cica nu se vor marita altfel Nasa i-a taiat Teodorei si motul , ca avea o claie ....ca Diana de Cleme , am mai zis eu Nu stiu ce semnificatie pop.ulara are motu' asta...stiu de ce sa nu-l tai...dar de ce sa-l tai ? ma rog....ne mai distram si noi....teo a ales de pe tava un fursec, o floare si pe urma , pentru ca eram disperata i-am bagat un stilou sub nas cu sila ....si d-aia s-a dat greu la teza , na , ca am gasit si explicatia
Si mosu' nu mai vine odata....


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Eu sunt in butoi din cauza de raceala...din cauza de casa vraiste...din cauza ca nu apuc sa ma epilez si eu o data ca arat ca o maimuta ...si nu mai stiu...ieri nu am avut chef de nimic...azi a fost mai bine...aaa, din cauza ca nu dorm ca lumea noaptea, asta ma termina

Am pus sa fac paine, poate ma binedispune mirosul...mai nasol ca nu pot sa si pap din ea, dar ma multumesc cu mirosul

Am slabit 5 kile fix


Si mie imi place sa cumpar cadouri pt. toti si imi place ca randunoiul meu imi face surprize cu cadourile . Nici eu nu suport ideea de bani primiti in loc de cadou

Luny, hai afara din butoi, vrei? ca ies si eu!

Aaa, aia cu motul prin gaura turtei n-o stiam...daca am doar fini baieti . Mie imi place chestia cu tava, sa-si aleaga copilul de-acolo si apoi imi place petrecerea de dupa cu papa bun

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Eu cred tare in spiritul sarbatorilor de decembrie!!!! Cum sa nu primeasca si Rebe cadou acum la 9 luni cand eu am tinut sa primeasca si anul trecut cand era in burtica inca!! Noi ne pregatim mereu frumos pentru copii, azi a fost un intreg scenariu cand a venit Paul acasa cu cadourile si l-am pus pe Razvan sa se piteasca in baie sa-l sperie pe tacso. Asa ca a avut timp sa le ascunda rapid si cand am iesit afara la 16 a ramas pe urma randunoiul sa aseze frumos cadourile in ghete. Asa ca la noi deja a venit Mos Nicolae!!!!!! Toata lumea a primit frumos!



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

mimo f tare ezplicatia ta cu teza grea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui amira_roxana

mimo f tare ezplicatia ta cu teza grea

ROXANA, mami de AMIRA
(16.03.2008)
_

Nici un om nu este numit om mare daca si-a pierdut sufletul de copil


hai ca pe tine am si uitat sa te pup fata muncitoare , sper ca esti deja acasa fir-ar kidexu' sa fie

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mimo, mie imi place ca ma veselesc tare cand citesc ce scrii tu . Sa stii ca nu-i mai auzeam pe aia care anunta statia in metrou, pt. ca mergeam 10 statii da? ZECE, coboram la capat si nu puteam sa ratez! ma concentram pe carte

Mancarici, ntz, nada! de fapt am facut somon pt. mine, ca sunt la zilele de peste(le ador ) si aseara le-am facut lasagna la ceilalti, dar nu m-am mai laudat

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix
Liana consiliul europei zici pai zi-ne domne, sa stim si noi cu cine stam de vorba...sarutmana duamna....sa ne scoatem palaria
Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)


....hai bre mimo, sunt si eu un mititel necunoscut acolo ....

Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

A fost frumos rau in parc in seara asta, ne-am simtit super ascultand colinde cu ochii in ghirlande frumose de lumini si cu ceai fierbinte. Rebecca a fost cuminte si a dormit, Razva cu bicicleta pe langa noi si eu cu randunoiu' frumos de manuta! MAi ce-mi place perioada asta. Plus ca randunoiul sta foarte mult cu noi, si-a delegat oameni peste tot si el vine acasa la pranz sa stea cu noi. Si placerile marunte ale vietii cum ar fi mersul impreuna in parc, tinutul de mana si povestea fiecaruia din ziua respectiva plus fericirea de a ne privi copiii este absolut fantastic. SUNT FERICITA!

POZE

Mergi la inceput